fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Gelişim Koleji

Gelişim Koleji için tüm eğitim bilgilerini bir arada görüntüleyin. Fiyatlar, eğitim anlayışları, veli yorumları, fotoğraflar ve daha fazlasına hemen ulaşın.

Gelişim Koleji'nde Eğitime Bakış

İzmir’de bulunan Gelişim Koleji, öğrencilerini bilgi çağının gereksinimlerine uygun olarak yetiştirmeyi hedefleyen bir eğitim kurumudur. Atatürk ilkelerine bağlı olarak, öğrencilere kendi kültürlerini tanıma, ülkelerini sevme ve bununla gurur duyma değerlerini benimsetmektedir.

Okulun eğitim programı, öğrencilerin çağa uyumlu, düşünen, analiz eden, bilgi üretebilen, problem çözebilen, bilimsel düşünen bireyler olarak yetişmelerini amaçlamaktadır. Öğrencilere ilgi, yetenek ve yeterliliklerini keşfetme fırsatı sunmakta ve bu şekilde öğrenciler kendilerini daha iyi tanıyarak gelişimlerine odaklanabilmektedir.

Okul, öğretmenlerinin sürekli olarak eğitim seminerlerine katılmalarını teşvik etmektedir. Öğretmenlerin öğrenen öğretmenler olmalarını ve değişime açık olmalarını desteklemektedir.

Gelişim Koleji, bu prensipler doğrultusunda öğrencilerini sadece akademik olarak değil, aynı zamanda karakter gelişimi ve toplumsal değerler açısından da en üst seviyede yetiştirmeyi amaçlayan bir eğitim kurumudur.

Kurum, anaokulundan başlayarak 12. sınıfa kadar süren bir eğitim programı sunmaktadır. Okulun benimsediği öğrenci merkezli program, bilgi çağı teknolojisinin kullanımıyla desteklenen disiplinlerarası çalışmalar, projeler ve araştırmalar aracılığıyla öğrencilerin çağın gereklerine göre yetişmesine odaklanmaktadır.

Bu program sayesinde öğrenciler, tüm sınıf düzeylerinde olumlu ve yapıcı bir bakış açısı kazanırken, öğrenme süreçlerini gözden geçirerek kendilerini geliştirme fırsatı bulmaktadır. Ayrıca özgüvenleri yüksek, iç disiplinleri gelişmiş, sorumluluk sahibi bireyler olarak yetişmektedir. Ayrıca öğrenciler, farklı kültürlere ve düşüncelere saygı duyarak, çok yönlü düşünen, yaratıcı ve yapıcı bireyler olarak bir üst öğrenim kademesine hazırlanmaktadır.

Kurumda öğrenci gelişimi ve başarısının izlenmesi süreç değerlendirmesine dayanmaktadır. Her öğrenci için anaokulundan 12. sınıfa kadar öğrenci gelişimini izleme programı uygulanmaktadır. Bu programda bilginin kazanıma dönüşmesi hedeflenmekte ve öğrencilerin kazanımları haftalık, aylık ve Türkiye geneli uygulanan tanısal sınavlarla değerlendirilmektedir.

Gelişim Koleji’nde Kişiye Özgü Öğrenme Modeli (KÖÖM) her öğrencinin ilgi, yetenek ve yeterliliklerini izleyerek öğrenme şekillerini belirlemektedir. Bu modele göre, her bir öğrencinin gelebileceği en üst seviyeye ulaşması hedeflenmektedir.

Gelişim Koleji, öğrencilerine Avrupa standartlarında bir dil eğitimi sunmaktadır. Kurum, öğrencileri yurtdışında ve yurtiçinde üst düzey akademik sınavlara hazırlamayı; onlara okuma, anlama, yazma ve İngilizce düşünme yetilerini kazandırmayı hedeflemektedir.

Aynı zamanda uluslararası organizasyonlara katılım ve ev sahipliği gibi etkinliklerle dilin etkin kullanımı amaçlanmaktadır. Öğrencilere kendi kültürlerine saygı, sevgi ve bağlılık kazandırılırken, farklı kültürlere ve bireylere de hoşgörülü ve saygılı olabilmeleri hedeflenmektedir.

İkinci yabancı dil eğitimi Almanca ve İtalyanca olmak üzere, İngilizce temel beceriler edinildikten sonra başlamaktadır. Öğrencilerin en az iki yabancı dil konuşma becerisi kazanması için öğrenci merkezli ve yapılandırıcı eğitim yaklaşımları benimsenmektedir. Bu amaçlar doğrultusunda çağdaş teknolojiye uygun akıllı sınıflar ve bilgisayar destekli laboratuvarlar sağlanmaktadır.

Öğrencilerin dil becerileri, AVRUPA DİL PASAPORT SINAVLARI, TOEFL Junior, EDEXCEL PEARSON – IELTS, ACT, Spelling Bee, Dubbing Contest, Destination Imagination, World Scholars Cup ve Goethe Institut A1/A2 sınavlar ve organizasyonlarla değerlendirilmektedir.

Kurumda verilen kodlama eğitimi ile öğrencilere problem çözme, proje tasarlama, bilişimsel düşünme ve bilgisayarlarla üretim yapma becerileri kazandırılmakta ve algoritmik düşünme yeteneği geliştirilmektedir. Algoritmik düşünme, öğrencilere problemleri adım adım planlama ve çözüme ulaşacak veriyi analiz etme becerisi kazandırmaktadır. Kodlama, sadece bilişim teknolojileri alanında değil, matematik, sosyal bilimler gibi diğer alanlarda da kullanılabilmekte ve bu sayede öğrencilerin her alanda etkin düşünmelerini teşvik etmektedir.

Okulun uygulamalarında 3. sınıf öğrencileri, çeşitli programları öğrenme kazanımlarıyla ilişkilendirerek yeni eğitim materyalleri tasarlayarak ve oyunlaştırarak kodlama becerilerini geliştirmektedir. Aynı zamanda öğrenciler, Gelişim Koleji'nin ev sahipliği yaptığı sempozyumlara katılarak deneyimlerini paylaşma fırsatı bulmaktadır.

Okul, öğrencilere okuma alışkanlığı kazandırmak için 2014-2015 eğitim öğretim yılında "Canlı Kütüphane" projesini başlatmıştır. Bu proje, öğrencilere kitapları yaratıcı drama yöntemi ve diğer tekniklerle inceleme fırsatı sunmaktadır.

Okul, sanatın yaşamda önemini vurgulayarak öğrencilere sanatsal ifadenin gücünü ve önemini öğretmektedir. Ayrıca çağdaş sanatçılar okulda danışman olarak çalışmaktadır.

Beden eğitimi dersleri sporu öğrencilerin yaşamlarının bir parçası haline getirmeyi amaçlamaktadır. Özel esaslar ve yıllık planlamalar çerçevesinde spor dersleri işlenmekte ve öğrenciler yetenekleri göz önüne alınarak kulüp takımlarına yönlendirilmektedir. Okul, yetenekli öğrenciler için spor bursları da sağlamaktadır.

Kurum, öğrencilere sorumluluk sahibi yurttaşlar olmalarını, insan ve çevre sevgisini geliştirmelerini ve öğrenirken gerçek yaşam deneyimleri yaşamalarını amaçlamaktadır. Bu doğrultuda, çocuk yuvalarında, devlet okullarında ve çevre kuruluşlarında farklı alanlarda toplum hizmeti projeleri yürütmektedir. Bu projeler arasında eğitici çalışmalar, engellilere destek, çevre koruma, çocuk hastaneleri için yardım, yaşlılarla ilgilenme gibi konular bulunmaktadır.

Gelişim Koleji 2024 Fiyatları

İzmir kolej fiyatları içerisinde en çok merak edilen kurumlardan biri de Gelişim Koleji'dir. Gelişim Koleji 2024 eğitim ücretlerine aşağıdan ulaşabilirsiniz. Açıklanan fiyatlara KDV dahil edilmemiştir. Tamamı peşin ödemelerde ise çeşitli oranlarda indirim imkanı sunulacaktır.

Gelişim Koleji 2024 - 2025 Eğitim Dönemi Fiyatları
Eğitim Seviyesi Eğitim Fiyatı Yemek Fiyatı
Anaokulu 345.000 TL + KDV EĞİTİM ÜCRETİNE DAHİL
İlkokul 170.129 TL + KDV - 395.000 TL + KDV 75.000 TL + KDV
Ortaokul 170.129 TL + KDV - 390.000 TL + KDV 75.000 TL + KDV
Lise 181.608 TL + KDV - 415.000 TL + KDV 75.000 TL + KDV
Gelişim Koleji İndirimleri
Gelişim Koleji Yorumları
Devamını Gör
Gelişim Koleji'nde Eğitime Bakış
Gelişim Koleji 2024 Fiyatları
Gelişim Koleji Galeriler
Gelişim Koleji Yorumları

Gelişim Koleji Kampüsleri

Gelişim Koleji kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Gelişim Koleji Menemen Kampüsü
İzmir / Menemen
comment-icon 1 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Etkinliklerin ve serbest oyun alanlarının bulunduğu, oldukça geniş, doğa ile iç içe bulunulmayı sağlayan bahçesi ve kamp...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

Gelişim Koleji için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum