fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Eğitim Bilimleri

Eğitim Bilimleri hakkında merak ettiğiniz tüm bilgileri inceleyin. Eğitim Bilimleri ortaokul ve lise fiyatlarına, veli yorumlarına ve fotoğraflarına göz atın.

Eğitime Bakış

Eğitim Bilimleri kurulduğu günden bu yana öğrenen ve öğreten bir kurum olarak büyümesini ve gelişimini sürdüren yapısıyla ortaokuldan lise seviyesine kadar insani değerlere sahip, araştırmacı, yenilikçi, girişken gençlerin bilişsel, duygusal ve fiziksel gelişimlerini destekleyen bir eğitim anlayışıyla hizmet vermektedir. Birleştirilmiş eğitim modellerini öğrenciye en iyi şekilde yansıtmayı başarmışlardır. Ezberden uzak, yaparak ve yaşayarak öğrenmeyi sağlayan uygulamalarla, çağdaş eğitim programı alanında uzman öğretmenler ile sürdürülmektedir. Bu program; müzik, sanatsal aktiviteler ve spor gibi alanlarda öğrencilere çeşitli imkanlar tanıyarak istek ve ihtiyaçlarının karşılanmasına imkan sağlar.


Eğitimin eğlenceli hale getirildiği Eğitim Bilimleri'nde teknolojik sınıflar ile öğrencilerin bilimsel becerileri arttırılır. Bu kurumda proje tabanlı öğrenme yöntemi teşvik edilirken kütüphane, bilgisayar ve fen laboratuvarı imkanları sayesinde öğrencilerin araştırma, sorgulama , analitik düşünme ve konular arası bağlantı kurma becerileri geliştirilir. Bu becerileri kazanan öğrenciler, eğitimin kendi ışıkları doğrultusunda içselleştirdiği biçimde gerçekleşeceği fikrini benimsemektedir. Bu nedenle öğreten ve yol gösteren uzman öğretmen kadrosuyla beraber bilgiye ulaşmayı, bilgiyi kullanmayı ve dönüştürmeyi öğrenen öğrenciler daima başarının anahtarını ellerinde tutacaklardır.


Eğitim Bilimleri, yabancı dil eğitimi ile dünya ile iletişim kurabilen, farklı kültürler ile ilgili bilgi sahibi olan, kendini ikinci bir dil ile doğru bir şekilde ifade edebilen bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Yabancı öğretmenler eşliğinde işlenen dersler ile öğrenciler uluslararası geçerliliği olan sınavlarda başarılı olabilecek yetkinliğe sahip olmaktadırlar. Okulun rehberlik birimi her öğrenci ile tek tek ilgilenmekte, akademik kariyer planlamalarını öğrencilerin istekleri doğrultusunda yapmaktadır. Öğrencilerin sorunsuz bir eğitim süreci içinde kendini geliştirebilmesi için her türlü desteği öğrencilere veren rehber öğretmenler, karşılaşılan sorunların çözümü için öğrencilere destek olmaktadır.


Eğitim Bilimleri, “Yaşam için eğitim!” sloganıyla özgürlük ve sorumluluğu, ekip ruhunu, sorgulayan düşünceyi, yenilenen bilgiyi ve sosyal sorumluluğu öğrencilerine aktarmayı ilke edinmiştir. Akademik eğitim dışında öğrencilerini sanat ve spor alanında da teşvik ederek bu alanlarda da birçok başarıya imza atmışlardır. Okul bünyesinde bulunan sanat atölyeleri, müzik sınıfları, gitar ve bağlama dersleriyle sanatın uygarlığın imzası olduğunu benimseyerek öğrencilerine aktarmaktadır. Eğitim Bilimleri, yetenek ve ilgi alanlarına göre öğrencilerini yönlendirerek farklılıklara saygılı olmalarını da öğrencilerine empoze etmektedir. Sürekli gelişim fikriyle hareket eden Eğitim Bilimleri, öğrencilerine boş zamanları için bir çok imkan sunmaktadır. Yüzme havuzu, konferans salonu, satranç, masa tenisi, açık ve kapalı spor alanlarıyla beraber öğrencilerin sosyal aktivitelerde bulunarak gelişimini sürdürebileceği alanlar oluşturulmuştur.


EĞİTİM BİLİMLERİ ANAOKULLARI

Eğitim Bilimleri Anaokulları, "Yaşam için eğitim!" sözüyle yaşamının başlarında olan okul öncesi çocukların eğitimindeki ilk basamaklarını oluşturmaktadır. O basamaklara emin adımlarla basan Eğitim Bilimleri öğrencileri gelecekte kolaylıkla başarıyı yakalamaktadır. Anaokulu öğrencilerine öncelikle sevgiyi ve saygıyı öğreten bu kurum, onlara sıcak bir ortam sunmaktadır. Bu okulda, çocukların beden, zihin ve duygu gelişimini yakından gözeten, pedagoji eğitimini tamamlamış uzman öğretmenler bulunmaktadır. Gerçek hayattan öğrencileri koparmadan onların hayal gücünü kullanmasına ve genişletmesine destek olan öğretmenler, çocukların sosyal ve kültürel alanlardaki gelişimlerini sağlamayı amaçlamaktadır. Gelişme döneminin en verimli olduğu dönemde olan okul öncesi eğitim sürecindeki çocuklar için farklı eğitim modellerinin birleştirilmesiyle oluşturulan anlamlı hibrit model uygulanmaktadır. Bu dönemde verilen İngilizce eğitimlerini kurum oldukça önemsemekte ve çocuklar için yabancı dil eğitimini müzik ve görsel materyallerle desteklemektedir.


EĞİTİM BİLİMLERİ İLKOKULLARI

Eğitim Bilimleri İlkokulları’nda öğrenciler eğitim hayatına başlamakta ve temelleri en sağlam zemine oturtulmaktadır. Öncelikle okula yeni başlayan öğrencilere okul ve eğitim sevgisi aşılamak amaçlanmaktadır. Eğitim Bilimleri’nin sunduğu ayrıcalıklarla her gün okula severek ve heyecanla gelen öğrenciler, daima Atatürk’ün ve bilimin ışığında ilerleyen bireyler olarak yetiştirilmektedir. Bu kurum, öğrencilerine temel bilim eğitimlerini, okuma ve yazmayı en eğlenceli şekillerde aktararak onlarda kalıcı öğrenme sağlamayı amaçlamaktadır. İlkokul düzeyindeki öğrencilerin kalıcı hafızaya yerleştirdikleri bilgileri daha sonra kullanabilmesi, ön bilgileriyle bütünleştirilmesi ve bilgiyi dönüştürebilmesi amacıyla farklı eğitim modelleri uygulanmaktadır.


Eğitim Bilimleri, yabancı dile verdiği önemle birlikte bünyesinde yabancı uyruklu öğretmenlere yer vermektedir. Öğrencilerin İngilizceyi duyarak benimsemesi amaçlanmakta ve yabancı dil edinimi bu şekilde sağlanmaktadır. Yabancı dil eğitimlerinin yanında ana dilini en iyi şekilde konuşan bireyler yetiştirmek amacıyla Türkçe eğitimleri de yoğun olarak vermektedir. Eğitim Bilimleri aracılığıyla ilkokul düzeyinde kendini keşfedebilen, yeteneklerinin farkında olan öğrenciler gelecekte başarıyı yakalayan nadide bireyler olacaktır. Bu bağlamda, Eğitim Bilimleri, farklılıklara saygı duyan bir nesil yetiştirmeyi amaçlamaktadır.


EĞİTİM BİLİMLERİ ORTAOKULLARI

Yaşam Becerileri Programı'yla öğrencilerine değerler eğitimi, drama eğitimi ve günlük yaşam becerileri eğitimi vermektedir. Topluma ve doğaya saygılı bireyler yetiştiren bu kurum, geleceğin mimarı olan öğrencilerini daima eğitimde merkeze koymaktadır. Eğitim Bilimleri, liseye hazırlık sürecinde öğrencilerine destek olmaktadır. Lise giriş sınavları için öğrencilerinin eğitimde bütünlüğü sağlayabilmek amacıyla konularda eksik kalan öğrencileri için ek ders ve etütler düzenlemektedir. Yeni nesil sorularla öğrencilerinin liseye hazırlanmaları sağlamaktadır. Akademik eğitimin yanı sıra okulun imkanları dahilinde öğrencilerin sosyal ve kültürel gelişimleri desteklenmektedir. Öğrenciler, okulda bulunan yüzme havuzu, kapalı ve açık spor alanları, kütüphane, satranç salonu ve masa tenisi alanlarında hem ekip ruhunu hissetmekte hem de spor alanında gelişimini sağlayabilmektedir. Gitar ve bağlama dersleri, sanat atölyesi çalışmalarıyla öğrencilerin sanata ilgi duyması amaçlanmaktadır.


EĞİTİM BİLİMLERİ LİSELERİ

Eğitim Bilimleri'nin uzun yıllardır süregelen eğitim tecrübesiyle öğrenciler Türkiye'nin en gözde üniversitelerine yerleştirilmektedir. Üniversite başarılarında zirvelerde yer alan bu kurum, aileler ve öğrenciler tarafından tercih edilen okullardan birisi olmaktadır. Eğitim Bilimleri liselerinde uzman öğretmenler tarafından yapılan YGS ve LYS çalışmalarıyla öğrencilerin hedefledikleri üniversiteye girebilmelerini sağlamaya yönelik programlar uygulanmaktadır. Görsel materyal, teknoloji ve güncel kaynaklardan yararlanılarak gerçekleştirilen test etüt uygulamaları birebir çalışmalarla desteklenmektedir. Rehberlik öğretmenleri ve psikolojik danışmanlarıyla sınav dönemindeki öğrencilerin kaygılarına çözüm getirilmekte ve başarıya en rahat şekillerde ulaşmaları amaçlanmaktadır.

Eğitim Bilimleri Okulları Tanıtım filmi
Eğitim Bilimleri İndirimleri
Eğitim Bilimleri Yorumları
Devamını Gör
Eğitime Bakış
Eğitim Bilimleri Okulları Tanıtım filmi
Eğitim Bilimleri Galeriler
Eğitim Bilimleri Yorumları

Eğitim Bilimleri Kampüsleri

Eğitim Bilimleri kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Pursaklar Eğitim Bilimleri Ortaokulu Kampüsü
Ankara / Pursaklar
comment-icon 2 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel Pursaklar Eğitim Bilimleri Ortaokulu, Ankara Pursaklar bölgesinde Eğitim Bilimleri kurumu altında eğitim vermekte o...
Etimesgut Eğitim Bilimleri Ortaokulu Kampüsü
Ankara / Etimesgut
comment-icon 1 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel Etimesgut Eğitim Bilimleri Ortaokulu, Ankara Etimesgut bölgesinde lise öncesi eğitim vermekte olan kurumdur. Eğitim...
On Adım Eğitim Bilimleri Muratpaşa Kampüsü
Antalya / Muratpaşa
comment-icon 0 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel On Adım Eğitim Bilimleri Anadolu Lisesi, Antalya Muratpaşa bölgesinde eğitim vermekte olan kurumdur. Önceliği donan...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

Eğitim Bilimleri için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum