fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Büyük Koleji

Büyük Koleji hakkında tüm bilgilere hemen ulaşın. Zaman kaybetmeden okul seçimi yapın. Bursluluk ve fiyat bilgilerini görüntüleyin.

Büyük Koleji'nde Eğitime Bakış

Büyük Koleji, öğrencilerine karşılıklı saygı ve hoşgörü sağlayarak onları mutlu, başarılı ve yenilikçi bireyler olarak yetiştirmeyi amaçlayan seçkin bir uluslararası eğitim kurumudur. Görevleri, evrensel etik değerlerinin ışığı altında, saygılı, duyarlı, öğrenmeyi seven; bireysel farklılıklarının hesaba katıldığı, güvenli ve adil eğitim ortamında öğrenim gören bireyler eğitmektir. Council of International Schools (Uluslararası Okulları Konseyi) üyesi olan Büyük Koleji, çeşitli etnik ve kültürel arka plana ait öğrenciler için uluslararası programlar ve projeler düzenlemektedir. Cambridge, IPC (Uluslararası İlköğretim Müfredatı), Fieldwork Education ve SAT & AP College Board tarafından akredite edilmiştir. Uluslararası müfredatlar, programlar ve projeler sayesinde öğrencilere ileri düzey dil yetenekleri, uluslararası fırsatlar, kültürel hoşgörü ve evrensel bakış açısı kazandırılmaktadır.


Büyük Koleji Anaokulu

Büyük Koleji Anaokulu, çocuklara sosyal ve duygusal gelişim, temel akademik beceriler ve evrensel bakış açısı kazandırmayı hedefleyen, düşünme becerisini baz alan bir okul öncesi eğitim programı uygulamaktadır. Bu program ile meraklı, keşfedici, sorgulayıcı, neden-sonuç ilişkisi kurabilen, kendini ifade edebilen, farklı kültürlerden gelen insanlarla sağlıklı ilişki kurabilen, özgüvenli bireylerin yetiştirilmesi hedeflenmektedir. Uluslararası bir okul olarak Büyük Koleji, IEYC (Uluslararası Erken Yıllar Müfredatı) standartlarına göre eğitim vermektedir. Bu müfredat sayesinde öğrenciler farklı milletler, kültürler ve diller hakkında farkındalık edinmektedir. Çift dilli eğitim sayesinde hem gelecekleri için İngilizceyi öğrenmekte hem de yabancı arkadaşları ile unutulmaz arkadaşlık kurabilmektelerdir.


Büyük Koleji İlkokulu

Büyük Koleji İlkokulu, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sağlanan müfredat ile birlikte International Primary Curriculum (Uluslararasi İlköğretim Müfredatı) programını uygulayan bir eğitim yuvasıdır. Bu program, öğrenciye bilgileri ezberletmek yerine onlara sorgulamayı, araştırmayı ve kendi kendilerine doğru bilgiye ulaşmayı teşvik etmektedir. Hem sınıf arkadaşlarının hem de öğretmenlerinin iki dil konuştuğu bir eğitim ortamında, öğrenciler hem ana dilleri hem İngilizce ile sorgulayan, araştıran ve kendini ifade edebilen bireyler olarak yetişmektedir. Büyük Koleji İlkokulu mezunları, en az iki dilde dinleyebilen, anlayabilen, okuyabilen, yazabilen ve konuşabilen bireyler olarak hayata adım atmaktadır. Diğer temel dersler ile donatılmış olan öğrenciler, öğretim süreçlerinin bir sonraki adımına emin adımlarla ilerleyebilmektedir.


Büyük Koleji Ortaokulu

Büyük Koleji Ortaokulu, öğrencilerinin çok dilli bir şekilde kendilerini ifade edebilmelerini, evrensel bakış açısına sahip olmalarını, çevre bilinci edinmelerini, akademik ve sosyal gelişim göstermelerini hedeflemektedir. Bu bağlamda öğrenci merkezli bir eğitim yaklaşımı benimsenmektedir. Milli Eğitim Bakanlığının müfredatını sağlayan Büyük Koleji Ortaokulu, buna ek olarak Akıl Oyunları, Destination Imagination ve Matematik Olimpiyatları gibi projeler düzenlemektedir. Öğrenci kulüpleri, sosyal ve kültürel geziler, sanat faaliyetleri, spor müsabakaları ve proje destekli eğitimler ile öğrenciler hem kendi ilgi ve yeteneklerini hem de bulundukları toplumu ve dünyayı keşfedip anlamaktadır. Büyük Koleji Ortaokulu öğrencileri, saygılı, hoşgörülü, bağımsız düşünce sahibi bireyler olarak yetişmektedir.


Büyük Koleji Liseleri

Büyük Koleji bünyesinde hem Büyük Koleji Anadolu Lisesi hem de Büyük Koleji Fen Lisesi bulunmaktadır. Büyük Koleji Liseleri, öğrencileri yükseköğretime hazırlayan ve onlara İngilizce ile birlikte ikinci yabancı dil edindiren bir eğitim modeli uygulamaktadır. Temel dersler bilimsel bir yaklaşım ile işlenmekte ve laboratuvar, proje destekli çalışmalar ile öğrencilere uygulamalı eğitim deneyimi sunulmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı müfredatının yanı sıra öğrencileri yükseköğretime hazırlayan destek programı sunulmaktadır. Uzman öğretmenler ile hazırlanan bu program, öğrencilerin hedefledikleri üniversitelere girmelerini ve üniversite hayatına hazırlanmalarını sağlamayı amaçlamaktadır. AP dersleri ve sınavları öğrencilere uluslararası düzeyde geçerli üniversite kredisi kazandırmaktadır. Bununla birlikte SAT sınavına girip başarı elde eden öğrenciler yurt dışında geçerli sertifikalar ve diplomalar elde ederek dünyanın her yanındaki en iyi üniversitelere girme fırsatına erişmektedir. Büyük Koleji Liselerinden mezun olan öğrenciler, ülkemizin ve dünyanın en iyi üniversitelerinde eğitim gören, başarılı bireyler olarak geleceği şekillendirmektedir.

Büyük Kolej Fiyatları 2024

Büyük Kolej 2024 - 2025 fiyatlarını açıkladı. İlan edilen fiyatlara takviye kurs ücretleri dahil değildir. Kardeş indirimi ise %5 olarak duyuruldu.

Ankara Tevfik Fikret Okulları 2024 - 2025 Eğitim Dönemi Fiyatları
Eğitim Seviyesi Eğitim Ücreti Yemek Ücreti
Anaokulu 191.900 TL - 213.900 TL 57.500 TL
İlkokul 228.900 TL 57.500 TL
Ortaokul 236.900 TL 59.090 TL
Lise 244.500 TL 59.090 TL
Büyük Kolej Tanıtım Filmi
Büyük Koleji İndirimleri
Büyük Koleji Yorumları
Devamını Gör
Büyük Koleji'nde Eğitime Bakış
Büyük Kolej Fiyatları 2024
Büyük Kolej Tanıtım Filmi
Büyük Koleji Galeriler

Büyük Koleji Kampüsleri

Büyük Koleji kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Çankaya Büyük Kolej Kampüsü
Ankara / Çankaya
comment-icon 0 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel Büyük Kolej Anaokulu çocukların fiziksel ve zihinsel gelişimlerinin % 65'ini tamamladıkları okul öncesi dönemde mod...
İncek Büyük Kolej Gölbaşı Kampüsü
Ankara / Gölbaşı
comment-icon 0 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel İncek Büyük Kolej Anaokulu, Ankara'nın Gölbaşı ilçesinde bulunan özel bir eğitim kurumudur. Okul, 3-6 yaş aralığınd...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

Büyük Koleji için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum