fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Istanbul International Community School

Istanbul International Community School hakkında detaylı bilgilere hemen ulaşın! Kurumun eğitim kademelerini ve eğitim anlayışını inceleyin.

Istanbul International Community School'da eğitim

Istanbul International Community School (IICS), dünyadaki en eski ve başarı uluslararası okullarından biridir. 1911’de kurulan IICS, Türkiye’de IB (International Baccalaureate) tarafından üç IB programını uygulanan ilk eğitim kurumudur. Anaokulu yaşından 12. sınıfa kadar uluslararası öğrencilere (Yabancı pasaport sahibi) IB programları sunulmaktadır. Istanbul International Community School yıllar içinde kazandığı akademik üstünlük ve mükemmeliyet anlayışını, günümüzde de daha da ileri taşımak amacıyla kararlı bir duruş sergilemektedir. IICS, öğrencilere yalnızca ders içeriği sunmakla kalmayıp aynı zamanda kültürel zenginlikleri, etkileşimli öğrenme deneyimleri ve çok yönlü gelişim fırsatlarıyla donatma amacını taşımaktadır. Geçmişten gelen bu köklü eğitim geleneği, geleceğe yönelik vizyonla birleşerek öğrencilere uluslararası düzeyde rekabetçi bir eğitim sunma hedefiyle hareket etmektedir. Istanbul International Community School köklü geçmişi, uluslararası bakış açısıyla zenginleşmiş eğitim anlayışı ve geleceğe dönük kararlılığıyla, öğrencilere zamanda kapsamlı bir öğrenme deneyimi sunmaktadır.


Istanbul International Community School PYP (İlk Yıllar Programı)

Istanbul International Community School, Türkiye'de PYP programını uygulamak için onaylanan ilk okul olarak öne çıkmaktadır. PYP öğrencilerin akademik, sosyal, fiziksel, duygusal, ve kültürel gelişimine odaklanan, uluslararası standartlara göre düzenlenmiş bir eğitim programıdır. Çeşitli öğrenme türleri, öğretim yöntemleri, ve analiz stratejileri aynı anda öğrencilere sağlanmaktadır. Her öğrencinin akademik hayatı ve fazlası için zihin gelişimini desteklemek amacıyla onlara farklı öğrenim yaklaşımları sunulmaktadır. PYP aynı zamanda her öğrenciye kendine yeterlilik, özgüven ve bağımsızlık duygularını aşılamayı felsefesine dahil etmektedir. Yüzyıllık PYP tecrübesi ile, İstanbul International Community School bu yenilikçi programı kullanarak öğrencilerin potansiyellerini maksimize etmekte ustalaşmıştır.


Istanbul International Community School MYP (Orta Yıllar Programı)

Istanbul International Community School 11-16 yaş aralığındaki öğrencileri için en etkili eğitim ortamını sunmayı hedeflemektedir. Bundan dolayı, IICS IB’nin MYP sistemini kullanmaktadır. 1997’den beri bu programı kullanmak için onaylanmış olan IICS, en üst seviyede ikincil eğitim sağlama konusunda asırlara dayanan bir geleneğe sahiptir. Istanbul International Community School, öğrencilerin çocukluktan gençliğe döneminin ne kadar kritik bir dönem olduğunun farkındadır. MYP’nin amacı öğrencilerin kendilerini anlayabilecekleri ve dünyayı gözlemleyebilecekleri bir eğitim ortamı sunmaktadır. Istanbul International Community School, MYP sistemini ustaca uygulayarak öğrencilerin kişisel, sosyal, fiziksel ve akademik gelişimini desteklemektedir.


Istanbul International Community School Diploma Programı (DP)

IB Diploma Programı dünyanın en üst seviye eğitim kurumları tarafından tanınan bir eğitim programıdır. 1996’dan beri DP’yi uygulamak için onaylanmış olan Istanbul International Community School, asırlara dayanan lise eğitimindeki mükemmeliyetini devam ettirmektedir. IB Diploma Programı geniş kapsamlı ve özelleştirilmiş bir eğitimin yanı sıra, yurt dışındaki üniversitelerde geçerli krediler sağlamaktadır. IB Diploma Programının 3 temel unsuru bulunmaktadır; TOK (Bilginin Teorisi), Extended Essay (Uzun Kompozisyon), ve CAS (Yaratıcılık, Aksiyon, Hizmet). TOK öğrencilere birçok farklı alanda eğitim ve beceri kazandıran bir ders programıdır. TOK’un bünyesinde, öğrenciler dogmalarını yıkmayı ve küresel meselelerdeki farkındalıklarını artırmayı öğrenmektedir. CAS, TOK ile aktarılan akademik bilgiyi tamamlayan bir programdır. Öğrenciler bu programda topluma hizmet etmenin ve ilgilerinde uzmanlaşmanın değerini öğrenmektedir. Öğrenciler kendi ilgi alanlarında faaliyetlerde bulunmakta ve toplumsal hizmet projelerinde yer almaktadır. Extended Essay ise öğrencilere üniversite hayatlarında gerekli olan yetenekleri kazandırmayı hedeflemektedir. Her öğrenci bağımsız araştırma yürütüp 4000 kelimelik bir kompozisyon yazmakla görevlendirilmiştir. Bu unsurlar sayesinde, her öğrenci araştırma yapmayı, bilgileri analiz etmeyi ve topluma katkıda bulunmayı öğrenip, yetişkin hayatlarına bağımsız ve başarılı bireyler olarak atılabilmektedir.

Istanbul International Community School İndirimleri
Istanbul International Community School Yorumları
Devamını Gör
Istanbul International Community School'da eğitim
Istanbul International Community School Galeriler

Istanbul International Community School Kampüsleri

Istanbul International Community School kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Istanbul International Community School Marmara Kampüsü
İstanbul / Büyükçekmece
comment-icon 0 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
İstanbul'un Büyükçekmece semti'nde konumlanan Özel Büyükçekmece Istanbul International Community School Anaokulu uluslar...
Sarıyer Istanbul International Community School Kampüsü
İstanbul / Sarıyer
comment-icon 0 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
İstanbul Bebek'te hizmet veren Özel Sarıyer Istanbul International Community School Anaokulu, Avrupa'nın en köklü ulusla...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

Istanbul International Community School için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum