fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Çağdaş Bilimler Koleji

Çağdaş Bilimler Koleji hakkında tüm bilgilere ulaşın! Kampüs kampüs detaylı bilgi, fiyat bilgileri ve daha fazlasını inceleyin!

Çağdaş Bilimler Koleji'nde Eğitime Bakış

Ortaokul ve lise kademelerinde eğitim vermekte olan Çağdaş Bilimler Koleji, eğitimi yaşam boyu süren yolculuk olarak görmektedir. Çağdaş nesiller yetiştirme hedefiyle yola çıkan kurum, temel bilimler, ana dil, iki yabancı dil eğitimi, spor ve sanat çalışmaları ile öğrencilerini nitelikli ve potansiyeline ulaşmış bireyler olarak yetiştirmektedir. Ortaokul ve lise kademeleriyle birlikte özel eğitim ve yabancı dil kurslarıyla da hizmet vermektedir.

Alanında uzman ve deneyimli öğretmen kadrosu, 16 kişilik sınıfları ve çağın gereklilikleriyle uyumlu teknolojik altyapısı ile öğrencilere çok yönlü bir eğitim sunmaktadır. Bu sayede öğrenciler 21. yüzyıl becerilerine sahip, donanımlı bireyler olarak yetişmektedir.

Kurumda öğrencilerin zihinsel, fiziksel ve duygusal gelişimleri aktif çalışmalarla desteklenmektedir. Çağdaş Bilimler Koleji, öğrencilerinin eğitim sürecini sahip olduğu fiziksel imkanlarla daha nitelikli ve kolay bir hale getirmeyi amaçlamaktadır. Kurumda açık ve kapalı spor alanları, fen ve bilgisayar laboratuvarları, konferans salonu, yemekhane ve kütüphane gibi imkanlar bulunmaktadır.

Kurumda sunulan çeşitli kulüp etkinlikleri ve atölye çalışmaları ile öğrencilerin sosyal ve kişisel olarak gelişmeleri hedeflenmektedir. Bu doğrultuda kodlama ve robotik, el sanatları, dans, spor aktiviteleri, drama ve değerler eğitimi gibi pek çok alanda öğrencilere eğitim ve aktivite olanakları sunulmaktadır.

Yaparak ve yaşayarak öğrenme temeline dayanan yabancı dil eğitimi ile öğrenciler dört temel dil becerisini yetkin şekilde kullanabilmektedir. Zengin görsel ve işitsel kaynaklar sayesinde öğrenciler eğlenerek ve merak ederek yabancı dillerle bağ kurmaktadır. Bu sayede öğrenciler mezuniyet sonrasında kariyerleri ve yaşamlarını farklı kültürlere saygı duyan dünya vatandaşı olarak sürdürebilmektedir.

Veliler, e-çağdaş uygulaması aracılığıyla öğrencilerin tüm durumlarını takip edebilmektedir. Öğretmenler ve veliler öğrencilerin eğitim süreçlerini en iyi şekilde geçirmeleri için işbirliği içinde hareket etmektedir.

LGS-YKS sürecinin öğrenciler açısından akademik ve psikolojik yoğunluğunun farkında olan kurum, öğrencileri akademik ve psikolojik olarak desteklemektedir. Akademik destek çalışmaları ek dersler ve soru çözümleriyle sağlanırken psikolojik destek çalışmaları kurumun rehberlik ve psikolojik danışmanlık birimi tarafından sağlanmaktadır. Dershanecilik tecrübesi olan okul sınavlara hazırlık süreçlerini etkili bir şekilde sürdürmektedir.


Kolej öğrencilere en etkili eğitimi sunmak adına 4 aşamalı bir eğitim programı uygulamaktadır.

Başarı Saptama Programı

Çağdaş Bilimler Koleji'ne kayıt olan tüm öğrenciler ÇOKNET Programı kapsamında LGS-YKS konularını içeren ve üç kademeli zorluk derecesi olan en az 3 adet genel değerlendirme sınavına tabi tutulmaktadır. Bu sınavlara paralel olarak her dersten aynı şekilde üç kademeli zorluk derecesi olan en az üç adet ders değerlendirme sınavı yapılmaktadır.

Sınav sonuçları doğrultusunda öğrencilerin başarı saptaması yapılmakta ve uzmanlar, öğrencilerle özel çalışmalar yaparak öğrenme stillerini tespit etmektedir. Bu sayede her öğrenciye göre özel olarak görsel, işitsel veya kinestetik yöntemler uygulanarak öğrenme süreçleri en iyi seviyeye taşınmaktadır.

Öğrencilerin mesleki yatkınlıklarının tespiti için Mesleki Eğilim Testi uygulanmakta ve sonuçlar veli-öğrenci-pedagog işbirliğinde değerlendirilerek ideal meslekler ortaya konmaktadır. Ortaya çıkan sonuçlar doğrultusunda öğrenciye uygun öğretim içerikleri uygulanarak hedef ÇOKNET hâle getirilmektedir. Son aşamada Kariyer Uzmanları öğrenciler ile görüşerek “Hedef Belirleme Çalışması” yapmaktadır.


Başarı Geliştirme Programı

Bu aşamada, uzman pedagoglar eşliğinde gerekli araç ve yöntemler kullanılarak öğrencinin başarısını artırmak için başarı geliştirme çalışmaları yürütülmektedir. Öğrenciler; etkili okuma-dinleme, ders çalışma metotları, zaman planlaması, öğrenmeyi öğrenme, beyin haritası kullanma, olumlu düşünme, çalışma ortamı, içsel motivasyon konularında bilinçlendirilmektedir.


Başarı Arttırma Programı

Başarı Arttırma Programı sürecinde her derse özel olarak A-B-C zorluk derecesine sahip en az 3 konu değerlendirme sınavı yapılmaktadır. Bu sınavlar sonucunda öğrencilerin başarı grafiği izlenmektedir. Öğrencilerin başarılı ve başarısız olduğu dersler belirlenerek derslere verilecek ağırlık oranı planlanmakta ve tematik program uygulanmaktadır. Bu çalışmada öğrenciye Programlı Etütler ve Birebir Etütler uygulanmaktadır.


Başarı ÇOKNET Programı

Bu aşamada konu öğrenme aşamasının ötesine geçilerek sınava dönük soru çözümlerine ağırlık verilmektedir. Bu aşama için özel oluşturulan “Soru Çözüm Ofisleri”nde birebir öğretim yaklaşımıyla öğretmen kontrolünde sadece soru çözülmektedir. Konu konu soru çözümlerinin yanı sıra öğrencilerin günlük en az bir LGS-YKS denemesi yapması sağlanmaktadır. Bu sayede öğrenciler sınavda çıkacak soru tiplerine aşina olmakta ve sınav becerilerini geliştirebilmektedir.

Çağdaş Bilimler Koleji Tanıtım Filmi
Çağdaş Bilimler Koleji İndirimleri
Çağdaş Bilimler Koleji Yorumları
Devamını Gör
Çağdaş Bilimler Koleji'nde Eğitime Bakış
Çağdaş Bilimler Koleji Tanıtım Filmi
Çağdaş Bilimler Koleji Galeriler
Çağdaş Bilimler Koleji Yorumları

Çağdaş Bilimler Koleji Kampüsleri

Çağdaş Bilimler Koleji kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Çağdaş Bilimler Koleji Küçükçekmece Kampüsü
İstanbul / Küçükçekmece
comment-icon 1 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel Sefaköy Çağdaş Bilimler Koleji Ortaokulu, öğrencilerini temel bilimler, ana dil, iki yabancı dil öğretimi; spor ve...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

Çağdaş Bilimler Koleji için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum