fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Hayat Koleji

Hayat Koleji hakkında merak ettiğiniz soruların cevabına hemen ulaşın. Hayat Koleji; fiyatlarına, fotoğraflarına, veli yorumlarına hızlıca göz atın.

Hayat Koleji'nde Eğitim

Hayat Koleji

2000 yılında kurulan ve sürekli gelişmekte olan Hayat Koleji, eğitim öğretim sürecini keyifli, neşeli, renkli bir hale getirerek öğrencilerini mutlu eden faaliyetler tasarlamaktadır. Velilerin duygu ve düşüncelerini değerlendirerek sürekli bir yenilik peşinde olan Hayat Eğitim Kurumu, kurulduğu günden bu yana birçok başarıya imza atmıştır.


Hayat Koleji’nin öğrencilerine gerçek yaşam deneyimleri kazandırması ve kurumsal duruşu ile yansıttığı yenilikçi yaklaşım pek çok eğitim kurumuna örnek olmaktadır. Kendini tekrar etmek ve ısrarla geleneksel olanın peşinden gitmek yerine, yenilikleri takip etmek ve bu yenilikleri öğrencisi, velisi ve öğretmeni ile buluşturmak okulun temel ilkelerindendir.


Okul, öğrencileri sınıf içinde aktif rol almaya teşvik eden öğrenci merkezli bir eğitim yaklaşımı kullanmaktadır. Rehber öğretmenler; öğrencilerin güçlü ve zayıf yönlerini belirlemek, kişiselleştirilmiş destek sağlamak amacıyla öğrencilerle yakın temas halinde bulunmaktadır. Veliler, çocukların akademik ve kişisel hayatlarındaki faaliyetlerine katılması için teşvik edilmektedir.


Hayat Eğitim Kurumları’nın müfredatı öğrencilerin dürüstlük, sorumluluk bilinci ve empati gibi önemli karakter özelliklerini geliştirmek üzere tasarlanmıştır. Öğrencilere rahat ve güvenli bir öğrenme ortamı sağlamak için tasarlanan kurum, sınıflarını modern teknolojiler ile zenginleştirmektedir. Okul; öğrenim alanının keyifli, neşeli ve renkli olmasına özen göstermektedir.


Okul, ulusal ve uluslararası düzeyde verdiği eğitimle birlikte, lider, kendinden emin, sorun değil çözüm odaklı, gelişime açık, güçlü iletişim becerilerine sahip çocuklar yetiştirmektedir. Teknolojik ve akademik alt yapıyla birlikte güçlü bir eğitim hizmeti sunan Hayat Koleji, öğrencilere sürekli yeni bir şeyler katmayı hedeflemektedir.


Eğitime adanmış bir felsefeyi benimseyen kurum kendi alanlarında uzman ve lider öğretmenlere sahiptir. Bilgi ve uygulama dengesini gözeten öğretmenler, öğrencilere teorik ve pratik uygulamalarla birlikte öğrendiklerini pekiştirmelerine yardımcı olmaktadır. Her şeyden önce çocuklara öncelik veren öğretmenler, çocukların yeteneklerini keşfetmelerine yardımcı olmakta ve disiplinli bir şekilde sorumluluklarını gösterip uygulamalarına yardım etmektedir. Sanatsal, estetik ve duygusal yönlerini geliştiren öğrenciler eğitime daha fazla odaklanmaktadır.


Hayat Koleji’nde her ay birer kitap bitirilecek şekilde her seviyeye göre belirlenmiş kitaplar seçilmekte ve çocuklar hep birlikte eğlenceli bir okuma saati geçirmektedir. Buna ek olarak küçük yaşta girişimciliği artırmak adına Eskici Pazarı adında bir etkinlik bulunan bu kurumda, öğrenciler evlerindeki fazla ya da kullanılmayan eşyaları görücüye çıkarmaktadır. Bu sayede çocuklar girişimcilik becerileri edinmekte ve sosyalleşmektedir.


Hayat Koleji, öğrencilerin yaparak ve yaşayarak öğrenmesi adına çeşitli uygulamalı dersler vermektedir. Müzik derslerinde öğrenciler kendilerini anlatmaya ve tanımaya başlamaktadır. Laboratuvarlarda bilim projeleri yapılmakta; çocuklar düşünmeye, sorgulamaya ve araştırmaya yönlendirilmektedir. Jimnastik, paten, basketbol ve masa tenisi gibi öğrenci kulüplerinde öğrencilerin bedensel olarak gelişmesi hedeflenmektedir. Öğrencilerin çeşitli turnuva ve yarışmalara katılımları teşvik edilmekte, ilgi ve becerileri ışığında kendilerini geliştirmesi sağlanmakta ve bütünsel gelişimleri desteklenmektedir.


Kurumda İngilizce dil eğitimi branş öğretmenleri tarafından verilmektedir ve dersler İngilizce şarkılar, kelime türetme oyunları, drama, İngilizce konuşma becerilerini geliştirme çalışmaları, dil bilen kişilerle etkinlikler gerçekleştirme ve yabancı dilde kitap ve dergi okuma gibi etkinliklerle zenginleştirilmektedir.

Hayat Koleji Tanıtım Filmi
Hayat Koleji İndirimleri
Hayat Koleji Yorumları
Devamını Gör
Hayat Koleji'nde Eğitim
Hayat Koleji Tanıtım Filmi
Hayat Koleji Galeriler
Hayat Koleji Yorumları

Hayat Koleji Kampüsleri

Hayat Koleji kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Ankara Hayat Koleji Kampüsü
Ankara / Keçiören
comment-icon 3 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel Ankara Hayat Koleji Anaokulu, sürekli gelişim ve yenileşme anlayışıyla okul öncesi eğitim hizmeti vermeye devam ede...
Etlik Hayat Koleji Anaokulu Kampüsü
Ankara / Keçiören
comment-icon 0 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel Etlik Hayat Koleji Anaokulu, 3 ile 6 yaş arasındaki öğrenciler için hizmet vermektedir. Okulun eğitime başlama saat...
Çankaya Mavi Limit Koleji Balgat Kampüsü
Ankara / Çankaya
comment-icon 0 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel Çankaya Mavi Limit Koleji İlkokulu, öğrencilere 20 kişilik sınıflarda tam gün eğitim vermektedir. Kurum, eğitim ver...
Ovacık Hayat Koleji Kampüsü
Ankara / Keçiören
comment-icon 0 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel Ovacık Hayat Koleji İlkokulu, sürekli gelişmeyi ve yenileşmeyi amaçlayan vizyonu ile Ankara’da hizmet vermektedir....
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

Hayat Koleji için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum