fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

İDV Bilkent Okulları

İDV Bilkent Okulları'nın tüm bilgilerine ulaşın. İDV Bilkent Okulları fiyatları, eğitim felsefeleri, bursluluk sınavları hakkında detaylı bilgi alın.

İDV Bilkent Okulları'nda Eğitim

İDV Bilkent Okulları, 1994’ten beri ulu önder Atatürk’ün ilke ve İnkılapları doğrultusunda eğitim vermekte olan seçkin eğitim kurumlarıdır. Bilkent Okulları’nın misyonu; bireysel kimliği ile sahip olduğu kültürel mirası birleştiren, ilkelerine bağlı; kendine güvenen, başaran; Lisan öğrenimine önem veren, kültürel ziyaretinde ahlaki değerlerine önem veren, evrensel görüşe sahip, toplumun gelişimine katkıda bulunan, yenilikçi bireyleri küreselleşen dünyanın yarınlarına hazırlamaktır. Ahlaki ve kültürel değerlerine bağlı, kültürlerarası farklılığa değer veren, akademik başarıyı temel alan, ömür boyu meraklı olan, geleceğe şekil veren bireyleri yetiştirmek, İDV Bilkent Okullarının vizyonunu oluşturmaktadır. İDV Bilkent Okulları, dünya okulları olmaktan gurur duymaktadır. Diğer dünya okullarıyla iletişimde olmak, bilgi ve deneyimleri paylaşmak, eğitim kadrosunun profesyonel gelişimini sağlamak, ve evrensel görüşlere sahip bireyler yetiştirmek İDV Bilkent Okullarının bu yönde aldığı eylemlerin sadece birkaç tanesidir. Bir dünya okulu olarak, İDV Bilkent Okulları aynı zamanda Uluslararası Bakalorya (IB) tarafından akreditasyon elde etmiştir ve PYP (İlk Yılları Programı), MYP (Orta Yıllar Programı) ve IB Diploma Programını sunmaktadır.


İDV Bilkent Okulları İlkokulu

İDV Bilkent Okulları İlkokulu, hem Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulu tarafından yayımlanan Haftalık Ders Çizelgelerinin yanı sıra PYP sistemini uygulamaktadır. Bu şekilde İDV Bilkent İlkokulu hem Atatürk’ün İlke ve İnkılaplarına bağlı, problem çözme ve eleştirel düşünme becerilerine sahip öğrenciler eğitmekte, hem de IB programları sayesinde duyarlı, açık görüşlü, sorgulayıcı dünya vatandaşları yetiştirmektedir. İDV Bilkent Okulları tarafından sunulan IB eğitimine dahil olan PYP, öğrencilerin akademik, sosyal, fiziksel, duygusal ve kültürel gelişimini hedefleyen, uluslararası standartlara göre düzenlenmiş bir eğitim programıdır. Bu program, çeşitli öğrenme yöntemleri, öğretim metotları ve analiz stratejilerini sentezleyerek öğrencilere sunmaktadır. Her öğrencinin akademik yaşamını ve daha fazlasını desteklemek amacıyla, onlara farklı öğrenme yaklaşımları sunulmaktadır. PYP aynı zamanda her bir öğrencinin kendi kendine yetme, özgüven ve bağımsızlık duygularını geliştirme ilkesini de benimsemektedir.


İDV Bilkent Okulları Ortaokulu

İDV Bilkent Okulları Ortaokulu da ilkokulda olduğu gibi hem MEB hem IB programlarını dahil ederek eğitim vermektedir. IB MYP sistemi 11-16 yaş aralığındaki öğrencilere sunulan, kültürler arası saygı ve sevgiyi teşvik eden 5 yıllık bir eğitim programıdır. Türkiye’de uygulanan 4+4+4 eğitim sistemi ve IB programlarının sürekliliğini göz önünde bulundurarak 5. sınıf “MYP T” (Myp Geçiş Yılı) olarak ele alınmaktadır. MYP T sınıfında MYP programının gereksinimleri ve genel çerçevesi uygulanmaktadır. MYP’nin amacı öğrencilerin kendilerini anlayabilecekleri ve dünyayı gözlemleyebilecekleri bir eğitim ortamı sunmaktadır. İDV Bilkent Ortaokulu, MYP sistemini ustaca uygulayarak öğrencilerin kişisel, sosyal, fiziksel ve akademik gelişimini desteklemektedir. 2018’den beri MYP programını sunmak için yetkilendirilmiş olan IDV Bilkent Okulları Ortaokulu, MYP sistemini en iyi şekilde uygulamak için gerekli deneyim ve ustalığa sahiptir.


İDV Bilkent Okulları Lisesi

İDV Bilkent Okulları Lisesi, 2009’dan beri lise öğrencilerine IB Diploma Programını sunmaktadır. 16-19 yaş aralığındaki öğrencilerin yer aldığı Diploma Programı, iki yıllık kapsamlı ve zorlayıcı bir eğitim programıdır. Bu programın sonunda öğrenciler uluslararası düzeyde tanınan bir diploma edinerek dünyanın dört köşesinde en iyi üniversitelerde yer alabilmektedir. IB Diploma Programı, çok önemli ve etkili bir üniversiteye hazırlık programı olarak bilinmektedir. Hem yurtiçi hem yurtdışı üniversitelerde okumak isteyen öğrenciler için çok iyi bir seçenektir. İDV Bilkent Lisesinde bu programa dahil olan öğrenciler aynı zamanda Türkiye’deki üniversite giriş sınavlarına yönelik çalışmalarda da bulunmaktadır. İki dilli eğitim ve uluslararası kabul gören sertifikalar sayesinde, İDV Bilkent Okulları Lisesi mezunları küresel seviyede yetkin liderler olarak yetişmektedir.

İDV Bilkent Okulları İndirimleri
İDV Bilkent Okulları Yorumları
Devamını Gör
İDV Bilkent Okulları'nda Eğitim
İDV Bilkent Okulları Galeriler
İDV Bilkent Okulları Yorumları

İDV Bilkent Okulları Kampüsleri

İDV Bilkent Okulları kampüsleri bilgilerine ulaşın.

İDV Bilkent Koleji Çankaya Kampüsü
Ankara / Çankaya
comment-icon 11 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Ankara Bilkent Üniversitesi Doğu kampüsü içinde bulunan Özel Bilkent İlkokulu, disiplinli ve kaliteli eğitimi, sanat ve...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

İDV Bilkent Okulları için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum