fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Boğaziçi Okulları

Boğaziçi Okulları'nın eğitime bakış açısıyla ilgili hemen bilgi sahibi olun. Boğaziçi Okulları hakkında ayrıntılı tüm bilgilere tek bir sayfa üzerinden ulaşın.

Boğaziçi Okulları İle İletişime Geç

Başarılı

Bilgileriniz başarılı bir şekilde alındı. En kısa sürede okul.com.tr sizinle iletişime geçecek.

Kullanıcı sözleşmesi ve pazarlama iznini okudum ve kabul ediyorum.

Anaokulları

Boğaziçi Okulları Anaokullar

Boğaziçi Okulları anaokullarını inceleyin.

İNCELE
İlkokullar

Boğaziçi Okulları İlkokullar

Boğaziçi Okulları ilkokullarını inceleyin.

İNCELE
Ortaokullar

Boğaziçi Okulları Ortaokullar

Boğaziçi Okulları ortaokullarını inceleyin.

İNCELE
Liseler

Boğaziçi Okulları Liseler

Boğaziçi Okulları liselerini inceleyin.

İNCELE

Boğaziçi Okulları Hakkında

  • Tanıtım Yazısı

Boğaziçi Okulları “Bilimle Geleceğe”

Boğaziçi Okulları; geçmişin kültürel ve bilimsel birikimini modern eğitim-öğretim yöntemleriyle, yarınlarımızın aydınlık geleceği olacak çocuklarımızı ve gençlerimizi fikri hür vicdanı hür bireyler olarak yetiştirerek Türkiye ve dünyaya kazandırmayı kendine hedef edinmiş ve bu hedefleri gerçekleştirmek için başarılı ve idealist eğitim kadrosuyla eğitim vermektedir. Bu kapsamda özgür düşünen, sorgulayan ve muhakeme yapabilen, bunu gerçekleştirirken içinde yaşadığı toplumun milli ve manevi değerlerine saygılı ve aynı şekilde dünyada yaşadığının bilincinde tüm fikirlere ve inançlara Bilim penceresinden bakabilen aynı zamanda kendini toplum içerisinde ifade edebilen Boğaziçili bir nesil yetiştirmek Boğaziçi Okulları misyonudur. Elbette gelecekte iyi bir yaşantı için iyi bir meslek seçimi de gerekmektedir. Bu seçimin ise daha en baştan şekillendirilmesi gerektiğinin farkında olan Boğaziçi Okulları bu bilinçle tam gün eğitim-öğretim yapmanın yanı sıra öğrencilerini birebir rehberlik ve etüt hizmetleriyle geleceğe hazırlamaktadır.


Özgürce düşünen, sorgulayabilen ve kendini ifade edebilen sağlıklı bir zihnin sağlıklı bir vücutta var olabileceğinin farkında olan Boğaziçi Okulları öğrencilerinin beden sağlığı için de her türlü fiziki imkanları sunmanın yanı sıra sporu sevdirmeyi ve sağlıklı bir spor kültürü oluşturmayı kendine amaç edinmiştir. “İnsan ürettikçe insandır” fikri doğrultusunda öğrencilerini geleceğe hazırlarken aynı zamanda onların üreterek içinde yaşadığı topluma ve dünyaya katkı sağlaması gerektiğini düşünmekteyiz. Boğaziçi Okulları öğrencilerini modern dans, resim, tiyatro, müzik gibi alanlarda da yetkinliğe ulaştırmayı ve her bir öğrencisinin sanat üreterek de ifade etmesini istemekte ve bu doğrultuda bir enstrümanı çalabilmesini hedeflemektedir.


Boğaziçi Okulları olarak dünyanın sadece içinde yaşanılan çevreden ibaret olmadığının ve bu nedenle evrensel bir dünyanın bir üyesi olmak gerektiğini düşünmekteyiz. Yine bu doğrultuda öğrencilerimize en az iki dilde kendilerini ifade edecek ve üretecek yetkinliğe ulaştırmayı kendisine hedeflemektedir.


Boğaziçi nesli ile
Aydınlık ve güzel dünya için
Yarınlarımız gençlerimizle
“Bilimle Geleceğe”Boğaziçi Okulları Anaokulu

Lütfen Bekleyin

Boğaziçi Okulları İlkokul

Lütfen Bekleyin

Boğaziçi Okulları Ortaokul

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum