fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Gürçağ Okulları

Gürçağ Okulları için tüm eğitim bilgilerini bir arada görüntüleyin. Fiyatlar, eğitim anlayışları, fotoğraflar ve daha fazlasına hemen ulaşın.

Gürçağ Okulları'nda Eğitime Bakış

Özel Gürçağ Okulları Ankara’nın Çankaya ilçesinde eğitim vermekte olan özel bir eğitim kurumudur. Kurum 1986 yılında faaliyete başlamıştır. Ankara'nın köklü kolejlerinden olan kurum okul öncesi kademeden itibaren lise kademesine kadar eğitim vermektedir. Lise kademesinde ise anadolu lisesi ve fen lisesi türlerinde eğitim çalışmalarını sürdürmektedir. Özel Gürçağ Okulları, Türk Milli Eğitiminin ilke ve amaçları doğrultusunda şekillendirdiği eğitim süreçlerinde özgür düşünen, bilimi ve bilimsel çalışmaları önemseyen, insan haklarına sayılı, çevreye duyarlı ve nitelikli bireyler yetiştirmeyi kendine görev edinmiştir.


Gürçağ Koleji geniş bir kampüs alanına sahiptir. Bu kampüs içerisinde iç ve dış mekanlarda öğrencilere ihtiyaç duyabilecekleri tüm alanları sağlamak amaçlanmaktadır. Kurumun dış alanında öğrencilerin güvenli vakit geçirebilecekleri oyun ve spor alanları bulunmaktadır. İç alanlarda ise spor ve oyun alanları, geniş ve ferah sınıflar, akıllı tahta donanımı, kütüphane, yemekhane, çok amaçlı konferans salonu gibi imkanlar bulunmaktadır. Bu imkanlar ile öğrencilere eğitim süreçlerine ihtiyaç duyabilecekleri her şeyi sunabilmek amaçlanmaktadır.


Eğitimde yenilikçi ve değişime açık olan Gürçağ Okulları, alanlarında tecrübeli öğretmen kadrosu ile 'her öğrenci ayrı bir birey' olarak kabul etmekte ve bireysel öğrenme projesi temelinde bulunan çoklu zekaya dayalı öğretim anlayışını kabul etmektedir. Bunu başarabilmek adına eğitim ortamı öğrencilerin dilsel, fiziksel, sosyal, matematiksel, müziksel, bilişsel ve duygusal gelişimlerini sağlayacak şekilde tasarlanmaktadır. Aynı zamanda öğrenci merkezli programlarına yaparak ve yaşayarak öğrenmeyi dahil ederek öğrenmenin kalıcı olmasını sağlamaktadır.


Gürçağ Eğitim Kurumları bünyesinde bulunan her bir eğitmen alanında gerekli tüm eğitimlerini tamamlamış, belirli bir deneyime ulaşmış, öğrencilerle velilerle ve diğer öğretmenlerle sağlıklı iletişim kurabilen kişiler arasından seçilmektedir. Kurumun tüm bileşenleri gibi öğrencilerle en çok vakit geçiren kişiler olarak eğitmenler öğrencilerin gelişimlerini yakından takip etmekte ve öğrencileri en iyi versiyonlarına dönüştürmek adına çaba göstermektedir.


Gürçağ Okulları uluslararası eğitim standartlarını hedefleyen bir kurumdur. Bu hedef doğrultusunda öncelikli olarak öğrencilerine nitelikli bir dil eğitimi sağlamaktadır. Bu dil eğitimi öğrencilerin eğitimle tanıştıkları ilk kademeden itibaren İngilizce dil eğitimi ile başlamaktadır. Avrupa Ortak Dil Öğretim Çerçevesi kapsamında verilen bu İngilizce dil eğitimi her sene uluslararası geçerliliği olan Cambridge ESOL sınavlarıyla değerlendirilmektedir. Öğrencilerin İngilizceyi sadece öğrenmekle kalmayıp aynı zamanda benimsemelerini de sağlamak adına kurumda yabancı dil etkinlikleri gerçekleştirilmektedir. 4. sınıftan itibaren öğrencilere iki seçmeli yabancı dil imkanı sunulmaktadır. Öğrenciler Almanca ve Fransızca derslerinden istediğini seçerek bu dili öğrenme fırsatı bulmaktadır.


Gürçağ Koleji bünyesinde aktif olarak işleyen bir rehberlik ve psikolojik danışmanlık servisi bulunmaktadır. Bu servis öğrencilerin ilk eğitim kademesinden itibaren her türlü gelişimlerini titizlikle takip etmektedir. Öğrencilerin gelişim süreçleri boyunca yaşayabilecekleri sıkıntılar, bir problem haline gelmeden rehberlik servisi-aile-öğrenci-öğretmen işbirliği içerisinde çözülmektedir. Bunun yanında lise ve üniversite sınavına hazırlık sürecinde olan öğrenciler için çeşitli çalışmalar yürütülmektedir. Öğrencilerin kendilerine bir hedef belirlemeleri, bu hedefe ulaşmak adına motivasyonlarını kaybetmeden çalışmaları için kurumun rehberlik ve psikolojik danışmanlık birimi yoğun bir çalışma yürütmektedir.

Gürçağ Okulları Tanıtım Filmi
Gürçağ Okulları İndirimleri
Gürçağ Okulları Yorumları
Devamını Gör
Gürçağ Okulları'nda Eğitime Bakış
Gürçağ Okulları Tanıtım Filmi
Gürçağ Okulları Galeriler
Gürçağ Okulları Yorumları

Gürçağ Okulları Kampüsleri

Gürçağ Okulları kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Çankaya Gürçağ Koleji Anaokulu Kampüsü
Ankara / Çankaya
comment-icon 0 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel Gürçağ Koleji Anaokulu Ankara'nın Çankaya ilçesinde eğitim vermekte olan özel bir eğitim kurumudur. 3 ila 5 yaş ara...
Çankaya Gürçağ Koleji Kampüsü
Ankara / Çankaya
comment-icon 4 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
1986 yılında Ankara'da eğitim-öğretim etkinliklerine başlayan Gürçağ Koleji, 2008 yılında, teknolojiyle donatılarak inşa...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

Gürçağ Okulları için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum