fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Ege Sistem Okulları

Ege Sistem Okulları hakkında tüm bilgilere kolayca ulaşın. Her kampüs ve her eğitim seviyesinde aradığınız okulu hemen keşfedin.

Ege Sistem Okulları'nda Eğitime Bakış

Ege Sistem Okulları, “köklü eğitim, kalıcı” başarı sözünden yola çıkarak, uluslararası standartlara uygun eğitim vermekte olan seçkin bir eğitim kurumudur. Ege Sistem Okulları, yaşam boyu öğrenme bilincini benimsemiş, potansiyellerini en yüksek seviyede üretkenliğe çeviren, Türkçe'nin yanı sıra İngilizce ve Almanca dillerini kullanabilen, erken yaşlardan itibaren müzik, beden uyumu, estetik gibi kavramları içselleştiren; sadece akademik değil aynı zamanda sosyal, kültürel, sportif ve sanatsal becerilere sahip; düşünce ve ifade özgürlüğünü savunan, Mustafa Kemal Atatürk'ün ilke ve inkılaplarının ışığında evrensel ve ulusal farkındalığa sahip olan, insanlara, doğaya ve diğer kültürlere hoşgörülü, saygılı ve anlayışlı; kendine güvenen, bilgi çağının gereksinimlerine ayak uyduran ve geleceği şekillendirecek liderler yetiştirmeyi amaçlayan bir okul olarak varlığını sürdürmektedir.

Ege Sistem Okulları, özgün ve yenilikçi bir eğitim sistemi uygulamaktadır. Bu sistemin kapsamında öğretim yılı iki hafta erkenden başlamaktadır. Öğrenciler okulun ilk gününde “Unutmadım-Aklımda” sınavına girerler. Bu sınav sayesinde öğrencilerin önceki yıllarda edindikleri kazanımlar değerlendirilir ve geri kaldıkları ya da unuttukları noktalarda hatırlatma yapılarak eğitime başlanır. 1. sınıfa gelen öğrenciler ise “Metropolitan Okul Olgunluğu” testine katılım gösterip Ege Sistem Okulları’nda eğitim görmeye hazırlanmaktadır.


Ege Sistem Okulları Anaokulu

İlerlemeci bir eğitim felsefesini benimsemiş olan Ege Sistem Okulları Anaokulu, öğrencilerin aktif öğrenimini teşvik etmekte ve onlara rehberlik sağlamaktadır. Ege Sistem Okulları’nın felsefesinin ve eğitim sisteminin amacı, araştırmacı, sorgulayıcı, problem çözebilen, sevgi, saygı ve empati sahibi bireyler yetiştirmektir. Eğitim sistemi, akademik, zihinsel, dilsel, sanatsal ve sportif gelişime olanak sağlayacak şekilde düzenlenmektedir. Eğitim sistemi dahilinde, nezaket eğitimi, Türkçe Dil etkinlikleri, akıl oyunları, drama, felsefe, okuma yazma hazırlığı, müzik, temel yaşam becerileri ve çok daha fazla alanda etkinlikler bulunmaktadır. Tüm program öğrencilere yabancı dil becerileri kazandırma amacıyla Türkçe-İngilizce eş zamanlı olarak hazırlanıp uygulanmaktadır.


Ege Sistem Okulları İlkokulu

Ege Sistem Okulları İlkokulu, öğrencilerin öğrenmekten zevk aldığı, merak duygularını uyandıran, çoklu zeka sistemine uygun öğretim yöntemlerinin kullanıldığı bir eğitim ortamı sunmaktadır. Öğrencilerin ahlaklı, disiplinli, estetik anlayışlı, kültürüne değer veren, çevre farkındalığına sahip ve doğaya önem veren bireyler olarak yetişmeleri hedeflenmektedir. Öğrencilerin sosyal ve kültürel gelişimleri ve bireysel ilgilerinin ve yeteneklerinin keşfedilmesi için çeşitli ders dışı etkinlikler yürütülmektedir. Yabancı dil, sanat, zarafet, drama, bilişim ve teknoloji ve düşünme becerileri gibi alanlarda faaliyetler yürütülmektedir. Branş dersler olarak da Almanca, İngilizce, beden eğitimi, müzik, görsel sanatlar ve bilişim teknolojileri sunulmaktadır.


Ege Sistem Okulları Ortaokulu

Ege Sistem Okulları Ortaokulu, öğrenci merkezli; öz farkındalığa sahip, aktif katılım gösteren, çok yönlü, iletişimi kuvvetli, yabancı dil bilen, öğrenme aşkıyla yaşayan bireyler yetiştirmeyi hedefleyen bir eğitim programı uygulamaktadır. Öğrencileri kültürel ve sanatsal açıdan çok yönlü bireyler kılmak amacıyla, Türkçe-İngilizce iki dilli hazırlanan ve yürütülen etkinlikler düzenlenmektedir. İngilizce dil etkinlikleri, tiyatro, seramik, görsel sanatlar etkinlikleri, spor etkinlikleri, modern dans ve halk oyunları, bilişim ve teknoloji etkinlikleri ve Yeşilay gibi faaliyetler eğitim programına dahildir. Bir yandan da öğrencilerde güçlü akademik bir temel oluşturup onları disiplinli çalışma ile liseye geçiş sınavına hazırlama göz ardı edilmemektedir. Lise geçiş sınavına hazırlanma sürecinde öğrenciler her türlü psikolojik ve akademik rehberliğe erişebilmekte, bunun sayesinde en etkili şekilde ders çalışabilmekte ve gelecekleri doğru seçimleri yapabilmektedir.


Ege Sistemi Okulları Anadolu Lisesi

Ege Sistem Anadolu Lisesi, öğrencilerinin başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve inkılaplarını benimsemiş, ulusal ve evrensel değerlere sahip, saygılı bireyler olarak yetişmesini ; bireysel ilgileri ve farklılıkları göz önünde tutularak zihinsel, duygusal, fiziksel ve kültürel açıdan bir bütün olarak sürekli gelişmelerini amaçlamaktadır. Dijital çağın gerektirdiği becerilerin kazandırıldığı alternatif programlar sayesinde öğrenciler küresel düzeyde rekabetçi bireyler olarak yetişmektedir. Lise döneminin en önemli unsurlarından biri tabi ki üniversite geçiş sınavlarına hazırlanmaktır. 9. ve 10. sınıflarda yabancı dil eğitimi ve temel akademik eğitim ön plana çıkmaktadır. 11. ve 12. sınıfta ise üniversiteye hazırlık çabaları ciddi anlamda hız kazanmaktadır. Her hafta düzenli olarak uygulanan denemeler, soru çözüm saatleri ve etüt programları sayesinde öğrenciler en iyi şekilde bu sınavlara hazırlanıp, ek kursa veya özel derse ihtiyaç duymadan akademik hayatlarını sürdürebilmektedir.

Ege Sistem Okulları İndirimleri
Ege Sistem Okulları Yorumları
Devamını Gör
Ege Sistem Okulları'nda Eğitime Bakış
Ege Sistem Okulları Galeriler

Ege Sistem Okulları Kampüsleri

Ege Sistem Okulları kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Ege Sistem Okulları Güzelbahçe Kampüsü
İzmir / Güzelbahçe
comment-icon 0 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
1988 yılındaÖzel Güzelbahçe Ege Sistem Okulları Anadolu Lisesi olarak eğitim hayatına başlayan kurumumuz, 28 yıllık ders...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

Ege Sistem Okulları için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum