fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Eksen Okulları

Eksen Okulları ile ilgili tüm bilgilere ulaşın! Kolejin eğitim yaklaşımları, fiyatları, burs ve indirim fırsatlarını öğrenin!

Eksen Okulları'nda Eğitim

Eksen Okulları, İstanbul’un Güngören ilçesinde eğitim vermekte olan seçkin bir eğitim kurumudur. Kurum, ortaokul ve lise kademelerinde eğitim vermektedir. Lise kademesinde anadolu lisesi türünde eğitim verilmektedir. Özel okul ve dershanecilik alanında deneyime sahip olan kurum, köklü tecrübesine dayanarak öğrencilerine üstün nitelikli bir eğitim süreci sunmaktadır.


Eksen Okulları, ezberden uzak kalarak yenilikçi eğitim yöntemleri ile öğrencilerini anlayarak öğrenen, öğrenmeyi bilen, aktif, üretken, eleştirel düşünce sahibi, sorun çözme becerisi gelişmiş, özgüveni yüksek bireyler olarak hayata hazırlamaktadır. Eksen Okulları’nın birincil görevi, öğrencilerini vatanına, milletine karşı görev ve sorumluluklarını bilen, bu sorumlulukları yerine getirmeyi alışkanlık olarak edinmiş, kendi öz benliğinin ve yeteneklerinin farkındalığı ile bunları ülkesine hizmet etmek için kullanmayı hedefleyen yurttaşlar yetiştirmektir.


Eksen Okulları ortaokul ve lise kademelerinde öğrencilerinin önemli sınavlara hazırlandığının bilincindedir. Bu bilinç doğrultusunda öğrencilere yoğun ve hızlandırılmış bir sınava hazırlık süreci sunulmaktadır. Öğrencilere ders veren eğitim kadrosunun alanında uzman ve yeterli bilgi birikimine sahip kişilerden oluşmasına dikkat edilmiştir. Bunun dışında gün içinde öğrencilerle en çok iletişim kuran kişiler öğretmenler oldukları için öğretmenlerin güçlü iletişim becerilerine sahip olmalarına da önem verilmektedir.


Eksen Okulları sahip olduğu dershanecilik birikimini eğitim sürecinde uygulamaktadır. Bu süreçte müfredat dahilindeki dersler yüksek verimlilikle işlenmektedir. Ayrıca kurumda müfredat dersleri dışında da ek dersler ve etütler gerçekleştirilmektedir. Periyodik olarak gerçekleştirilen deneme sınavları da bulunmaktadır. Böylelikle öğrencilerin merkezi sınavlara hazırlık sürecinde eksiklerinin kalmamaları amaçlanmaktadır. Eksen Okulları, tüm öğrencilere bir uzman koçun sağlandığı bir Koçluk Sistemi uygulamaktadır. Öğrencilerin isteği üzerine sağlanan eğitim koçluğu, öğrencinin kendisini anlamasını, hedef belirleyip hedefe doğru adımlar atmasını, hem akademik hem sosyal başarı elde etmesini sağlamaktadır.


Eksen Okulları bünyesinde işleyen bir rehberlik ve psikolojik danışmanlık servisi bulunmaktadır. Bu servis bütün bir eğitim yılı boyunca öğrencilere destek olmaktadır. Öğrencilerin lise ve üniversiteye dair bir hedef belirlemelerine yardımcı olan rehberlik birimi, aynı zamanda bu hedeflere ulaşmak için kendilerine çizmeleri gereken ders çalışma programının tasarlanmasında da destek sağlamaktadır. Sınavı atlatan öğrencilere de tercih danışmanlığı yapılarak kendileri için en uygun eğitim yerini bulmalarına destek sağlanmaktadır.


Eksen Okulları öğrencilerinin sosyal gelişimlerini de önemsemektedir. Bu önem doğrultusunda öğrencilere çeşitli aktivite imkanları sunulmaktadır. Kurumun fiziki yapısında yer alan açık ve kapalı spor alanlarında öğrenciler spor ve egzersiz aktivitelerini gerçekleştirme imkanı bulurken, kurumda yer alan konferans salonu, müzik ve sanat odalarında öğrenciler çeşitli kültürel ve sanatsal faaliyetler gerçekleştirebilmektedir. Eğitimin kampüs dışına taştığı kurumda, çeşitli eğlenceli ve kültürel geziler düzenlenerek öğrencilerin ufuklarını geliştirecek çalışmalar yürütülmektedir.


Eksen Okulları sınav senesi içerisinde olan son sınıf öğrencilerinin zaman zaman yoğun sınav atmosferinden uzaklaşmalarını sağlayacak etkinlikler gerçekleştirmektedir. Böylelikle öğrencilerin sahip oldukları sınav motivasyonunu kaybetmemeleri amaçlanmaktadır.

Eksen Okulları İndirimleri
Eksen Okulları Yorumları
Devamını Gör
Eksen Okulları'nda Eğitim
Eksen Okulları Galeriler

Eksen Okulları Kampüsleri

Eksen Okulları kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Eksen Okulları Esenler Kampüsü
İstanbul / Esenler
comment-icon 0 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel Eksen Okulları Anadolu Lisesi, güçlü ve alanında uzman eğitmen kadrosu ile öğrencilerin eğitim ihtiyacını en doğru...
Eksen Okulları Güngören Kampüsü
İstanbul / Güngören
comment-icon 0 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel Güngören Eksen Okulları Anadolu Lisesi, öğrencilerinin çok yönlü, yaratıcı, öz güvenli, sorgulayıcı ve disiplinli b...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

Eksen Okulları için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum