fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Hazırlık Koleji

Hazırlık Koleji hakkında tüm bilgilere kolayca ulaşın. Her kampüs ve her eğitim seviyesinde aradığınız okulu hemen keşfedin.

Hazırlık Koleji'nde Eğitime Bakış

Hazırlık Koleji, öğrencilerin güler yüzlerle eğitim gördüğü, yenilikçi ve gelişmiş öğretim yöntemlerinin uygulandığı seçkin bir eğitim kurumudur. Hazırlık Koleji’nin hedefi; yeniliklere açık, derin bilgi birikimine sahip, başarılı, sorumlu bireyler yetiştirmektir. Hazırlık Koleji'nin ana ilkelerinden biri disiplinli eğitimdir. Alanında uzman, yenilikçi ve dinamik eğitim kadroları ile bu ilke doğrultusunda eğitim sunmaya devam etmektelerdir. Hazırlık Koleji, sürekli çevresel kondisyonlara göre düzenlemekte olduğu eğitim sisteminin akademik hedeflerine yönelik hareket ederken, etkileşimli derslerle öğrencilerinin bireysel ihtiyaçlarına ve hayallerine hitap etmektedir. Hazırlık Koleji, anaokulundan liseye kadar eğitim vermektedir. Böylece Hazırlık Koleji geleceğin nesillerini kapsamlı bir şekilde yetiştirmeyi hedeflemektedir. Hazırlık Koleji, geleceğin sanatsever, vizyonlu, milli ve manevi değerlerle donatılmış, ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkelerini taşıyan ve vatanını tutkuyla seven liderlerini ve bilim insanlarını yetiştirmeyi görev bilmektedir.

Hazırlık Koleji Anaokulu

Hazırlık Koleji, okul öncesi döneminin çocukların kişiliklerinin gelişiminin temellerinin atıldığı, olumlu bakış açıların ve alışkanlıkların edindikleri kritik evre olduğuna inanmaktadır. Bu bağlamda Hazırlık Koleji Anaokulu kendini özgürce ifade edebilen, meraklı ve araştırıcı, duygu kontrolüne sahip, herkesin haklarına saygılı, yeteneklerini kullanabilen ve yaratıcı olan bireyler yetiştirmeyi hedeflemektedir. Okul öncesi eğitim aynı zamanda ilkokula ve genel anlamda akademik hayata hazırlanma sürecini kapsamaktadır. Bu bağlamda Hazırlık Koleji Anaokulu öğrencileri en iyi şekilde hazırlama amacıyla sosyal-duygusal olgunluk, bilişsel-mental yeterlilik, dil ve kavram gelişimi, okuma yazma hazırlığı, öz bakım, sorumluluk bilinci, merak duygusu ve öğrenme isteği konularına özellikle önem vermektedir. Hazırlık Koleji Anaokulu eğitim kadrosu “Her çocuk özeldir ve farklı yollar ile öğrenir” anlayışı ile değerli çocuklarımızı yetiştirmeye devam etmektedir.

Hazırlık Koleji İlkokulu

Hazırlık Koleji İlkokulu, ilk kez akademik bir ortamda bulunan çocuklara okuma yazma, okuduğunu anlama, Türkçeyi doğru kullanma ve temel matematiksel işlemleri uygulama becerilerini edindirmeyi hedeflemektedir. Uzman pedagoglar ve öğretmenler tarafından tasarlanmış, teknoloji destekli sınıflarda bu alanlarda temel eğitim yürütülmektedir. Temel derslerin yanı sıra Hazırlık Koleji İlkokulu robotik ve kodlama, spor, sanat, müzik ve yabancı dil eğitimi de sağlamaktadır. Öğrencilerin fiziksel sağlığına önem veren Hazırlık Koleji çok yönlü spor eğitimi modelini benimsemektedir. İkinci sınıftan itibaren farklı branşlara geçiş yapılmaktadır. Her ay alanında uzman antrenörlerin eşliğinde farklı bir spor dalında eğitim sağlanmaktadır. Belli bir alanda yeteneği ile öne çıkan öğrenciler ise okul sonrası spor faaliyetlerine yönlendirilmektedir. Bu sistem sayesinde öğrencilerin sportif yetenekleri keşfedilmekte, lisanslı sporcu olmaları sağlanmakta ve okul müsabakalarında yer almaları mümkün kılınmaktadır.

Hazırlık Koleji Ortaokulu

Hazırlık Koleji Ortaokulu, öğrencilerin bilişsel gelişimlerinin yoğunlaştığı ve liseye geçiş sınav hazırlıklarının başladığı ortaokul döneminin önemini anlayıp, öğrencilere en iyi fırsatları sunmaktadır. 5. sınıftan itibaren sınav hazırlık süreci başlatılmaktadır. Her gün öğrenciler ana dersleri bittikten sonra ödev yapma ve soru çözme saatinde bilgilerini pekiştirerek sınava hazırlanmaktadır. Her hafta yapılan denemeler ile akademik ilerlemeleri takip edilmektedir. Böylece geri kaldıkları noktalar tespit edilip gerekli destek sağlanmaktadır. Ortaokul kademesinde yabancı dil eğitimi de göz ardı edilmemektedir. Yıl boyunca İngilizce ve ikinci yabancı dil dersleri titizlikle işlenmeye devam etmektedir ve yıl sonunda öğrenciler İngilizce bir sunum sunmaktadır.

Hazırlık Koleji Anadolu Lisesi

Hazırlık Koleji Anadolu Lisesi, öğrencilerini sınav başarısına hazırladığı kadar yetişkin hayatına da hazırlamayı hedefleyen bir eğitim kurumudur. Öğrencilerin başarılarını garantilemek amacıyla bireysel akademik gelişim takip sistemi ve etüt programları kullanılmaktadır. Öğrenciler her gün okulda yaklaşık sekiz saat geçirmektedir. Bundan dolayı Hazırlık Koleji eğitim ortamının fiziksel donanımlarına çok dikkat etmektedir. Öğrencilerin rahat edebilecekleri, güvenli hissedecekleri derslikler, laboratuvar, sanat atölyesi ve konferans salonları bulunmaktadır. Lise kademesinde de çok yönlü spor eğitimi ve ileri düzey İngilizce eğitimi devam ettirilmektedir.

Hazırlık Koleji İndirimleri
Hazırlık Koleji Yorumları
Devamını Gör
Hazırlık Koleji'nde Eğitime Bakış
Hazırlık Koleji Galeriler

Hazırlık Koleji Kampüsleri

Hazırlık Koleji kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Çankaya Hazırlık Koleji Kampüsü
Ankara / Çankaya
comment-icon 0 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Çankaya Özel Hazırlık Koleji Ortaokulu değişen ve gelişen eğitim sisteminin hedefleri ışığında öğrencilerin ihtiyaç ve b...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

Hazırlık Koleji için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum