fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Boğaziçi Okulları

Boğaziçi Okulları'nın eğitime bakış açısıyla ilgili hemen bilgi sahibi olun. Boğaziçi Okulları hakkında ayrıntılı tüm bilgilere tek bir sayfa üzerinden ulaşın.

Boğaziçi Okulları'nda Eğitim

Boğaziçi Okulları “Bilimle Geleceğe”

Boğaziçi Okulları; geçmişin kültürel ve bilimsel birikimini modern eğitim-öğretim yöntemleri ile, yarınlarımızın aydınlık geleceği olacak çocuklarımızı ve gençlerimizi fikri hür vicdanı hür bireyler olarak yetiştirerek Türkiye ve dünyaya kazandırmayı kendine hedef edinmiş ve bu hedefleri gerçekleştirmek için başarılı ve idealist eğitim kadrosuyla eğitim vermektedir. Bu kapsamda özgür düşünen, sorgulayan ve muhakeme yapabilen, bunu gerçekleştirirken içinde yaşadığı toplumun milli ve manevi değerlerine saygılı ve aynı şekilde dünyada yaşadığının bilincinde tüm fikirlere ve inançlara bilim penceresinden bakabilen, aynı zamanda kendini toplum içerisinde ifade edebilen, Boğaziçili bir nesil yetiştirmek Boğaziçi Okulları misyonudur. Elbette gelecekte iyi bir yaşantı için iyi bir meslek seçimi de gerekmektedir. Bu seçimin ise daha en baştan şekillendirilmesi gerektiğinin farkında olan Boğaziçi Okulları, bu bilinçle tam gün eğitim-öğretim yapmanın yanı sıra öğrencilerini birebir rehberlik ve etüt hizmetleriyle geleceğe hazırlamaktadır.


Özgürce düşünen, sorgulayabilen ve kendini ifade edebilen sağlıklı bir zihnin sağlıklı bir vücutta var olabileceğinin farkında olan Boğaziçi Okulları, öğrencilerinin beden sağlığı için de her türlü fiziki imkanları sunmanın yanı sıra sporu sevdirmeyi ve sağlıklı bir spor kültürü oluşturmayı kendine amaç edinmiştir. “İnsan ürettikçe insandır” fikri doğrultusunda öğrencilerini geleceğe hazırlarken aynı zamanda onların üreterek içinde yaşadığı topluma ve dünyaya katkı sağlaması gerektiğini düşünmekteyiz. Boğaziçi Okulları öğrencilerini modern dans, resim, tiyatro, müzik gibi alanlarda da yetkinliğe ulaştırmayı ve her bir öğrencisinin sanat üreterek de ifade etmesini istemekte ve bu doğrultuda bir enstrümanı çalabilmesini hedeflemektedir.


Boğaziçi Okulları, öğrencilerinin mutlu ve sağlıklı bir gelecekte yaşayabilmeleri, bu gelecekte başarılı olabilmeleri için çevre duyarlılığının ve teknolojik yeterliliğin ne kadar önemli olduğunun farkındadır. Bu doğrultuda gelecek nesilleri doğayı seven, çevresinin farkında olan bireyler olarak yetiştirmeyi hedeflemektedir. Boğaziçi Okulları’nda tüm öğrenciler bir doğa dostu olarak yetiştirilmekte ve tüm canlılara sevgi ve saygı duymaktadır. Her öğrenci okulun çevresindeki yeşillik alana bir fidan dikerek doğa ile olan bağlantısını kuvvetlendirmektedir. Öğrenciler eğitim süreçleri boyunca diktikleri fidan ile beraber büyüyecek, onu sahiplenerek bir “Sevgi Ormanı” oluşturacaklardır.


Her daim dijitalleşmekte olan dünyamızda Boğaziçili gençlerin rekabetçi olması çok önemlidir. Bir yandan da öğrencilerin teknolojinin zararlarından korunması, her tür teknolojiyi bilinçli bir şekilde kullanması gerekmektedir. Bundan dolayı Boğaziçi Okulları’nda öğrencilerin her alandaki bilişsel alt yapıları teknoloji destekli yöntemlerle inşa edilmektedir. Kapsamlı teknolojik eğitim ile her öğrenci teknolojinin nasıl kullanılması gerektiği hakkında bilgi sahibi olmaktadır. Böylece tüm Boğaziçili öğrenciler geleceğin dijital dünyasında rekabetçi bireyler olarak yer almaktadır.


Boğaziçi Okulları, dünyanın sadece içinde yaşanılan çevreden ibaret olmadığının ve bu nedenle evrensel bir dünyanın bir üyesi olmak gerektiğini düşünmektedir. Yine bu doğrultuda öğrencilere en az iki dilde kendilerini ifade edecek ve üretecek yetkinliğe ulaştırmayı hedeflemektedir.

Boğaziçi Okulları Esenyurt Kampüsü Tanıtım Filmi
Boğaziçi Okulları İndirimleri
Boğaziçi Okulları Yorumları
Devamını Gör
Boğaziçi Okulları'nda Eğitim
Boğaziçi Okulları Esenyurt Kampüsü Tanıtım Filmi
Boğaziçi Okulları Galeriler
Boğaziçi Okulları Yorumları

Boğaziçi Okulları Kampüsleri

Boğaziçi Okulları kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Boğaziçi Okulları Esenyurt Kampüsü
İstanbul / Esenyurt
comment-icon 44 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
BİLİMLE GELECEĞE Özel Esenyurt Boğaziçi Okulları Anaokulu İstanbul Esenyurt'ta bulunmaktadır. Geniş ve ferah sınıf...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

Boğaziçi Okulları için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum