fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Elit Gençler Koleji

Elit Gençler Koleji hakkında detaylı bilgiye hemen ulaşın. Elit Gençler Koleji şubelerin tüm fiyat bilgileri, fotoğrafları ve daha fazlasına hemen ulaşın.

Elit Gençler Koleji İle İletişime Geç

Başarılı

Bilgileriniz başarılı bir şekilde alındı. En kısa sürede okul.com.tr sizinle iletişime geçecek.

Kullanıcı sözleşmesi ve pazarlama iznini okudum ve kabul ediyorum.

Anaokulları

Elit Gençler Koleji Anaokullar

Elit Gençler Koleji anaokullarını inceleyin.

İNCELE
İlkokullar

Elit Gençler Koleji İlkokullar

Elit Gençler Koleji ilkokullarını inceleyin.

İNCELE
Ortaokullar

Elit Gençler Koleji Ortaokullar

Elit Gençler Koleji ortaokullarını inceleyin.

İNCELE
Liseler

Elit Gençler Koleji Liseler

Elit Gençler Koleji liselerini inceleyin.

İNCELE

Elit Gençler Koleji Hakkında

  • Elit Gençler Koleji'nde Eğitime Bakış
  • Elit Gençler Koleji Tanıtım Filmi
  • Elit Gençler Koleji'nde Beden Eğitimi

ELİT GENÇLER KOLEJİ'NDE EĞİTİM

Elit Gençler Koleji eğitim-öğretim hayatına Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak 2002-2003 döneminde başlamıştır. Deneyimle-Yeniliğin kaynaşması ile öğrencilerinin her açıdan gelişmesini amaçlayan Elit Gençler Koleji, 2002'den günümüze kadar eğitime farklı bir bakış açısıyla yaklaşarak, pek çok ilki eğitim hayatına geçirmiştir. Pek çok okul, Değerler Eğitimini öğrencilere manevi değerlerini kazandırmak amacıyla uygulamaya yeni geçirmektedir. Elit Gençler Koleji, 2003 senesinden günümüze kadar öğrencilere manevi değerleri kazandırmak amacı ile Boğaziçi Üniversitesi öğretim üyeleri işbirliğince Karakter Eğitimi adı altında sürdürmektedir.


Günümüzde ağırlıklı olarak işlenilen yabancı dil öğretimi, Elit Gençler'de 2004 yılı anaokulu döneminden itibaren öğrencilere yabancı öğretmenlerle sunulmaktadır. Elit Gençler Koleji, öğrencilerine Çince ve Rusça dil eğitimi vererek onların dil bilgisi konusunda bilinçli bireyler olmasını hedeflemektedir. Özel okuldan mezun olan her öğrenci etkin olarak dil bilgisi sahibi olmaktadır. Öğrencilerini hem akademik hem sportif alanlarda başarıya ulaştıran Elit Gençler Koleji, bu alanlarda Türkiye Şampiyonluğu kupaları bulunmaktadır.


Elit Gençler Koleji'nde yabancı dil eğitimi "CEFR" (Avrupa Dilleri Öğretimi Ortak Çerçeve Programı) ile uluslararası ölçütlerde sürdürülmektedir. Elit Gençler, her yıl öğrencileriyle birlikte İngiltere ve Amerika'da bulunan dil okullarını ziyaret etmektedir. Öğrenciler, yaşayarak, yaparak ve görerek eğitmekle birlikte aynı zamanda yurt dışı deneyimi kazanmalarına olanak sağlamaktadır. Kurum, "Dil Öğrenmede Engel Tanımıyoruz." adlı çalışması ile Avrupa Dil Ödülü proje yarışmasında derece yaparak Avrupa Dil Teşvik Ödülü’nü almaya hak kazandı.


Özel Elit Gençler Okulları, öğrencilerinin öz yapısında var olan yeteneklerini geliştirmeyi ve keşfetmeyi hedeflemektedir. Öğrencilerde kişilik oluşumunu, insani duyguları, ahlak, sosyal çevreyle iletişimin temellerini küçük yaştan itibaren yaptığı çalışmalarla atmaktadır. Elit Gençler Koleji rehberlik servisi, öğrencilerin gelişimlerini yakından takip etmektedir. Bilgi, yetenek ve becerilerine dair farkındalıklar yaratmaktadır. Çalışmalarla birlikte Elit Gençler'deki öğrencilerin duygularını bilen, kendini ifade ve kontrol edebilen bireyler olması hedeflenmektedir. Aynı zamanda PDR birimi öğrencilerin, gerçekçi, sorun çözücü, sağlıklı iletişim kurabilen, duyarlı, empati kurabilen, dengeli, mutlu bireyler haline gelmelerine yardımcı olmaktadır.


Elit Gençler'de rehberlik hizmeti, öğrencilerin gelişimlerini sistematik bir biçimde takip ederek, olumlu tutumları güçlendirmekte ve olumsuz yönleri değiştirebilme becerisini öğrencilere kazandırmayı amaçlamaktadır. Elit Gençler Koleji, Öğrencilerini sadece akademik geliştirmeyi değil onları tüm yönleri ile geliştirmeyi hedeflemektedir. Bununla birlikte okulun sunduğu eğitimler öğrencilerin gelişimlerini sağlamaktadır. Bunlar;

  • Karakter eğitimi
  • Ubd eğitimi
  • Stem eğitimi
  • Sks eğitimleri yapısında olmaktadır.

Elit Gençler Koleji öğrencilerinin başarılı bireyler olarak hayata katılmaları için yalnızca akademik eğitimin yeterli olmadığını bilmektedir. Bu sebeple okulda verilen beden eğitimi dersleri ile öğrenciler hem fiziksel açıdan sağlıklı bir vücuda sahip olmakta hem de yeteneklerini keşfederek kendini bu geliştirme şansı yakalamaktadır. Uzun yıllardır birçok spor branşında ülke genelinde başarı elde eden kurum, basketbol dalında adından sıkça söz ettiren bir okul haline gelmiştir. Ülkemizde adını sıkça duyduğumuz; Furkan Korkmaz, Melih Mahmutoğlu, Berk Demir ve daha birçok sporcu Elit Gençler Koleji öğrencileridir.


Elif Gençler Koleji sporun eğitici yönünde başarılı bir şekilde kullanarak öğrencilere takım çalışmasını aşılamaktadır. Bunun yanında herhangi bir spor dalında başarılı olan öğrenci öğretmenlerinde yönlendirmesiyle daha iyi seviyelere gelerek, ilgili olduğu sporu profesyonel bir şekilde yapmaya başlamaktadır. Kurum öğrencilerine spor ile birlikte alışkanlıklar kazandırmayı amaçlamakta ve kazanma ile kaybetmenin bu hayatta her zaman olacağı bilincini aşılamaktadır.

Elit Gençler Koleji Anaokulu

Lütfen Bekleyin

Elit Gençler Koleji İlkokul

Lütfen Bekleyin

Elit Gençler Koleji Ortaokul

Lütfen Bekleyin

Elit Gençler Koleji Lise

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum