fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Hazar Koleji

Hazar Koleji hakkında merak ettiğini ayrıntılı tüm bilgilere hemen ulaşın. Hazar Koleji; fiyatları, bursluluk sınav tarihi, veli yorumları hepsi bu sayfada.

Hazar Koleji'nde Eğitim

2001 yılından bu yana yaptığı işlerle büyük saygınlık kazanan Hazar Koleji, “geleceğiniz, geleceğimizdir” diyerek seçkin, alanında başarılı kadrosuyla öğrencilerine etkin bir eğitim vermektedir. Uluslararası standartta bir okul olma yolunda ilerleyen Hazar Koleji, bu konuda büyük adımlar atmaktadır. Öğrencilerine kendi kültürümüze dayalı bir eğitim vermenin yanı sıra, kendinden emin “dünya vatandaşı” olacak kalifiyeli bireyler yetiştirmektedir.


Yüksek standartlara sahip bir eğitimi benimseyen Hazar Koleji, öğrencilerine ülkelerine hizmet edecek kaliteli bir eğitim sunmanın yanında onlara ciddi çalışmalar yaptırarak sorumluluk sahibi olmanın önemini öğreterek özgüvenlerini arttırmaktadır. Özgüveni artan öğrenciler takım çalışmalarına ek olarak topluma liderlik yaparak katkıda bulunacak birer birey olmaya hazırlar. Öğrenciler bir yandan kendi kültürlerini öğrenirken diğer yandan çok yönlü kültüre sahip olarak topluma karışmaktadır.


Anasınıfından liseye tüm birimler bir bütünden oluşmaktadır. Öğrenciler bir üst düzeyde alacakları eğitim ve öğretimin gerekliliklerini karşıladıkları sürece söz konusu bütünlük içerisinde eğitimlerini sürdürebilmektedirler.


Atatürkçü düşünceyi benimsemiş, yenilikçi, topluma fark yaratan, sorgulayan ve çözüm odaklı, kendine ve çevresine saygısı olan, araştırmaktan korkmayan, eleştirel, yapıcı ve yaratıcı bireyler yetiştirmeyi misyon edinen Hazar Koleji, yabancı dil eğitimine de çok önem vermektedir. Öğrencilerinin Türkçeye hakim olmasının yanında en az iki dili akıcı bir biçimde konuşmaları için gerekli eğitimleri vermektedir.


Öğrencilerine tam gün öğrenme modeli sunan Hazar Koleji, derslere ek olarak etütler ve etkinlikler yaparak öğrencilerini sıkmadan eksikliklerini keşfedip bu eksiklikleri tamamlamaya çalışmaktadır. Görsellerle zenginleştirilmiş materyallerle işlenen dersler öğrenciler tarafından daha akılda kalıcı olmaktadır. Butik okullar tüm öğrencilerin kendilerini derse daha rahat vermelerini sağlar. Dönemsel yapılan seviye tespit sınavları ile kişiye özgü takip sistemleri oluşturulur ve öğrencilerin başarılarında gözle görülür bir artış olur.


Hazar Koleji, Atatürkçü düşünceye sahip, yenilikçi, teknoloji kullanabilen, Türkçe’yi doğru kullanan, en az iki yabancı dil bilen, çevre duyarlılığına sahip, milli manevi değerlerini taşıyan, evrensel değerlere açık, kendisi ve dünya ile barışık ve dünya barışını hedefleyen mutlu bireyler yetiştirmeyi görev bilmiş seçkin bir eğitim kurumudur. Küresel bakış açısına sahip olan bir okul olarak Hazar Koleji, çeşitli kültürel arka planlardan gelen eğitmenleri, yenilikçi eğitim yaklaşımı ve anaokulundan liseye kadar devam eden çift dilli eğitim programı ile geleceğin özgüvenli, sorumluluk sahibi liderlerini yetiştirmektedir. Hazar Koleji, öğrencilerin hem okul içi hem okul dışı dürüst, demokratik, adil ve erdemli olmayı öğrenmesini amaçlamaktadır. Hazar Koleji her daim akademik mükemmeliyeti hedeflemektedir.


Hazar Koleji Anaokulu

Hazar Koleji Anaokulu, lise ve üniversite eğitiminin temel modüllerinin okul öncesi eğitime entegre edilmesi ile oluşturulan bir eğitim model uygulamaktadır. Bu eğitim modelinde çocuklar en meraklı oldukları yaşlarında mükemmel bir eğitim ortamında hem eğlenerek öğrenmekte hem de bireysel ve sosyal gelişim sağlamaktadır. Hazar Koleji Anaokulu’nda yetişen çocuklar özgüvenli, bağımsız, sosyal, çözüm odaklı, öğrenmeyi seven, meraklı, çevre duyarlılığına sahip, empatik ve üretken bireyler olarak hayatın bir sonraki evresine adım atmaktadır. Yabancı dil eğitimine anaokulundan başlayan Hazar Koleji, çocukların dilleri içgüdüsel bir şekilde edindikleri yaşlarda onların bu özelliklerinden en iyi şekilde yararlanmalarını sağlamaktadır. Hazar Koleji Yabancı Dil Programı ile öğrenciler 4 yaştan itibaren İngilizce ve Rusça olarak haftada 12 saat dil eğitimi almaktadır. Bu program oyun, müzik, dans, yemek yapma gibi eğlenceli etkinliklerle yabancı öğretmenlerin eşliğinde uygulanmaktadır.


Hazar Koleji İlkokulu

Hazar Koleji İlkokulu, özgüvenli, çok yönlü, düşünceli, mutluluğunu paylaşan, mükemmeliyeti hedefleyen, yabancı dil bilen, yeteneklerinin farkında olan, gönlünde insanlığın tamamı için sevgi barındıran dünya vatandaşları yetiştirmeyi hedefleyen bir eğitim modeli benimsemiştir. Hazar Koleji İlkokulu’nda öğrencilere sağlanan akademik temel sağlam olmakla birlikte epeyce geniştir. Öğrenciler birçok disiplinden yararlanarak eğitim almaktadır. Bu okulda öğrencilere dijital dünyanın gerektirdiği becerileri kazandırılırken aynı zamanda doğa ile olan bağları muhafaza edilmektedir. Öğrenciler İngilizcede ileri düzey yeterliliğe sahiptir. Böylece küresel meseleler hakkında farkındalık edinmeleri ve o konularda duyarlı olmaları mümkün kılınmıştır. Her öğrencinin bir sanat veya spor dalında yeteneklerini keşfetmeleri ve ilgi duydukları alanda uzmanlaşmaları sağlanmaktadır. Öğrenciler sadece akademik mükemmeliyeti değil, mükemmel bir kimliği hedeflemektedir.


Hazar Koleji Ortaokulu

Hazar Koleji Ortaokulu, öğrencilerin kritik geçiş döneminden geçtiği bu süreçte oldukları durumun tüm detaylarını ve gereksinimlerini gözeterek eğitim sürecini itina ile tasarlamıştır. Öğrencilerin kişisel gelişimi için gereken uygulamalar iyi akademik başarının gereksinimleri birbiriyle ilişkilendirilmiştir. Böylece öğrenciler bütünsel olarak eğitim görmektedir. Öğrenciler matematik, fen bilgisi, yabancı dil v sosyal bilimler dersleri ile edindikleri temel kazanımlar ile lise eğitimleri için sağlıklı, kuvvetli bir temel oluşturmaktadır. Bir öğrencinin geleceğinin bu temel üzerine inşa edileceğinin farkında olan Hazar Koleji Ortaokulu, bu evrede herhangi bir eksikliğin olmaması için öğrencilere her türlü desteği sağlamaktadır. Düzenli olarak yapılan tarama ve deneme sınavları ile öğrencileri akademik ilerlemesi takip edilmekte, temellerinde oluşabilecek sıkıntılar ek çalışmalar ile erkenden yok edilmektedir. Böylece öğrenciler lise geçiş sınavlarına ve lise hayatına donanımlı bir şekilde hazırlanmaktadır.


Hazar Koleji Anadolu Lisesi

Hazar Koleji Anadolu Lisesi, üniversiteye geçiş sınavlarına hazırlanan öğrencilerini masraflı dershane, özel ders, kurs gibi şeylere muhtaç bırakmadan onlara her anlamda destek olmayı görev bilmektedir ve bu görev doğrultusunda sistematik bir şekilde hareket etmektedir. Öğrencilere dışarıdan baskı uygulamak yerine onlarda öz disiplin duygusu edindirmek çok önemlidir. Öz disiplin, öğrencilerin öğrencilerin başarısızlıklara yol açan davranışlarını ve tutumlarını fark etmesini ve düzeltmesini sağlamaktadır. Bu sayede başarısızlıkların önlenmesi ile öğrencilerin özgüveni de artmaktadır. Bundan dolayı Hazar Koleji Anadolu Lisesi’nin en büyük önceliği öğrencilere öz disiplin kazandırmaktır. Düzenli deneme sınavları, ödev takip saatleri ve teke tek dersler ile hem bu doğrultuda adım atılmakta hem de öğrenciler sınava en iyi şekilde hazırlanmaktadır.

Hazar Koleji İndirimleri
Hazar Koleji Yorumları
Devamını Gör
Hazar Koleji'nde Eğitim
Hazar Koleji Galeriler
Hazar Koleji Yorumları

Hazar Koleji Kampüsleri

Hazar Koleji kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Küçükçekmece Hazar Koleji Anadolu Lisesi Sefaköy Kampüsü
İstanbul / Küçükçekmece
comment-icon 2 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel Sefaköy Hazar Koleji Anadolu Lisesi, Sefaköy bölgesinde yeni yapılan okulunda Hazar Koleji bünyesinde eğitim vermek...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

Hazar Koleji için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum