fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Evrensel Eğitim Kurumları

Evrensel Eğitim Kurumları hakkında tüm bilgilere ulaşın! Kampüs kampüs detaylı bilgi, fiyat bilgileri ve daha fazlasını inceleyin!

Evrensel Eğitim Kurumları'nda Eğitime Bakış

Evrensel Eğitim Kurumları, deneyimli, hevesli, sevgi dolu akademik kadrosu; yeşil alanlarla çevrili kampüsü ve 35 yılı aşkın eğitim tecrübesi ile Ankara’da anaokulundan liseye kadar üstün nitelikli eğitim sağlayan bir eğitim kurumudur. Evrensel Eğitim Kurumları, öğrencilerinin zihinsel potansiyellerinin zirvelerine ulaşmalarını, sınırlarını zorlamalarını, nitelikli, sağlıklı ve güvenli bir eğitim ortamında yetişmelerini hedeflemektedir. Evrensel Eğitim Kurumları’nın öğrenci merkezli eğitim sisteminin temelinde, “Ezbersiz Eğitim” ve “Öğrenmeyi Öğretme” ilkeleri bulunmaktadır. Bu eğitim sistemi, sürekli değişen dünyanın gereksinimlerini karşılayacak bireyleri yetiştirebilmek için güncellenmekte ve düzenlenmektedir. Bundan dolayı çağdaş yönetim kadrosu sürekli ulusal ve uluslararası eğitim programlarını inceleyip Evrensel Eğitim Kurumları’nın bünyesinde uygulamaktadır. Evrensel Eğitim Kurumları, nitelikli fen, matematik, Türkçe ve sosyal bilimler eğitimlerini sağlamakta kararlıdır ve bu görevi yerine getirirken bilişim ve iletişim teknolojilerini kullanmayı çok önemli bulmaktalardır. Aynı zamanda İngilizce ve Almanca olarak iki yabancı dilde ileri düzey eğitim verilmektedir. Düzenli sınav hazırlık uygulamaları, ölçme ve değerlendirme programları ve sınırsız takviye dersler sayesinde Evrensel Eğitim Kurumları öğrencileri sürekli Seçme ve Yerleştirme sınavlarında üstün başarılar elde etmektedir.


Evrensel Eğitim Kurumları Anaokulu

Evrensel Eğitim Kurumları Anaokulu, olumlu alışkanlıklara sahip çocukları yetiştirirken her birinin gelişim özelliklerinin ve bu özellikler doğrultusunda gereksinimlerin farkındalığıyla sevgi, emek ve bilgi ile okul öncesi eğitim sağlamaktadır. Evrensel Eğitim Kurumları Anaokulu’nun okul öncesi eğitim sistemi çocuk merkezli ve oyun temellidir. Bu anaokulunda çocukların topluma katkıda bulunan bireyler olarak yetişmeleri için sevgi, saygı, işbirliği, sorumluluk, hoşgörü, yardımlaşma, dayanışma ve paylaşma gibi unsurların kazandırılması hedeflenmektedir. Çocukların motor, sosyal, duygusal, dilsel ve bilişsel gelişimi de çok önemlidir. Öz bakım becerileri ve ilkokula hazırbulunuşluk da göz ardı edilmemektedir. Öğrencilerin ilkokul ve ötesinde başarılı olmaları için plan yapmalarına, sorgulamalarına, araştırmalarına, tartışmalarına ve üretmelerine olanak sağlanmaktadır. Çocuklar tüm bunları oyun aracılığıyla öğrenip, eğitimi seven, okula hevesle gelen öğrenciler olarak mezun olmaktadır.


Evrensel Eğitim Kurumları İlkokulu

Evrensel Eğitim Kurumları İlkokulu, çocukların ilk akademik tecrübelerini edindiği bu dönemde öğrencilerine en uygun şekilde akademik ve hayati becerilerin temellerini edindirmeyi amaçlamaktadır. Okuma yazma, temel matematik işlemleri, Türkçenin doğru kullanımı, fen bilimleri ve hayati dersler; ezber olmadan, uygulamalı eğitim ve bireysel araştırma teşviki ile öğretilmektedir. Öğrencilerin matematiği seven, diline değer veren, bilime güveni olan ve hayati becerilere sahip bireyler olarak yetişmeleri hedeflenmektedir. Öğrencilere sadece bilgi aktarılmamaktadır. Her öğrenci, öğrenmeyi öğrenmektedir.


Evrensel Eğitim Kurumları Ortaokulu

Evrensel Eğitim Kurumları Ortaokulu, milli eğitim sistemimizin hedefleri ve ilkeleri doğrultusunda, temel akademik altyapıya sahip, analitik düşünebilen, etkili iletişim kuran ve yaratıcılığı ile öne çıkan öğrenciler üretmeyi amaçlayan bir eğitim yuvasıdır. Evrensel Eğitim Kurumları Ortaokulu’nun eğitim sisteminin temelinde bilim, sevgi ve hoşgörü bulunmaktadır. Öğrencilerin öğrenmeyi seven, hayatları boyunca öğrenici olan bireyler olarak yetişmesi hedeflenmektedir. Geniş kapsamlı eğitim programı sayesinde öğrencilerin ruhsal, kültürel, zihinsel ve fiziksel gelişimleri ve akademik başarıları desteklenmektedir. Ortaokulu döneminin en önemli unsurlarından biri olan liseye geçiş sınav hazırlığı da Evrensel Eğitim Kurumları eğitim sisteminin önceliklerinden biridir. Evrensel Eğitim Kurumları Ortaokulu öğrencileri sıkı ve disiplinli çalışmalar ile Türkiye bazında büyük başarılar elde etmektedir.


Evrensel Eğitim Kurumları Liseleri

Evrensel Eğitim Kurumları’nın bünyesinde Anadolu Lisesi (kolej) ve Fen Lisesi bulunmaktadır. Evrensel Eğitim Kurumları Anadolu Lisesi, öğrencilerinin ilgi, yetenek ve isteklerine göre en üstün başarıları elde etmelerini sağlamayı ve Avrupai dil yeteneklerine sahip, teknolojiyi etkili bir şekilde kullanmayı bilen bireyler yetiştirmeyi hedeflemektedir. Evrensel Eğitim Kurumları Fen Lisesi, matematik ve fen bilimleri alanlarında üstün bilgi ve yetenek sahibi öğrenciler mezun ederek geleceğimizin bilim insanlarını yetiştirmeyi görev bilmektedir. Bu iki lisede de zorlayıcı ve kapsamlı bir üniversite sınavına hazırlık programı bulunmaktadır. Öğrenciler her ay Türkiye genelinde uygulanan Performans Ölçme ve Değerlendirme Sınavlarına katılmaktadır. Ortaya çıkan sonuçlara göre her öğrenci istediği kadar takviye ders alabilmektedir. Hem Anadolu hem Fen lisesinde fen dersleri laboratuvar ortamında uygulamalı bir biçimde sürdürülmektedir. Fen lisesinde bilimsel dersler 40 saatlik ders programının %50-%75’lik dilimini kapsamaktadır. Anadolu lisesinde ise sosyal bilim dersleri özelleştirilmiş dersliklerde ve bir kısım dersler yabancı dille işlenmektedir.

Evrensel Koleji Tanıtım Filmi
Evrensel Eğitim Kurumları İndirimleri
Evrensel Eğitim Kurumları Yorumları
Devamını Gör
Evrensel Eğitim Kurumları'nda Eğitime Bakış
Evrensel Koleji Tanıtım Filmi
Evrensel Eğitim Kurumları Galeriler
Evrensel Eğitim Kurumları Yorumları

Evrensel Eğitim Kurumları Kampüsleri

Evrensel Eğitim Kurumları kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Çankaya Evrensel Eğitim Kurumları Kampüsü
Ankara / Çankaya
comment-icon 35 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel Evrensel Eğitim Kurumları İlkokulu, Ankara Çankaya’da hizmet vermektedir. İlkokul, Milli Eğitim Bakanlığı müfredatı...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

Evrensel Eğitim Kurumları için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum