fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Doku Okulları

Doku Okulları fiyatlarına, veli yorumlarına, fotoğraflarına, bursluluk sınav tarihlerine hemen ulaşın. Doku Okulları'nı detaylı şekilde inceleyin.

Doku Okulları'nda Eğitime Bakış

Doku Okulları, öğrencilerini çalışkan, becerikli ve hoşgörülü bireyler olarak yetiştirmeyi hedefleyen seçkin bir eğitim kurumudur. Doku Okulları, öğrencilerinin bireysel farklılıklarını göz önünde bulundurarak her birini toplumsal ve evrensel değerlere sahip, sosyal, kültürel ve akademik gelişim gösteren; ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve inkılaplarını benimseyen, yaratıcı, üretken, mutlu ve özgüvenli bireyler eğitmeyi görev bilmektedir. Doku Okulları, öğrencilerine tüm bu özellikleri katma amacı ile sadece onlara ders anlatmakta kalmamaktadır. Çeşitli etkinlikler, geziler, projeler ve değişik eğitim modelleri ile öğrencilere çok yönlülük kazandırılmaktadır. Anaokulu, ilkokul ve ortaokul olarak eğitim sağlayan Doku Okulları, her kademede yaş gruplarına uygun eğitim modelleri ve yaklaşımları uygulamaktadır.


Doku Okulları, ileri görüşlü bir eğitim anlayışına sahiptir. Tüm kademelerde öğrencilerin yetişkin hayatlarında bulunacakları dünya ve kullanmaları gerek olacak bilgi ve beceriler düşünülmektedir. Bundan dolayı öğrencilere yabancı dil eğitimi, mesleki bilinç, teknolojik yeterlilik, evrensel değerler ve çevre farkındalığı kazandırmak, Doku Okulları’nın önceliğidir. Tüm bunların temelinde okul öncesi eğitim yatmaktadır. Doku Okulları Anaokulu, öğrencilerinin öz bakım becerilerini, sosyal-duygusal farkındalıklarını, motor kabiliyetlerini, dil yeteneklerini ve bilişsel birikimlerini geliştirmeyi amaçlamaktadır. Her öğrencinin ilgi, beceri, zeka ve hazırbulunuşluklarının farklı olduğunu bilen Doku Okulları, her öğrenciye hitap edebilen zengin bir eğitim ortamı sunmaktadır. Çift dilli eğitim ile öğrencilerin içgüdüsel olarak dil edindikleri yaşlarda dil yetenekleri edinmeleri hedeflenmektedir. Gerekli akademik becerileri ve donanımları öğrencilerine sağlayarak, Doku Okulları onları ilkokula hazırlamaktadır.


Doku Okulları, ilkokuldan başlayarak öğrencileri profesyonel hayata hazırlamaktadır. Bir insanın hayatında en gerekli olan yeteneklerinden biri okuma-yazma kabiliyetidir. Bu bağlamda, 1. sınıf öğrencilere sadece okuma-yazmayı öğretmeyip, bu beceriyi davranışa dönüştürmelerini sağlamayı hedeflemektedir. 1. sınıftan başlayan okuma-yazma serüveni, eğitim sürecinin tamamı boyunca desteklenmektedir. 1. sınıf ve sonrasında, tüm eğitim kademelerinde okuryazarlık etkinlikleri ve uygulamaları sunulmaktadır. Her eğitim yılının başlarında kitap okumaya dair seminerler, yıl içerisinde de kitap okuma etkinlikleri ve hayal gücünü geliştirmeye yönelik çalışmalar düzenlenmektedir. Okulun içinde “kitap kumbarası” ve öğrencilerin kitap alabilecekleri standlar bulunmaktadır.


Doku Okulları, öğrencileri yetişkin hayatlarında başarılı olacak bireyler olarak yetiştirme amacıyla, onlara evrensel, zamansız beceriler ve bilgiler sağlamaktadır. Her çağda önemli olan dil yetenekleri ve teknolojik yeterlilik bunların arasındadır. Sıkça göz ardı edilen iki temel özellik ise değişimlere hızlı uyum sağlayabilme ve farklı yaş grubundan bireyler ile işbirliği yapabilmektir. Bu iki özelliği hedefleyen Doku Okulları, bu bağlamda Akran Eğitimi programları uygulamaktadır. Öğrencileri değişimlere ayak uydurabilen bireyler olarak yetiştirme amacıyla öğrencilere çeşitli alanlarda proje deneyimleri sağlanmakta ve hepsi her yıl farklı bir sosyal etkinlikte yer almaktadır. Farklı yaş gruplarında insanlarla işbirliği yapmayı öğrenmeleri için de farklı sınıflardan öğrencilerle proje gruplarında bulunmaları ve İngilizce derslerinde diğer sınıflarla karma olan kurlarda eğitim görmeleri sağlanmaktadır.


Dil ve teknoloji eğitimi de tabi ki göz ardı edilmemektedir. İkinci ve üçüncü dil öğrenimine önem veren Doku Okulları, Early American English Çankaya Temsilciliği olarak 7-16 yaş aralığındaki öğrencilere yabancı öğretmenler ile ileri düzey yabancı dil eğitimi sağlamaktadır. İngilizce eğitiminin yanı sıra “ikinci dilde üçüncü dil eğitimi” prensibi ile İngilizce yeterliliği yüksek öğrencilere üçüncü bir dili İngilizce işlenen derslerle öğrenme fırsatı sunulmaktadır. Öğrencilere bilgi çağında gerekli olan teknolojik beceri kazandırmak amacı ile Kodlama ve Robotik Eğitimi sağlanmaktadır. Bilişim teknolojileri dersinde bu eğitimi gören öğrenciler, geleceğin dijital dünyasında rekabetçi, etkin ve öncü pozisyonlarda yer alabilmektedir.


Doku Okulları İndirimleri
Doku Okulları Yorumları
Devamını Gör
Doku Okulları'nda Eğitime Bakış
Doku Okulları Galeriler
Doku Okulları Yorumları

Doku Okulları Kampüsleri

Doku Okulları kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Çankaya Doku Okulları Kampüsü
Ankara / Çankaya
comment-icon 2 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel Doku Okulları Anaokulu Çankaya bölgesinde bulunup modern binasında hizmet vermeye başlayan özel bir kurumdur. Okul...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

Doku Okulları için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum