fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

İlmek Koleji

İlmek Koleji hakkında tüm bilgilere kolaylıkla ulaşın. İlmek Koleji fiyat, bursluluk bilgilerine ve daha fazlasına hemen ulaşın!

İlmek Koleji'nde Eğitim

İlmek Koleji, İstanbul Bağcılar’da eğitim vermekte olan özel bir eğitim kurumudur. Kurum eğitim çalışmalarını okul öncesi kademeden ortaokul kademesine kadar sürdürmektedir. Her bir kademede öğrenci odaklı yaklaşımlar sergilenmektedir. Her bir öğrencinin ayrı ve biricik olduğu bilinciyle öğrencilerin farklılıkları gözetilmektedir. Eğitim sadece akademik bilgi birikimi olarak ele alınmadan, öğrencilerin iyi birer birey olmalarını sağlayacak eğitim çalışmaları da yürütülmektedir.


İlmek Eğitim Kurumları alanında uzman, deneyimli ve iletişim becerileri güçlü bir eğitim kadrosuna sahiptir. Bu eğitim kadrosu branş derslerinde ve temel derslerde öğrencilerin keyifli vakit geçirirken öğrenme süreçlerini tamamlamalarını amaçlamaktadır. Okul öncesi kademeyle başlayan eğitim çalışmaları öğrencilerin gelişimlerini destekleyecek çalışmalar içermektedir. Bunun yanında günümüzün önemli becerilerini sağlamaya yönelik kodlama dersleri, görsel sanatlar ve müzik dersleri de kurumda verilmektedir. İlkokul kademesinde de aynı şekilde öğrencilere okuma ve yazma becerileri kazandırılırken çeşitli branşlara yönelik eğitimler de verilmektedir.


İlmek Koleji ortaokulunda akademik çalışmalar ivme kazanarak ilerlemektedir. Öğrencilerin liseye geçiş sınavlarına en üst düzeyde verimlilikle çalışmaları adına çaba gösterilmektedir. Sınava hazırlık çalışmaları okullar açılmadan önce hızlandırılmış kurs çalışmalarıyla başlamaktadır. Bu çalışmalar dönem içerisinde de devam etmektedir. Öğrencilerin eksiklerini kapatmaya yönelik ek ders ve etütler gerçekleştirilmekte, bireysel ders kayıplarının telafi edilmesi adına birebir etütler gerçekleştirilmektedir. Öğrencilerin sınav atmosferine alışmaları adına her sene ortalama 30-40 adet deneme sınavı gerçekleştirilmektedir.


İlmek Koleji bünyesinde rehberlik ve psikolojik danışmanlık servisi bulunmaktadır. Bu servis öğrencilerin eğitim süreçlerinde aktif olarak yer almaktadır. Öğrencilerin okula uyum süreçlerinde, sınava hazırlık dönemlerinde yaşayabilecekleri problemlerde kurumun rehberlik birimi destek olmaktadır. Öğrencilerin sınav senelerinde kendilerine bir kariyer yolu çizmelerine, bu yolda başarılı olmak için ilerlemeleri gereken yol haritasını çıkarmalarına da rehberlik birimi yardımcı olmaktadır. Kurumun rehberlik birimi gerekli durumlarda ailelerle işbirliği içerisinde hareket etmektedir ve çocukların gelişimlerini aileleriyle paylaşmaktadır.


İlmek Koleji öğrencilerine yabancı dil eğitimi de sağlamaktadır. Sağladığı yabancı dil eğitimi birinci dil İngilizce olacak şekildedir. Kurumda ikinci yabancı dil olarak Arapça dil eğitimi verilmektedir. Öğrencilerin manevi yönlerini ve dini ilimlerini geliştirmelerini sağlayacak siyer, Kuran gibi dersler de kurum bünyesinde öğrencilere verilmektedir.

İlmek Koleji Tanıtım Filmi
İlmek Koleji İndirimleri
İlmek Koleji Yorumları
Devamını Gör
İlmek Koleji'nde Eğitim
İlmek Koleji Tanıtım Filmi
İlmek Koleji Galeriler

İlmek Koleji Kampüsleri

İlmek Koleji kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Bağcılar İlmek Koleji Kampüsü
İstanbul / Bağcılar
comment-icon 0 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel İlmek Koleji Anaokulu, öğrencilerin merak duygularını geliştirmeyi ve öğrenim sürecinde heyecanlarını yükseltmeyi a...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

İlmek Koleji için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum