fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

ForestKids International Anaokulları

ForestKids International Anaokulları hakkında merak ettiğiniz tüm bilgilere kolayca ulaşın. ForestKids International Anaokulları'nın; fiyatlarına, galerilerine, veli yorumlarına göz atın.

ForestKids International Anaokulları'nda Eğitim

ForestKids International Anaokulları, doğa ve ormandan destek alarak öğrencilere açık hava deneyimleri ile okul öncesi eğitim sağlayan uluslararası anaokullarıdır. Çocukların eğitimini olabildiğince sınıf dışında sağlamakta olan ForestKids International Anaokulu, öğrencileri doğayı ve keşfi seven, cesur bireyler olarak yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Yeşillikle kaplı eğitim alanlarında öğrencilere onların istek ve ihtiyaçlarına saygı duyulduğu, her birine bireysel ilgi sağlandığı, güvenli ve sağlıklı bir ortam verilmektedir. ForestKids International her çocuğun kendi hızında, kendine en uygun yöntem ile eğitim görmesine önem vermektedir. Bundan dolayı öğrencilere hem bireysel ilgi verilmekte hem de bağımsızlık ve öz yeterlilik aşılanmaktadır. Her çocuk hayatı ve doğayı kendi kendine deneyimlemekte, kendi sorunlarını kendi çözmeyi öğrenmektedir. Bundan dolayı ForestKids International Anaokulları standart değerlendirme ölçekleri kullanmamaktadır.

ForestKids International Anaokulları, öğrencilere doğrudan bilgiyi aktarmak yerine etkileşimsel eğitim ile çocukların çevrelerini keşfetmelerini, gözlemlemelerini, tanımlamalarını ve gerekli bağlantıları kurarak etraflarındaki olayları anlamalarını sağlamayı hedeflemektedir. Arada sırada orman ziyareti yapmak yerine sürekli olarak orman okulunda bulunmak öğrencilerin çevreleri ile olan bağlantılarını kuvvetlendirmektedir. Bu sayede öğrenciler sürekli planlama, uyarlama, gözlemleme ve inceleme halindedir. Bu doğa ile iç içe olan eğitim programı, Reggio Emilia yaklaşımını ve Uluslararası Bakalorya tarafından sağlanan PYP (İlk Yıllar Programı) sistemini birleştirmektedir.

Reggio Emilia ilhamlı bir kurum olarak ForestKids International Anaokulları çocukların ilgi ve ihtiyaçları yönünde çaba sarf etmektedir. Çocukların kendilerini sanat yoluyla ifade etmeleri teşvik edilmekte ve problem çözme becerileri geliştirilmektedir. Bu kurumun uluslararası bir kurum olması yönünde, çift dilli eğitim de sağlanmaktadır. 3 yaşındaki öğrenciler için yarım gün Türkçe, yarım gün İngilizce eğitim yapılmaktadır. 4-6 yaş grubu için ise her sınıfta bir Türk, bir anadili İngilizce olan öğretmen bulunmaktadır. Bu yaş grubunda programın 70%’i İngilizce, %30’u Türkçe yürütülmektedir. Ayrıca, 4. yaştan itibaren İspanyolca eğitim de verilmektedir. Tüm bunların yanı sıra öğrencilere Gems, Scamper ve GösterAnlat çalışmaları, müzik ile öğrenme, ve oyun tabanlı öğrenme programları sunulmaktadır.

Her çocuğun kendine öz zengin potansiyelini en iyi şekilde değerlendirebilmesi için çabalayan tam zamanlı bir psikolog okulda bulunmaktadır. Bu değerli psikoloğun sağladığı rehberlik sayesinde öğrencilere duygu kontrolü, iletişim becerileri, empati, sosyal farkındalık gibi özellikler kazandırılmaktadır. Aynı zamanda öğretmenlere destek sağlayan psikolog, eğitim kadrosunun çocukların benzersiz gelişimlerine doğru yöntemlerle katkıda bulunabilmesini sağlamaktadır. Böylece, öğretmenler çocukları dinleyip anlama, projeleri belgeleme ve kendi araştırmalarını yönetme konularında gerekli desteğe sahiptir.

ForestKids International Anaokulları, çocuklara en iyi eğitim sağlayabilmek için çeşitli donanımlara yer vermiştir. En önemli unsur tabi ki okulların geniş, yeşillik dolu bahçeleridir. Bir dönüm boyutunda olan bu bahçe, çocukların özgürce hareket edebilmelerini, keşfetmelerini ve oynamalarını mümkün kılmaktadır. Çocukların eğitim gördüğü 4 adet sınıf bulunmaktadır. Çocuklar yaş gruplarına göre bu sınıflarda ayrı ayrı eğitim görmektedir. Çocukların kendilerini en iyi şekilde, sanat yoluyla ifade edebilmeleri için de bir sanat atölyesi bulunmaktadır. Bu atölyeler doğal materyaller, sanat malzemeleri ve bir atölye öğretmeni bulundurmaktadır. Burada heykelcilik, cam ve seramik, kağıt işleri, serbest resim ve boya çalışmaları yürütülmektedir. Meraklı çocuklarımızın zihinlerini geliştirmek ve onlara yeni deneyimler yaşatmak için bir ışık atölyesi de bulunmaktadır. Anatole France Işık Atölyesi çocukların ışıklı masa, aynalar, tepegöz ve projeksiyon gibi donanımlar ile deney yapabileceği, ışığın farklı formlarını izleyeceği bir ortamdır. Bunların yanı sıra çocukların fiziksel iyiliği için uyku odası, yemekhane, ve spor salonu bulunmaktadır. Çocuklar 150m2 kapalı spor salonunda fiziksel olarak dinç kalmaktadır. Yemekhanede kahvaltı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı sağlanmaktadır. Öğle yemeğinden sonra da erken çocukluk grupları uyku odasında uyuyup dinlenebilmektedir. Güvenlik personeli ve kameralar sayesinde değerli çocukların emniyeti en iyi şekilde sağlanmaktadır.

ForestKids International Anaokulları İndirimleri
ForestKids International Anaokulları Yorumları
Devamını Gör
ForestKids International Anaokulları'nda Eğitim
ForestKids International Anaokulları Galeriler

ForestKids International Anaokulları Kampüsleri

ForestKids International Anaokulları kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Zekeriyaköy ForestKids International Anaokulu Kampüsü
İstanbul / Sarıyer
comment-icon 0 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

ForestKids International Anaokulları için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum