fb

Eğitim Bilimleri

Eğitim Bilimleri hakkında tüm detaylara ulaşarak okula kayıt fırsatlarını kaçırmayın. Eğitim Bilimleri ortaokul ve lise bilgilerine rahatlıkla ulaşın.

Eğitim Bilimleri İle İletişime Geç

Başarılı

Bilgileriniz başarılı bir şekilde alındı. En kısa sürede okul.com.tr sizinle iletişime geçecek.

Kullanıcı sözleşmesi ve pazarlama iznini okudum ve kabul ediyorum.

Anaokulları

Eğitim Bilimleri Ortaokullar

Eğitim Bilimleri ortaokullarını inceleyin.

İNCELE
Anaokulları

Eğitim Bilimleri Liseler

Eğitim Bilimleri liselerini inceleyin.

İNCELE

Eğitim Bilimleri Hakkında

  • Eğitime Bakış
  • Eğitim Bilimleri Okulları Tanıtım filmi

EĞİTİM BİLİMLERİ

Eğitim Bilimleri kurulduğu günden bu yana öğrenen ve öğreten bir kurum olarak büyümesini ve gelişimini sürdüren yapısıyla ortaokuldan lise seviyesine kadar insani değerlere sahip, araştırmacı, yenilikçi, girişken gençlerin bilişsel, duygusal ve fiziksel gelişimlerini destekleyen bir eğitim anlayışıyla hizmet vermektedir. Ezberden uzak, yaparak ve yaşayarak öğrenmeyi sağlayan uygulamalarla, çağdaş eğitim programı alanında uzman öğretmenler ile sürdürülmektedir. Bu program; müzik, sanatsal aktiviteler ve spor gibi alanlarda öğrencilere çeşitli imkanlar tanınarak istek ve ihtiyaçlarının karşılanmasına imkan sağlanır. Eğitimin eğlenceli hale getirildiği Eğitim Bilimleri'nde teknolojik sınıflar ile öğrencilerin bilimsel becerileri arttırılır. Ortaokulda proje tabanlı öğrenme yöntemi teşvik edilirken kütüphane, bilgisayar ve fen laboratuvarı imkanları sayesinde öğrencilerin araştırma, sorgulama , analitik düşünme ve konular arası bağlantı kurma becerileri geliştirilir.


Eğitim Bilimleri, yabancı dil eğitimi ile dünya ile iletişim kurabilen, farklı kültürler ile ilgili bilgi sahibi olan, kendini ikinci bir dil ile doğru bir şekilde ifade edebilen bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Yabancı öğretmenler eşliğinde işlenen dersler ile öğrenciler uluslararası geçerliliği olan sınavlarda başarılı olabilecek yetkinliğe sahip olmaktadırlar. Okulun rehberlik birimi her öğrenci ile tek tek ilgilenmekte, akademik kariyer planlamalarını öğrencilerin istekleri doğrultusunda yapmaktadır. Öğrencilerin sorunsuz bir eğitim süreci içinde kendini geliştirebilmesi için her türlü desteği öğrencilere veren rehber öğretmenler karşılaşılan sorunların çözümü için öğrencilere destek olmakta ve gerekli aksiyonları almaktadır.


Eğitim Bilimleri liselerinde uzman öğretmenler tarafından yapılan YGS ve LYS çalışmalarıyla öğrencilerin hedefledikleri üniversiteye girebilmelerini sağlamaya yönelik programlar uygulanmaktadır. Görsel materyal, teknoloji ve güncel kaynaklardan yararlanılarak gerçekleştirilen test etüt uygulamaları birebir çalışmalarla desteklenmektedir.

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum