fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Hece Koleji

Hece Koleji hakkında tüm bilgilere kolayca ulaşın. Her kampüs ve her eğitim seviyesinde aradığınız okulu hemen keşfedin.

Hece Koleji'nde Eğitime Bakış

Ankara Sincan’da bulunan Hece Koleji güçlü akademik kadrosu, teknolojik altyapısı ve Akademik Danışma Kurulu ile milli ve manevi değerlere bağlı, akademik, mesleki ve sosyal yeteneklere sahip nesiller yetiştirmeyi hedeflemektedir. Katılımcılık, hesap verebilirlik, toplumsal sorumluluk, kalite ve değerlere saygı kurumsal ilkeleridir.

Özel Hece Koleji, öğrencileri akademik, mesleki ve sosyal başarıya hazırlayan, bütüncül bir yaklaşım benimseyen, erdemli bireyler yetiştiren, eğitimi sadece okul sınırlarına değil aile, çevre, toplum ve çağın ruhunu içine alan bir süreç olarak gören, maddi ve manevi değerleri önemseyen, merakı, araştırmayı ve eleştirel düşünmeyi teşvik eden bir eğitim kurumudur.

Hece Koleji, eğitim stratejisini belirlerken öğretmenler, veliler, öğrenciler, uzmanlar ve toplumun katılımını içeren paydaşlarla işbirliği içinde çalışmaktadır. Akademik Gelişim Düzeyinde en büyük öncelik öğrencilerin zihinsel yeteneklerini geliştirerek akademik başarılarını artırmaktır. Beceri Kazandırma Düzeyinde öğrencilere akademik başarıların ötesinde sosyal ve mesleki hayatta başarılı olabilmeleri için gerekli yeteneklerin kazandırılmasına odaklanılmaktadır. Davranış Geliştirme Düzeyinde ise öğrencilerin kişilik ve karakterlerini olgunlaştırmalarını sağlamak hedeflenmektedir.

Özel Hece Koleji, her sınıfta en fazla 20 öğrenciye eğitim imkanı sağlamaktadır. Sınıflar, Android ve Windows işletim sistemlerine sahip eğitim yazılımlarıyla donatılmıştır, LED ekranlı etkileşimli tahtalar öğrencilerin ders içeriğini daha etkileşimli hale getirmektedir. Tek kişilik sıralar, konforlu bir öğrenme ortamı sunmakta ve her öğrenciye ait bağımsız malzeme dolapları bulunmaktadır. Okul, öğrencilerin keyifle vakit geçirebileceği açık ve kapalı oyun alanlarına sahiptir.

Hece Koleji, yabancı dil eğitimine büyük önem vermektedir. İngilizce eğitimi okul öncesi dönemlerden itibaren başlamakta ve ana dil seviyesinde eğitim sunulmaktadır. İngilizce eğitimi için deneyimli öğretmenler ve özel programlar kullanılmaktadır. Avrupa Dil Portfolyosu'na uygun olarak hazırlanan İngilizce programı, öğrencilerin dil becerilerini yaşayarak öğrenmelerini hedeflemektedir. Öğrencilere dinleme, konuşma, yazma ve okuma becerilerini geliştirme fırsatı tanınmaktadır. Ayrıca, uluslararası tanınmış yayınlar, öğrencilerin dil becerilerini geliştirmek için kullanılmaktadır. Bu yaklaşım, öğrencilerin yabancı dilde güçlü yetkinlikler kazanmalarına ve küresel dünyada başarılı olmalarına yardımcı olmaktadır.

Anaokulu

Hece Anaokulu, öğrencilere ferah bir ortam sunmaktadır. Sınıf mobilyaları yerli ahşap malzemeden yapılmış ve öğrencilere kişisel eşyalarını saklayabilecekleri dolaplar sunulmuştur. Anaokulu sınıfları, öğrencilerin bilişsel, sosyal ve kinestetik duyularını desteklemek amacıyla tasarlanmıştır ve kapalı ve açık oyun alanları çocukların gelişimine katkı sağlamaktadır. Sınıfların kapasitesi 10-15 öğrenci ile sınırlıdır ve deneyimli öğretmenler tarafından yönlendirilen etkinliklerle doludur.

Hece Koleji öğrencilerin ömür boyu süren öğrenme heyecanını ve merakını desteklemeyi amaçlamaktadır. Öğrencilerin aktif, soru soran, düşüncelerini özgürce ifade eden, kendi fikirlerini savunabilen bireyler olarak yetişmelerini hedeflemektedir. Sosyal-duygusal olgunluk, bilişsel yeterlilik, düşünme ve problem çözme becerileri, etkili karar verme yeteneği, dil ve kavram gelişimi gibi alanları destekleyerek, çocukların kurallı okul yaşamına rahat geçişini sağlamaktadır.

Oyun tabanlı öğretim yöntemi, öğrencileri merak geliştirmek, keşif yapmak ve kendilerini ifade etmek için teşvik etmektedir. Oyunlar, öğrenme sürecini desteklemekte ve çocukların keşif yapmalarına olanak tanımaktadır. Okul öncesi birimindeki oyun temelli atölyeler, öğrencilerin hayal güçlerini kullanmalarını, araştırma ve sorun çözme yeteneklerini geliştirmelerini sağlamaktadır. Öğrenme sürecinde keşif ve oyun ön plandadır.

Okul öncesi gruplarda robotik kodlama eğitimleri de verilmektedir. Bu etkinlikler, güncel gelişmelere paralel olarak öğrencilere yaşamın akışını takip etme fırsatı sunmaktadır.

İlkokul

İlkokulda öğrencilere iki öğretmenli yabancı dil eğitimi verilmektedir. Ailelere destek olmak amacıyla çocuklar için 18:00'a kadar muhafaza hizmeti verilmekte ve öğrencilere öğünler sağlanmaktadır. Akıl oyunları ve geleneksel sokak oyunları gibi dersler de öğrencilere sunulmaktadır. Tecrübeli öğretmen kadrosu, öğrencilere branş derslerinde eğitim vermektedir.

STEM(Science, Technology, Engineering, Mathematics) eğitim sistemi, öğrencilere bilgi ezberlemek yerine gerçek dünya uygulamaları, problem çözme yetenekleri, merak, araştırma ve yaratıcılık gibi yetkinlikler kazandırmayı amaçlamaktadır. Okul, bilim, sanat, spor, sevgi ve hoşgörü odaklı bir eğitim ortamına sahiptir. Öğrenci merkezli yaklaşım benimseyerek her öğrencinin ihtiyaçlarına uygun programlar geliştirmekte ve bireysel gelişimlerini yakından takip etmektedir.

İlkokulda öğrencilere haftada 45 saat eğitim verilmektedir. Bu eğitimler arasında matematik, Türkçe, fen bilgisi, sosyal bilgiler, hayat bilgisi, müzik, beden eğitimi, görsel sanatlar gibi dersler bulunurken, İngilizce – Native yabancı dil eğitimi, robotik kodlama, değerler eğitimi ve Kuran-ı Kerim gibi alanlarda da programlar sunulmaktadır.

Ortaokul

Ortaokul sınıfları, anaokulu ve ilkokul sınıflarından bağımsız bir katta yer almaktadır ve her sınıfta 20 öğrenci eğitim almaktadır. Ortaokul seviyesinde LGS (Liselere Geçiş Sınavı) hazırlık çalışmaları hafta içi ve Cumartesi günleri düzenlenmektedir.

5., 6. ve 7. sınıflarda olimpiyat çalışmaları yapılmakta ve ödev veya ders eksikliği olan öğrencilere zorunlu veya isteğe bağlı etüt çalışmaları sunulmaktadır.

Ortaokulda öğrencilere Türkçe, Matematik, Fen Bilgisi, Sosyal Bilgiler, Matematik Uygulamaları, Bilim Uygulamaları, Yabancı Dil, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Kur'an-ı Kerim, Robotik-Kodlama, Müzik, Beden Eğitimi ve Görsel Sanatlar gibi çeşitli dersler verilmektedir.

Ortaokul seviyesinde STEM eğitim modeli yoğun bir şekilde uygulanmaktadır. Bu model, öğrencilere temel bilimlerde sadece ezberlemek yerine her konunun nedensellik bağı içinde anlaşılmasını hedeflemektedir.

"Yaparak-Yaşayarak Öğrenme" eğitim modeli ile öğrencilerin bilişsel yetenekleri geliştirilmekte ve analitik düşünme, yenilikçi düşünme, problem çözme, iletişim becerileri, kendi kendine öğrenme, dijital okuryazarlık gibi yetkinlikler geliştirilmektedir.

Ortaokul İhtiyaç Destek Programı, öğrencilerin ihtiyaçlarına yönelik olarak tasarlanmış programlarla desteklenmektedir. Öğrencilerin gelişimi öğretmenler, psikolojik danışmanlar ve velilerin de katıldığı bir takip sistemiyle yakından izlenmekte ve gerektiğinde yeni stratejiler belirlenerek öğrencilerin başarıları güvence altına alınmaktadır.

Ortaokul seviyesinde, özellikle 7. ve 8. sınıflarda, öğrencilerin liselere giriş sınavlarında yüksek başarı elde etmelerini sağlamak için özel eğitim programları tasarlanmaktadır.

Okulun fiziksel olanakları arasında Fen Bilimleri laboratuvarı, Robotik-Kodlama ve bilişim dersleri için bilgisayar sınıfı, müzik atölyesi, yabancı dil sınıfı, görsel sanatlar atölyesi, akıl oyunları sınıfı, spor salonu, jimnastik ve dans salonu, konferans salonu ve kütüphane gibi alanlar bulunmaktadır.

Hece Koleji İndirimleri
Hece Koleji Yorumları
Devamını Gör
Hece Koleji'nde Eğitime Bakış
Hece Koleji Galeriler
Hece Koleji Yorumları

Hece Koleji Kampüsleri

Hece Koleji kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Hece Koleji Sincan Kampüsü
Ankara / Sincan
comment-icon 1 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel Hece Koleji Sincan Anaokulu, Ankara'nın Sincan ilçesinde bulunan ilkokula hazırlık üzerine eğitim veren bir okuldur...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

Hece Koleji için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum