fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Çevre Bilim Koleji

Çevre Bilim Koleji hakkında tüm detaylara vakit kaybetmeden ulaşın. Fiyat bilgileri ve daha fazlasını görüntüleyin.

Çevre Bilim Koleji'nde Eğitime Bakış

Özel Çevre Bilim Okulları'nda Eğitim

Çevre Bilim Okulları, Cumhuriyetimizin Kurucusu Atatürk’ün İlkeleri yolunda ülkemizi daha iyi yerlere taşıyabilecek çok boyutlu düşünen, üretmeyi seven, çözüm odaklı, başarılı, mutlu, lider ve grup çalışmalarına dahil olabilecek bireyler yetiştirmeyi hedeflemiştir. Öğrencilerin kişisel gelişimlerini, potansiyelleri ve yetenekleri doğrultusunda geliştirmeyi öğreten, yaşayarak öğrenmenin yanında üretmeyi de sağlayacak bir eğitim modelini benimsemiştir.


Çevre Bilim Eğitim Kurumları; kendine güvenen, sorgulayan, tartışan, sorumluluk alan, rekabetçi birer birey yetiştirerek ulusal ve yerel değerlerle içselleştirilmiş bireyler yetiştirmektedir. Sorumluluk alma ve üretme becerisi kazandırarak günümüze karşı duyarlı bireyler geliştirerek oluşturdukları model ile teorik bilgilerle gerçek hayat arasında bağ oluşturarak kendilerini geliştirmelerini sağlamaktadır.


Çevre Bilim Koleji, sunduğu imkanlarla öğrencilerin becerilerini geliştirerek çok yönlü bir takip sistemi oluşturmuştur. Takip sistemi sayesinde öğrenci eksikliklerini tespit ederek çalışmalar düzenleyerek bireysel danışmanlık ve rehberlik uygulamaları oluşturmaktadır. İkinci yabancı dil eğitimi uygulamaları ile uluslararası projelerde yer alan Çevre Bilim Koleji, akademik başarı sağlayarak özsaygı ve özgüven geliştirme konusunda oldukça başarı sağlamaktadır.


Çevre Bilim Koleji Anaokulu

Çevre Bilim Anaokulu'nda öğrencilerin her noktadan gelişimini ve ilkokula hazırlanmasını destekleyen eğitim faaliyetleri sürdürülmektedir. Öğrencilerin beceri gelişimini destekleyerek onların okul öncesindeki eğitim yetkinliklerine sahip olmalarını amaçlamaktadır. Bu amaçları doğrultusunda Çevre Bilim, çok yönlü öğrenci takip sistemi uygulamaktadır. Öğrencilerin gelişimini adım adım takip ederek en doğru metodoloji ile kaliteli bir hizmet sağlamaktadır. Öğrencilerin bireysel farklılıklarının bilincinde olarak onlara özgü eğitim modelleri uygulamaktadır. Okul öncesi dönem, küçük yaştaki öğrenciler için oldukça önemlidir. Çevre Bilim Koleji, akran eğitimi vererek öğrencilerin iletişim ve sosyal becerilerinin kuvvetlenmesini desteklemektedir.


Çevre Bilim Koleji İlkokulu

Çevre Bilim Koleji Doğal Yaşam Enstitüsü içerisinde ilkokul öğrencilerinin ilkokul kabiliyetlerini kazanmalarını desteklemektedir. Öğrencilerin kişilik farklılıklarının bilincinde olarak kurum, kişiye özgü psikolojik danışmanlık ve rehberlik faaliyetleri sürdürmektedir. Özel okul, öğrencilerin tek düze eğitim anlayışından uzak, etkili ve kaliteli bir öğrenim süreci tecrübe edinmesini desteklemektedir. Özgün eğitim faaliyetleri ile ayrıcalıklı bir öğrenim süreci hazırlayan Çevre Bilim İlkokulu, sınıf dışı uygulamalar beraberinde aktif bir öğrenme süreci oluşturmaktadır. İlkokul seviyesinden itibaren öğrencilerin çift dil öğrenmesine olanak sağlamaktadır. Çevre Bilim'de öğrencilere Almanca ve İngilizce dil eğitimi verilmektedir.


Çevre Bilim Koleji Ortaokulu

Çevre Bilim Ortaokulu'nda öğrencilerin geleceğe ve hedeflerine hazırlanmasına yönelik eğitim faaliyetleri ilerletilmektedir. Kurumda kişiye özgü rehberlik, yetenek, ilgi ve yönlendirme takip sistemi bulunmaktadır. Öğrencilerin gelişimlerini yakından takip ederek, kulüp ve atölye faaliyetlerindeki ilgili, yetenekli ve başarılı olduğu alanları belirlemektedir. Bu çalışma sonucunda öğrencilerin yönlendirmeleri desteklenmektedir. Ortaokul seviyesinde akademik başarıyı artırmak ve sınav başarısını yakalayabilmek amacı ile Çevre Bilim Okulları, yönlendirme faaliyetleri sürdürmektedir.


Çevre Bilim Koleji Lise

Çevre Bilim Anadolu Lisesi'nde öğrencilerin sosyal, kültürel aktivitelere dahil olması desteklenmektedir. Lise döneminin yoğun temposundan öğrencileri uzaklaştırmak ve sınav stresini azaltmak adına çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir. Kurum, öğrencilerin kariyer gelişimlerini destekleyerek kariyer planlamaları yapmalarında yardımcı olmaktadır. Çevre Bilim Okulları öğrencilerin dil gelişimini destekleyerek onların okuma, yazma, konuşma ve dinlediğini anlama yetkinliklerine sahip olmalarını desteklemektedir.


Çevre Bilim Koleji Tanıtım Filmi
Çevre Bilim Koleji İndirimleri
Çevre Bilim Koleji Yorumları
Devamını Gör
Çevre Bilim Koleji'nde Eğitime Bakış
Çevre Bilim Koleji Tanıtım Filmi
Çevre Bilim Koleji Galeriler

Çevre Bilim Koleji Kampüsleri

Çevre Bilim Koleji kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Çatalca Çevre Bilim Koleji Kampüsü
İstanbul / Çatalca
comment-icon 0 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel Çevre Bilim Koleji Ortaokulu Çatalca bölgesinde eğitim vermekte olan bir özel ortaokuldur. Çevre Bilim Koleji hafta...
Çevre Bilim Koleji Anadolu Lisesi Kampüsü
İstanbul / Çatalca
comment-icon 0 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel Çevre Bilim Koleji Anadolu Lisesi, İstanbul'un Çatalca ilçesinde eğitim vermekte olan özel bir eğitim kurumudur. Çe...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

Çevre Bilim Koleji için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum