fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

İrfan Okulları

İrfan Okulları hakkında detaylı bilgilere hızlıca ulaşın. İlim Yayma Vakfı İrfan Okulları; eğitim ücretlerine, veli yorumlarına ve iletişim bilgilerine göz atın.

İrfan Okulları'nda Eğitime Bakış

İRFAN OKULLARI'NDA EĞİTİM

Anaokulundan üniversite dönemine kadar her seviyede okullar, yurtlar, kütüphaneler ve eğitim kursları kurmak amacıyla 1951 senesinde İlim Yayma Cemiyeti ismini alan kurum 1973 yılında İlim Yayma Vakfı'nı hizmete açmıştır.


İrfan Okulları, milli, irfani ve ilmi bir eğitim anlayışı ile öncelikle Ümraniye'de ilkokul ve ortaokul kademelerini barındıran kampüsünü 1998 yılında İstanbul'daki İrfan Koleji'ni hizmete başlatmıştır. Sonraki dönemlerde kurum; Madenler, Atakent, Pendik, Üsküdar, Güngören ve son olarak Samsun kampüslerini kurarak anaokulundan lise dönemine kadar her sınıf seviyesinde örtücü bir eğitim sağlayarak faaliyetlerini sürdürmektedir.


Öğrencilerin gelişimlerini her açıdan desteklemek için çalışmalarını devam ettiren ve geliştiren İrfan Okulları, sunduğu eğitim programlarının haricinde branş dersler sunarak öğrencilerin çok yönlü gelişimlerine katkıda bulunmayı hedeflemektedir. Öğrencilerin ilgi ve becerili olduğu alanlar okul öncesi eğitimde ön plana çıkmaktadır. Buna müteakiben öğrencilerin ilkokuldan lise dönemine kadar kendilerine bir branş seçmeleri sağlanmakta ve bu hususta kendilerini geliştirmelerine olanak sağlanmaktadır.


İrfan Okulları, gerek branş derslerle olsun gerek eğitim programları ile öğrencilerin gelişimini sağlamayı amaçlamaktadır. Bu amaçlarını gerçekleştirmek için alanında uzman eğitmenler seçen özel kurum öğrencilerin gelişimi için en doğru tercihleri titizlikle yapmaktadır.


İrfan Okullarının Misyonu

İlim Yayma Vakfı İrfan Okulları; manevi ve milli değerlere sahip, bilgi ve birikimlerini yararlı alanlarda kullanabilen, insanlığa ve doğaya saygılı, üretken ve yenilikçi bireyleri hayata hazırlamaktır.


İrfan Okullarının Vizyonu

Yaradılışın özünü benimseyen, ahlak ve şahsiyeti topluma örnek bireyler yetiştirmeyi hedefleyen; erdemli ve yenilikçi bir eğitim hizmeti sağlamaktır.

İRFAN OKULLARI'NDA YABANCI DİL

İrfan Okulları, tekdüze eğitimden uzaklaşarak sadece ders kitapları üzerinden değil, öğrencilere dili öğrenmesi için onu keşfetmesinin yolunu açarak İngilizce dilini aktif olarak kullanmalarını sağlamak ve dil eğitiminde öğrencilere uluslararası bakış açısı kazandırmayı amaçlamaktadır.


İlim Yayma Vakfı'nın bu bakış açısı ile İngilizce eğitimi anaokulundan liseye kadar olan non-ELT eğitim materyalleri, İngiltere ve Amerika'da yer alan kitaplar arasından dikkatli ve hassas incelemelerle seçilmektedir. Bu eğitim materyallerinde öğrencilerin ilgisini çeken, kolay anlaşılır ve tekrarlayan bir dil olması tercih edilmektedir. İrfan Okulları'nın verdiği bu eğitim, öğrencilerin evrensel olan İngilizce dilini kullanabilecekleri, geliştirebilecekleri ve bilgilerini devam ettirerek artırabilecekleri sağlam temel bir yapı oluşturmaktadır.


Dil öğreniminin temel sürecini göz önünde bulundurularak oluşturulan eğitim programları 4 aşamadan oluşturmaktadır. Öğrencilere okuma ve dinlemelerine devam ederken, cümle yazma ve dil üretiminde öz güven sahibi olmalarını sağlamaktadır.


İrfan Koleji'nde küçük yaştan başlayan dil eğitimi anaokulunda çift dilli eğitim olarak öğrencilere sunulmaktadır. Çift dilli eğitimde öğrencilerin hayatlarının en verimli dönemlerinde oyunlar, doğru eğitim programları ve alanında uzman eğitmenlerle yabancı dile hakim olmaları hedeflenmektedir. Küçük yaştaki öğrencilere haftanın 25 saati yabancı dil ve 15 saati Türkçe eğitimi verilirken 5 saati ise Değerler eğitimi İrfan Okulları'nda verilmektedir.

İrfan Kolejlerinde Eğitim Yaklaşımları

İRFAN KOLEJİ

Kagan İşbirlikli Öğrenme Metodu

Bilgiyi kalıcı hale getirmeyi amaçlayan, sınıflarda olumlu çalışma ortamları sağlayan, öğrencilerin etkinlik, aktivite ve derslere katılımını artırmayı sağlayan bilimsel temeller ve akademik temeller üzerine oturtulmuş öğrenme metodunun adı Kagan'dır.


İleri Teknoloji Okulu

İlim Yayma Vakfı İrfan Okulları, Tübitak Tüsside işbirliği içerisinde tüm eğitim kademeleri için çağın getirdiği teknolojiyi alan yeterliliğine dönüştüren disiplinler arası öğretim programıdır. Bu okulda amaç; keşfeden, keşfettiği bilgileri teknoloji ile harmanlayarak milli projeler üretebilen bireyleri hayata katmaktadır.


Değerler Eğitimi

İrfan Okulları'nda değerler eğitimi üç başlık altında belirlenmektedir.

1.Din Eğitimi

İlim Yayma Vakıfları'nda verilen Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi eğitimi, Kur'an-ı Kerim dersleri, Siyeri Nebi dersleri eğitim programları işlenmektedir.


2.Değerler Eğitimi

İrfan Okulları'nın verdiği bu eğitim kapsamında öğrencilerin evrensel ve islami ahlaki değerler konusunda bilgilenmeleri sağlanmaktadır.


3.Sosyal ve Kültürel Etkinlikler

İrfan Okulları'nda yapılan gösteriler, anma toplantıları, gezi ve sanat çalışmaları bu içeriklileri de içine almaktadır.

İrfan Okulları Tanıtım Filmi
İrfan Okulları İndirimleri
İrfan Okulları Yorumları
Devamını Gör
İrfan Okulları'nda Eğitime Bakış
İrfan Kolejlerinde Eğitim Yaklaşımları
İrfan Okulları Tanıtım Filmi
İrfan Okulları Galeriler
İrfan Okulları Yorumları

İrfan Okulları Kampüsleri

İrfan Okulları kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Ümraniye İlim Yayma Vakfı İrfan Okulları Madenler Kampüsü
İstanbul / Ümraniye
comment-icon 5 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
İstanbul Ümraniye 'de bulunan Özel Madenler İlim Yayma Vakfı İrfan Okulları İlkokulu donanımlı sınıfları, kaliteli eğiti...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

İrfan Okulları için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum