fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Çınar Koleji

Çınar Koleji hakkında detaylı bilgileri görüntüleyin. Çınar Koleji'nin; eğitime bakış açısı, fiziksel olanakları, fotoğrafları ve daha fazlasını hemen inceleyin.

Çınar Koleji'nde Eğitim

ÇINAR KOLEJİ

Çınar Koleji anaokulundan liseye kadar bütünleşik bir yapı içinde, anlama, kavrama ve tartışma becerileri gelişmiş; anadiline hakim, konuşma becerisi edinmiş ve hayal kurup gerçeğe dökebilen bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Örf ve adetlerine bağlı, manevi değerlere önem veren bir toplum inşa etme gayretinde olan Çınar Koleji'nde temel hedef ülkenin gelecekteki aydınlık yüzlerini doğru bir eğitim anlayışı ile hayata hazırlamaktır.


Çağımızın gereklerinden biri olan yabancı dil eğitimini nitelikli uzman kadrosu ile veren Çınar Koleji bu bağlamda Arapça ve İngilizce dersleri vermektedir. Yabancı öğretmenler eşliğinde yürütülen bu süreçte öğrencilerin kelimeleri doğru telaffuz etmelerine önem verilmektedir. Kendilerine ait olan bir sistem olan Mind English programı ile öğrenciler üç boyutlu arka planlar eşliğinde derslere daha istekle katılmakta öğrendiklerini uygulamalı olarak pekiştirebilme şansı bulmaktadır.


Çınar Koleji sunduğu psikolojik danışmanlık ve rehberlik hizmeti sayesinde her öğrencinin durumunu takip edip, eksik noktalarını tespit etmektedir. Daha sonra öğrenciler ile yapılan görüşmeler sonucunda çözüm yolları bulunur ve uygulamaya konulur. Lise döneminde olup üniversite sınavına hazırlanan öğrencilerde yaşanan stres sorunu ile baş edebilmeleri için onlara gereken destek sağlanır.


Çınar Koleji değerler eğitimi ile öğrencilerinin kalplerini saygı, sevgi ve insanı insan yapan değerler ile doldurmaktadır. Bu sebeple Değerler Eğitimi, tüm eğitim süreci boyunca önemli bir yere konumlandırılmaktadır. Öğrencilerin öğrenmeye okul dışında da devam etmelerini sağlamak için dozunda ödevler verilmekte, öğrendiklerini pekiştirmeleri sağlanmaktadır.


Okul akademik başarının yanında sportif başarılarıyla da adından sıkça söz ettirmektedir. Dünya karate şampiyonasında, Teakwondo şampiyonasında ve Türkiye güreş şampiyonasında birincilik kazanan öğrenciler de yetiştiren Çınar Koleji sporun öneminin bilincinde olan bir kurumdur.


Çınar Koleji, tam donanımlı, gelişime açık, bulunduğu çağa örnek ve önder olan, başarılı ve erdemli nesilleri geleceğe hazırlamayı amaçlayan seçkin bir eğitim kurumudur. Eğitim alanına getirdiği yenilikler ve yetiştirdiği özgüvenli, hedefleri doğrultusunda adım atan öğrenciler ile ülkemizi başarıyla temsil eden bir kurum olmayı hedeflemektedir. Çınar Koleji, 1995 yılında “Eğitim Sevgi ile Başlar” sloganı ile geleceğimizi şekillendirecek, eğitimli, başarılı, erdemli bireyleri yetiştirme görevi ile kurulmuştur. Ülke çapında imza attığı başarıları ve eğitime değer katak projeleri ile özel eğitim sektöründe çığır açan Çınar Koleji, kısa sürede “eğitim markası” olmuştur. 3 büyük kampüsü, yaşam becerileri merkezi, kongre merkezi, uzay gözlem evi ve mobil planetaryumu ile Çınar Koleji anaokulundan liseye kadar eğitim verip, nesiller yetiştirmektedir.


Her eğitim kademesinde eğitim yaklaşımları ve metotları ile eğitim sektörüne örnek olan Çınar Koleji, her kademede farklı hedefler doğrultusunda, farklı eğitim sistemleri uygulamaktadır. Çınar Koleji Anaokulu’nda, dinleme, anlama, karşılıklı konuşma ve tartışma konularında becerikli; sözlü anlatım, okuma farkındalığı ve ses eğitimi alanlarında özgüvenli; Türkçeyi doğru kullanan, betimleme becerisine sahip, hayal kurup dile dökebilen, ilgi alanlarına yönelik çalışmalar yapıp gelişim gösteren; örf, adet ve geleneklerimize sahip çıkan, saygılı bireyler yetiştirmek amaçlanmaktadır. Uygulanan eğitim sistemi baştan sona bu hedefler doğrultusunda tasarlanmıştır.


Çınar Koleji İlkokulu’nda ise öğrencilerin değerlerine bağlı, akademik birikim ve donanıma sahip, toplumda sesini duyurabilen bireyler olarak yetişmeleri önceliktir. İlkokul kademesinin ilk üç senesinde öğrencilerin fikir, duygu ve düşüncelerini hem yazılı hem sözlü olarak ifade etmelerine vesile olan eğitim ortamları sağlanmaktadır. Çınar Koleji’ne özgü Öğrenci Tanılama Sistemi sayesinde öğrencilerin yetenekleri keşfedilmekte ve geliştirilmektedir. 4. sınıftan mezun olan öğrenciler, müziksel, sanatsal veya sportif yeteneklerinde uzmanlaşmış bireyler olarak geleceğe adım atmaktadır.


Çınar Koleji, ortaokul kademesinde öğrencilerin hem ahlaki değerlere bağlı kalmasını hem de akademik başarılara imza atmalarını sağlamayı hedeflemektedir. Çınar Koleji Ortaokulu’nda daima yeniliklere açık olan, okuyan, araştıran, sanat ve sporla ilgilenen, bilimsel çalışmalara katılan, meraklı, çevresiyle uyumlu, sağlıklı ve mutlu bireyler yetişmektedir. Öğrencileri dünya vatandaşı olarak yetiştirme amacıyla üst düzey yabancı dil eğitimi sağlanmaktadır. 5. sınıfa başlayan öğrencileri “dil hazırlık sınıfı” seviyesinde olan yoğun bir dil eğitim programı beklemektedir. Öğrencilerin ülkemizin en iyi liselere yerleşmesini sağlama amacıyla lise geçiş sınavlarına odaklı özel bir akademik eğitim programı da sunulmaktadır.


Çınar Koleji, lise kademesinde öğrencilerine uluslararası standartlara uygun yabancı dil eğitimi, kapsamlı değerler eğitimi ve bireysel yeteneklerini geliştiren Yaşam Becerileri Merkezi ile öğrencileri en iyi şekilde yetişkin hayatlarına hazırlamaktadır. Lise döneminin en önemli unsurlarından biri üniversite geçiş sınavlarıdır. Bu bağlamda, lise öğrencilerini üniversiteye hazırlık doğrultusunda yoğun ve etkin bir akademik program beklemektedir. Normal sözel ve sayısal derslerde yapılan etkin anlatımların yanı sıra soru çözümü ve rehberlik çalışmaları ile öğrencilerin sınavlarda büyük başarılara imza atmaları sağlanmaktadır. Çıkar Koleji 24 yıllık sınav hazırlık tecrübesine sahiptir. 11. sınıfta başlayan YKS hazırlık çalışmaları, 12. sınıfta yoğunlaşıp hızlanmaktadır. Çınar Koleji’ne özgü Çınar Sınavlara Hazırlık Sistemi sayesinde yüzlerce Sınav Koleji mezunu ülkemizin en iyi üniversitelerine girmeyi başarmıştır.


Çınar Koleji, imanlı, ahlaklı, vatanını milletini seven, topluma yararlı yurttaşlar yetiştirmek amacıyla için çeşitli değerler eğitimi çalışmaları düzenlemekte; milli manevi değerlerimizi bilen, yaşayan ve yaşatan nesiller yetiştirmek için çeşitli önemli faaliyetlere imza atmaktadır. Anaokulundan 12. sınıfa kadar Kur’an eğitimi, temel değerler eğitimi, 5. sınıflara özel Kur’an Sınıfı, “Huzura Koşuyoruz” ve “Evde Okul” çalışmaları ile Çınar Koleji başarılı ve erdemli yetiştirmektedir.

Çınar Koleji Tanıtım Filmi
Çınar Koleji İndirimleri
Çınar Koleji Yorumları
Devamını Gör
Çınar Koleji'nde Eğitim
Çınar Koleji Tanıtım Filmi
Çınar Koleji Galeriler
Çınar Koleji Yorumları

Çınar Koleji Kampüsleri

Çınar Koleji kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Çınar Koleji Başakşehir Kampüsü
İstanbul / Başakşehir
comment-icon 5 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel Başakşehir Çınar Koleji İlkokulu, ileri teknoloji ile donatılmış dersliklerin yanında öğrencilerin tüm bilimsel, so...
Başakşehir Çınar Koleji Anaokulu Kampüsü
İstanbul / Başakşehir
comment-icon 0 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel Başakşehir Çınar Koleji Anaokulu İstanbul Başakşehir’de bulunmakta olup topluma faydalı, özgüveni yüksek, çevreye d...
Çekmeköy Çınar Koleji Kampüsü
İstanbul / Çekmeköy
comment-icon 17 Yorum announcement-icon 19 Duyuru
Özel Çekmeköy Çınar Koleji İlkokulu İstanbul’un Çekmeköy ilçesinde bulunmaktadır. Çınar Koleji İlkokulu’nda sınıflar Mul...
Esenyurt Çınar Koleji Esenyurt Kampüsü
İstanbul / Esenyurt
comment-icon 5 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel Esenyurt Çınar Koleji İlkokulu, çoklu zeka kuramı eğitim anlayışı ile eğitim vermektedir. Öğrencilerin yaş ve eğiti...
Çekmeköy Çınar Koleji Lise Kampüsü
İstanbul / Çekmeköy
comment-icon 4 Yorum announcement-icon 4 Duyuru
Özel Çekmeköy Çınar Koleji Anadolu Lisesi İstanbul Çekmeköy'de bulunmakta olup akademik olarak başarılı, öz güveni yükse...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

Çınar Koleji için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum