fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

FikriBilim Koleji

FikriBilim Koleji hakkında merak ettiğiniz tüm soruların cevaplarına vakit kaybetmeden ulaşın. FikriBilim Koleji fiyatlarını ve veli yorumlarını inceleyin.

FikriBilim Koleji İle İletişime Geç

Başarılı

Bilgileriniz başarılı bir şekilde alındı. En kısa sürede okul.com.tr sizinle iletişime geçecek.

Kullanıcı sözleşmesi ve pazarlama iznini okudum ve kabul ediyorum.

Anaokulları

FikriBilim Koleji Anaokullar

FikriBilim Koleji anaokullarını inceleyin.

İNCELE
İlkokullar

FikriBilim Koleji İlkokullar

FikriBilim Koleji ilkokullarını inceleyin.

İNCELE
Ortaokullar

FikriBilim Koleji Ortaokullar

FikriBilim Koleji ortaokullarını inceleyin.

İNCELE
Liseler

FikriBilim Koleji Liseler

FikriBilim Koleji liselerini inceleyin.

İNCELE

FikriBilim Koleji Hakkında

  • FikriBilim Koleji'nden Eğitime Bakış
  • Fikri Bilim Koleji'nde Yabancı Dil

FİKRİBİLİM KOLEJİ'NDE EĞİTİM

Fikri, vicdanı ve irfanı hür bireyler yetiştirmek amacıyla eğitim öğretim hizmetlerine başlayan Fikri Bilim Koleji öğrencilerle tek bir ortak payda olan eğitim noktasında buluşmaktadır. Öğrencilerine eksiksiz bir eğitim hizmeti sunmayı amaçlayan FikriBilim, Atatürk'ün açtığı bu yolda öğrencilerini eğitmeyi kendilerine ilke edinmektedir. Atatürk ilke ve inkılaplarını benimsemiş olan kurum, özgürlüğü tüm benliği ile kabul etmiş nesilleri hayata hazırlayarak Cumhuriyet'in insanı, ahlaki ve kültürel değerlerini geleceğe aktarmayı amaç edinmiştir.


Fikri Bilim Koleji, öğrencilerinin yazma ve dil becerilerinin yanı sıra psikomotor gelişimlerini desteklemeye yönelik çalışmalar sürdürmektedir. Özel kolejde yaratıcı yazma ve düşünme becerilerini kullanarak bir sistematik oluşturmakta ve bunu yaşam becerisine dönüştürmeyi hedeflemektedir. Okul, LEGO Hikayeni Başlat seti ile zenginleştirilmiş içeriği ile uygulamalı olarak akılda kalıcı eğitim hizmeti sağlamaktadır.


FikriBilim Koleji çeşitli atölyeler ile öğrencilerin her açıdan gelişimini sağlamayı hedeflemektedir. Bünyesinde birçok eğitim atölyesi bulundurmakta olan kurum öğrencilerin eksiksiz biçimde eğitimini desteklemektedir. Akıl oyunları, deneyim, satranç, drama, robotik ve kodlama, sosyal duygusal beceriler atölyeleri ile öğrencilerin zihinsel gelişimini desteklemektedir. Aynı zamanda öğrenciler için oluşturulan bedensel ve sportif faaliyetler düzenleyerek öğrencilerin fiziksel gelişimlerini de etkin bir biçimde geliştirmektedir.


FikriBilim Koleji, Yaşam Becerileri Programı uygulayarak öğrencilerinin öz güven sahibi, girişimci, akademik yönü kuvvetli, araştıran, sorgulayan bireyler yetiştirirken, YKS hazırlık programı ile ne istediğinin farkında ve başarılı bireyler yetiştirmeyi hedeflemektedir. FikriBilim, çağın getirdiklerini yakından takip ederek öğrencilerine 21.yüzyılın gereksinimlerini kazandırmayı hedeflemektedir. Öğrencilerini hem hayata hem de sınavlara eksiksiz biçimde hazırlamayı amaçlayan kurum, alanında uzman eğitmenlerle eğitim vermektedir.


FikriBilim Koleji Dil Edinimi

Fikri Bilim Koleji, çağın gereksinimlerinden birisi olan yabancı dil eğitimini öğrencilerin ana dili gibi kullanmasını sağlamak amacıyla çeşitli yaklaşımlarla sunmaktadır. Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programı kriterlerine uygun olarak İngilizce dil eğitim programları oluşturmakta olan FikriBilim Koleji küçük yaştan itibaren öğrencilerin İngilizce dil öğrenmesi için programlar düzenlemektedir. Ezberci sistemden uzak yaklaşımlarla eğitim hizmeti sağlamakta olan Fikri Bilim'de öğrencilerin dil edinimi kolay bir biçimde sağlanması amaçlanmaktadır.


FikriBilim Koleji, 21. yüzyılda her bireyin etkin olarak ana dili gibi yabancı dil kullanmasının doğruluğunu savunmaktadır. Bu nedenle özel okulda İngilizce öğrenmek esas değil esas olan İngilizceyi ana dil gibi konuşmaktır. Uluslararası düzeyde yabancı dil eğitimi vererek öğrencilerin bu alanda yetkin olması hedeflenmektedir.


Tüm sınıf düzeylerinde yoğun tempolarda işlenen İngilizce eğitimi ayrıntılı biçimde takip edilmektedir. Öğrenci merkezli yaklaşımlarla öğrenim sunmakta olan FikriBilim Koleji'nde İngilizce dili bir ders olarak değil bir uygulama atölyesi şeklinde adlandırılmaktadır. Klasik ve sıkıcı eğitim programlarından uzak olan bu atölyede gerçeklik ve orijinallik ön plandadır.


İkinci yabancı dil olarak FikriBilim Koleji İspanyolca eğitimi vermektedir. Okulda ikinci yabancı dil 2. sınıftan 12. sınıfa kadar kesintisiz bir biçimde devam ederek etkinliğini korumaktadır.

FikriBilim Koleji Anaokulu

Lütfen Bekleyin

FikriBilim Koleji İlkokul

Lütfen Bekleyin

FikriBilim Koleji Ortaokul

Lütfen Bekleyin

FikriBilim Koleji Lise

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum