fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Cezeri Okulları

Cezeri Okulları hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşın. Cezeri Okulları; fotoğraflarını, bursluluk sınavlarını ve daha fazlasını incelemeye başlayın.

Cezeri Okulları'nda Eğitim

Cezeri Bilim ve Teknoloji Okulları, çevreci bir anlayışla modern ve yenilikçi öğretim yöntemlerini kullanmayı amaçlayan seçkin bir eğitim kurumudur. Cezeri Okulları, geleceğin liderlerini yetiştirmek amacıyla Cezeri Eğitim Programı JLP’yi kullanmaktadır. Bu okullarda anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise kademelerinde üst düzey eğitim sunulmaktadır. Böylece Cezeri Bilim ve Teknolojiyi kapsamlı bir biçimde yeni nesilleri eğitmeyi amaçlamaktadır. Cezeri Bilim ve Teknoloji Okulları öğrencilerine erdem, bilim ve teknoloji, sanat, spor, dil ve çevre sevgisini aşılamayı görev bilmektedir. Bu kurum, kültürel ve dilsel çeşitliliğin getirdiği entelektüel zenginliği beslemeye büyük önem vermektedir. Bundan dolayı Cezeri Okulları, dünyanın akademik ve teknolojik dili olan İngilizce’ye, yurdumuzun dili olan Türkçe’yi ve öğrencilerin ufuklarını genişleten çeşitli yabancı dilleri değerli öğrencilerine öğretmeyi bir öncelik olarak benimsemiştir. Cezeri Bilim ve Teknoloji Okulları çevrecilik, bilgelik ve erdem ilkelerine sahip olmaktan gurur duymaktadır.


Cezeri Bilim ve Teknoloji Okulları Anaokulu

Cezeri Bilim ve Teknoloji Okulları Anaokulu, sevgi dolu, nitelikli eğitim kadrosu ile 4-5 yaş grubunda çocuklara eğitim ve bakım sağlamaktadır. Cezeri Okulları Anaokulu bireysel gelişime ve öz keşfe büyük önem vermektedir. Bu unsurları öğrencilere sağlamak için eğitici etkinlikler uzmanlar tarafından hazırlanan eğitim alanlarında ve atölyelerde gerçekleştirilmektedir. Cezeri Bilim ve Teknoloji Anaokulu, dil edinmenin çocuklardaki zihinsel gelişim potansiyelini artırdığı göz önünde bulundurarak, üç dilde dil eğitim sunmaktadır. Çok dillilik çocukların farklı kültürleri daha iyi anlamalarını ve onlara sevgi ve saygıyla yaklaşmalarını sağlamaktadır. Böylece, Cezeri Bilim ve Teknoloji Anaokulu öğrencileri erken yaştan multikültürel, küresel bireyler olarak yetişmektedir.


Cezeri Bilim ve Teknoloji Okulları JLP Sistemi

Cezeri Bilim ve Teknoloji Okulları ilkokul, ortaokul ve lise kademelerinde kendilerine özgün JLP (Cezeri Öğrenim Programı) eğitim sistemini kullanmaktadır. Bu program erdemli, verimli ve sosyal bireyler yetiştirmeyi hedeflemektedir. JLP’nin özünde teorik bilgileri uygulamalı yöntemlerle edinme ve bunları üretkenliğe dönüştürme vardır. Bunu sağlamak için JLP üç unsurdan oluşmaktadır; DAS (Gelişim-Sanat-Spor), J5 ve PDP (Bireysel Gelişim Programı). DAS, teorik bilgilerin aktarıldığı özel bir müfredattır. J5 ise uygulamalı, etkileşimli eğitim sağlandığı faaliyetler sağlamaktadır. PDP de öğrencilerin bireysel gelişimini sağlamayı amaçlayan özel bir programdır.

DAS, 4 temel özellikten oluşan bir felsefe benimsemektedir; Dil edinimi, sanatsal yeteneklerin kazanımı, spor dallarında gelişim gösterme ve bilgi edinimi. Bu unsurlar sayesinde DAS sisteminde bulunan öğrenciler duyduklarını anlama, zihinsel ve duygusal olarak olgunlaşma, bedensel ve zihinsel olarak gelişme ve değerli bilgisel tecrübeler edinme fırsatına sahiptir.

J5; J-Tech, J-Trail, J-TT, J-Talk ve J-Talent şeklinde beş unsurdan oluşmaktadır. J-Tech; bilgi, bilişim ve teknoloji alanlarında inovatif uygulamaları ve üretkenliği teşvik etmektedir. J-Trail; çevreye, doğaya ve canlılara sevgi ve saygı duyma ilkelerini öğrencilere aşılamaktadır. J-TT, öğrencilere bilgi edinme, gözlemleme, anlama, analiz etme ve bunun üstüne uygulamaya ve üretkenliğe dönüştürme becerilerini kazandırmayı hedeflemektedir. J-Talk, dil ve kültür faaliyetleri ile kültürler arası iletişimi ve etkileşimi destekleyip, küresel vatandaşlar yetiştirmektedir. J-Talent ise öğrencilerin ilgilerinin ve yeteneklerinin geliştirildiği sanat ve spor faaliyetlerini kapsamaktadır.

PDP; bağımsızlık, öz kimlik sahibi, kendi potansiyelinin farkında olan, özgün, yetkin ve mutlu bireyler yetiştirmeyi hedeflemektedir. PDP’nin üç aşaması ile öğrencilerin öz benliklerini tanıma, toplum içerisindeki yerini tanımlama ve gayeleri merkezli sektörel anlamda konumlandırma fırsatına sahiptir. Gözlem, görüşme, test ve formlar sayesinde öğrenciler bu üç fırsata erişebilmektedir.

Sonuç olarak, JLP, Cezeri Bilim ve Teknoloji Okulları Öğrencilerine özgün, yenilikçi, geliştirici, çok yönlü bir eğitim fırsatı sunmaktadır. Bu orijinal program sayesinde Cezeri Bilim ve Teknoloji Okulları mezunları dünyanın öncü liderleri ve uzmanları olarak yetişmektedir.

Cezeri Okulları İndirimleri
Cezeri Okulları Yorumları
Devamını Gör
Cezeri Okulları'nda Eğitim
Cezeri Okulları Galeriler

Cezeri Okulları Kampüsleri

Cezeri Okulları kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Cezeri Bilim ve Teknoloji Okulları Eyüp Kampüsü
İstanbul / Eyüp
comment-icon 0 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel Cezeri Bilim ve Teknoloji İlkokulu İstanbul'un Eyüp ilçesinde hizmet vermektedir. Okul sabah 08.30'da eğitime başla...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

Cezeri Okulları için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum