fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

İlk Anahtar Koleji

İlk Anahtar Koleji hakkında tüm bilgilere kolayca ulaşın. Her kampüs ve her eğitim seviyesinde aradığınız okulu hemen keşfedin.

İlk Anahtar Koleji'nde Eğitime Bakış

Özel İlk Anahtar Koleji, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, çağdaş ve yenilikçi bir eğitim anlayışı benimsemektedir. Bireysel ve kişiye özel öğrenmeyi hedefleyerek butik okul konseptini benimseyen kurumda, küçük derslikler sayesinde öğretmenler, öğrencileri yakından tanımakta ve her öğrenciye özel bir yaklaşım sunmaktadır. Öğrenciler hoşgörü, sabır, adalet gibi değerleri öğrenirken aynı zamanda özsaygı, aile sevgisi, çevre duyarlılığı gibi önemli değerlerle yetişmektedir.

Öğrenciler, yabancı dili yaşayarak öğrenmekte ve toplumsal kurallara saygılı bireyler olarak yetiştirilmektedir. İşbirliği ve takım çalışmasına yatkın olmaları teşvik edilirken eleştirel düşünme ve yaratıcı çözümler üretme yetenekleri geliştirilmektedir. Öğrenme sevgisi ve merak duygusu öğrencilere aşılanırken paylaşma, dayanışma, dostluk gibi değerler de vurgulanmaktadır.

Kurumda, öğrencilerin sanat ve spor alanlarına ilgi göstermeleri teşvik edilmekte ve başarılar takdir edilirken kaybetmeyi kabullenme ve mücadeleyi sürdürme becerisi kazandırılmaktadır. Öğrencilere güven duygusu aşılanmakta ve onları desteklemek en önemli amaçlardan biri olarak görülmektedir. Aynı zamanda, doğa ve çevre koruma sorumluluğu da öğrencilere kazandırılmaktadır.

Keçiören’de bulunan İlk Anahtar Koleji’nde, öğrencilerin kış mevsiminde keyifli vakit geçirebilmeleri için özel bir kış bahçesi bulunmaktadır. Bu bahçe, içinde top havuzu, trambolin, tırmanma platformu gibi aktivitelerle dolu, enerji dolu bir alanı kapsamaktadır.

Ayrıca, okul yönetimi, öğrenci takip sistemi aracılığıyla veliler, öğretmenler ve idare arasında etkin iletişimi sağlamaktadır. Bu sistem sayesinde veliler, öğrencilerin bilgilerine anında bilgisayar, akıllı telefon ve tabletlerinden erişebilmektedir.

Kurum öğrenci güvenliğine büyük önem vermektedir. Okulun iç ve dışında 24 saat kayıt esasına göre çalışan güvenlik kameraları bulunurken, bahçe ve kat nöbetçi öğretmenleri de denetim ve gözetim sağlamaktadır.

Beslenme hizmetleri öğrencilerin sağlıklı ve dengeli beslenmelerini amaçlamaktadır. Sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı olmak üzere üç öğün yemek sunulmaktadır. Tüm yemekler, doğal ve ev yapımı ürünlerle hazırlanmaktadır. Ayrıca okul, temizlik konusunda özenli bir program uygulanarak hijyen kurallarına uygun bir şekilde temizlenmektedir.

Servis araçları periyodik bakımlardan geçmekte ve uydu takip sistemi ile denetlenmektedir. Şoförler ve servis elemanları düzenli olarak eğitimden geçmektedir. Bu şekilde öğrencilerin güvenliği ve konforu sağlanmaktadır.

İlk Anahtar Koleji, dikkat, konsantrasyon, hafıza, mantık-muhakeme ve işlem hızını geliştirmeyi amaçlayan GETAP programını kullanmaktadır. Türkiye'de ve dünyada bir ilk olan GETAP, zihin fonksiyonlarını güçlendirmek için hazırlanan binlerce zihin egzersizi içermektedir. Program, zekânın tüm alt bileşenlerini hedeflemekte ve psiko-motor becerileri de geliştirmeyi amaçlamaktadır.

GETAP, bireylerin zihin performans düzeylerine göre üç alt programda uygulanır: Geliştirme Programı, Güçlendirme Programı ve Koruma Programı. Temel hedef, bireylerin zihin performansını yükseltmektir. Uzman gözetiminde haftada 2 seans olarak sadece öğretmenler tarafından uygun görülen öğrencilere uygulanmaktadır.

Yabancı Dil Eğitimi

İlk Anahtar Koleji'nde akademik başarının yanı sıra, her öğrencinin en az bir yabancı dili üst seviyede öğrenmesi hedeflenmektedir. Yabancı dil eğitimi, Avrupa Dil Kriterleri'ne uygun olarak gerçekleştirilmektedir.

İlk Anahtar Koleji; dil eğitiminin dünyanın her yerinde en önemli iletişim aracı olduğu bilinciyle hareket etmektedir. Bu amaçla anasınıfından başlayarak, öğrencilerinin okuduğunu ve dinlediğini anlama, anladığını yazılı ve sözlü olarak ifade edebilme, öğrenilen yabancı dili, sunum ve drama etkinlikleriyle etkin ve doğru olarak kullanma becerilerini geliştirmeyi hedeflemektedir.

Dersler, çeşitli görsel ve işitsel materyallerle (drama, öykü, şarkı, tekerleme, kukla, flash kartlar, oyunlar vb. eşliğinde) desteklenerek eğlenceli hale getirilmekte ve yaş grubu özelliklerine uygun yabancı dil becerilerini kazandırılarak öğrencilerin yabancı dile yönelik olumlu tutum geliştirmeleri sağlanmaktadır.

Rehberlik Servisi

İlk Anahtar Koleji’nde anasınıfından başlayarak öğrenci gelişimi sistematik olarak izlenmektedir. Bu çalışmalar okul rehber öğretmenleri, sınıf öğretmenleri ve branş öğretmenleri işbirliğinde koordineli bir şekilde yürütülmektedir.

Gelişimsel, önleyici, çözüm odaklı yaklaşımı esas alan İlk Anahtar Koleji rehberlik servisi; öğrencilerin bireysel farklılıklarını dikkate alarak zihinsel, duygusal, fiziksel ve sosyal becerilerini bir bütün olarak tanımalarını ve geliştirmelerini sağlamaktadır.

Öğrencilerin; psiko-sosyal ve akademik gelişimlerini izlemek, yetenek ve ilgi alanlarını tanımak, bunlara yönelik öğrenci ihtiyaçlarını belirlemek amacıyla öğrenci tanıma çalışmaları yapılmaktadır.

Öğrencilerle birlikte sınıf ortamında gerçekleştirilen etkinlikler yoluyla, öğrencinin psiko-sosyal gelişimi hakkında nitelikli ve gerçekçi bilgilere sahip olma fırsatı yakalanmaktadır. Sınıf öğretmenleriyle birlikte gerçekleştirilen bu çalışmalar sonrasında öğrencilerle ilgili bilgiler, branş öğretmenleriyle paylaşılmaktadır.

Uygulanan gelişim ve tanıma testleri ile öğrencinin gelişim düzeyi, kişilik özellikleri ve aile ilişkileri hakkında bilgiler elde edilmektedir.

Akademik gelişimi desteklemek amacıyla ihtiyaç duyan öğrencilerle öğrenme becerilerini geliştirme konusunda da çalışmalar yapılmaktadır. Öğrencileri sınavlara hazırlık sürecinde desteklemek amacıyla sınav kaygısı ile ilgili çalışmalar yapılmaktadır. Bir üst öğrenim kurumuna hazırlamak için hedeflerini belirleme konusunda öğrencilere destek verilmektedir.

Çeşitli gözlem, test ve envanter uygulamaları ve sürece dahil olan tüm öğretmenlerle yapılan görüşmeler sonunda öğrencilerin güçlü oldukları alanlar belirlenmektedir; sonuçlar veli, öğrenci ve öğretmenlerle paylaşılmaktadır. Uygulanan test ve envanter sonuçlarına göre yönlendirme çalışmaları yapılmaktadır.

Öğrencilerin gelişimlerini izlemek ve değerlendirmek amacıyla bireysel veli görüşmeleri yapılmakta ve değerlendirmeler dikkate alınarak velilerin ihtiyaç duydukları konularda seminerler düzenlenmektedir.

Anaokulu

Milli Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Programı'na dayalı olarak oluşturulan ve sevgiye dayalı eğitim programı, 3-6 yaş aralığındaki çocukların gelişimsel özelliklerine uygun olarak düzenlenerek uygulanmaktadır.

İlk Anahtar Anaokulu’nda özellikle vurgulanan ana konular, yaratıcılığın teşvik edilmesi, keşfetme yoluyla öğrenmenin teşvik edilmesi, günlük yaşam deneyimlerinin eğitimde kullanılması, kültürel mirasın korunması, evrensel değerlerin farkındalığının artırılması ve benimsetilmesidir.

Anasınıfında drama, jimnastik, bale, kodlama gibi çeşitli alanlarda 10 farklı aktivite de öğrencilerin eğlenerek öğrenmesi ve sosyal gelişimlerini desteklemek amacıyla sunulmaktadır.

İlkokul

İlk Anahtar Koleji İlkokulu, Türk Milli Eğitim sisteminin amaçlarına uygun olarak Milli Eğitim Bakanlığı İlkokul Eğitim Programı doğrultusunda eğitim sunmaktadır. İlkokul müfredatı, uzman sınıf öğretmenleri tarafından hazırlanmakta ve izlenmektedir. Derslerde kullanılan yöntemler ve teknikler, bu hedeflere uygun bir şekilde seçilmektedir. Öğrenci merkezli bir eğitim anlayışı kurumun temel felsefesidir.

Kurum, öğrencileri hayata hazırlarken, mutlu ve başarılı bireyler olarak yetişmelerini arzulamakta ve yaratıcı düşünebilen, bilgili, ilkeli ve öğrendiklerini pratiğe dökebilen bireyler olarak yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Öğrenciler, bilgiyi sadece ezberlemek yerine keşfetmekte, sorgulamakta ve özümsemektedir.

Anasınıfına paralel olarak ilkokul kademesinde de öğrencilere sosyal, sanatsal, kültürel ve sportif alanlarda aktif olma ve özgüven kazanma fırsatı sunmak amaçlanmaktadır. Bu doğrultuda tiyatro, satranç, yüzme gibi çeşitli alanlarda 12 farklı kulüp faaliyet göstermektedir.

İlk Anahtar Koleji Tanıtım Filmi
İlk Anahtar Koleji İndirimleri
İlk Anahtar Koleji Yorumları
Devamını Gör
İlk Anahtar Koleji'nde Eğitime Bakış
İlk Anahtar Koleji Tanıtım Filmi
İlk Anahtar Koleji Galeriler

İlk Anahtar Koleji Kampüsleri

İlk Anahtar Koleji kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Keçiören İlk Anahtar Koleji Kampüsü
Ankara / Keçiören
comment-icon 0 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
2007 yılında Ankara Keçiören’de okul öncesi eğitim hizmeti vermeye başlayan Özel İlk Anahtar Koleji Anaokulu 4 katlı müs...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

İlk Anahtar Koleji için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum