fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

İzmir Bilim Koleji

İzmir Bilim Koleji hakkında merak ettiğiniz tüm bilgilere kolayca ulaşın. Okulun tüm eğitim seviyelerini inceleyerek aradığınız okulu hemen keşfedin.

İzmir Bilim Koleji'nde Eğitim

İzmir Bilim Koleji, İzmir’in Güzelbahçe ilçesinde yer alan özel bir eğitim kurumudur. Kurum eğitim hizmetlerini doğayla iç içe kampüsünde sürdürmektedir. Kurum fiziksel imkanları ve sahip olduğu güçlü eğitim kadrosuyla öğrencilere en iyisini sunmak adına çabalamaktadır. Değişen ve gelişen dünya düzenine ayak uydurmak adına eğitim alanında da kendisini sürekli yenilemekte ve her geçen gün kendi kalitesinin üzerine katarak devam etmektedir.


İzmir Bilim Okulları, anaokulu kademesinden ortaokul kademesine kadar eğitim vermektedir. Ayrıca, üstün yetenekli çocuklar için de eğitim vermektedir. Sahip olduğu üstün yetenekliler programı ile İzmir için bir ilktir. Tamamıyla özgün bir eğitim süreci izlemektedir. Anaokulu kademesinden itibaren başlayan yaş gruplarına özgü çalışmalar, ortaokul bitimine kadar sürmektedir. Öğrencilerin bire bir ilgiyle eğitim görmesi adına sınıf mevcutları kapasitelerle sınırlandırılmaktadır.


İzmir Bilim Koleji, uluslararası standartlarda bir eğitim kalitesi sürdürmeyi amaçlamaktadır. Bu nedenle kurumda birinci yabancı dil olarak nitelikli bir İngilizce eğitimi verilmektedir. 2. sınıftan itibaren ise öğrencilere ikinci yabancı dil olarak İspanyolca eğitimi verilmektedir. Öğrencilerin liseye başlarkenki zaman dilimine kadar bu iki dilde kendilerini ifade edebilecek kadar yetkin bir hale gelmeleri amaçlanmaktadır.


Her bir kademesinde öğrencilerini en iyi şekilde yetiştiren İzmir Bilim Koleji, anaokulu kademesinde çocukların yaşlarına ve gelişimsel hızlarına bağlı olarak her bir öğrenci için ayrı bir eğitim süreci izlemektedir. Ağırlıklı olarak yaparak-yaşayarak öğrenme stili uygulansa da her bir eğitim sisteminin parçaları gerekli yerlerde ve zamanlarda uygulanmaktadır. İlkokul kademesinden itibaren üstün yetenekli öğrenciler için çalışmalar başlamaktadır. Bu çalışmalar doğrultusunda, üstün yetenekli öğrenci eğitimi konusunda eğitimini almış öğretmen kadrosu görev almaktadır. Ortaokulda da aynı şekilde deneyimli ve yetkin eğitim kadrosu eğitim vermekte, aynı zamanda LGS hazırlıklarını destekleyecek etüt çalışmaları da sürdürülmektedir.


İzmir Bilim Kolejinde klasik müfredat derslerinin yanında çocukların yaratıcı hayal güçlerini destekleyecek dersler verilmektedir. Robotik dersi, yazılım ve kodlama dersi, uzay bilimleri dersi bu derslerden bazılarıdır. Bunun yanında kurumda oldukça çeşitli bir skalaya sahip sosyal etkinlikler yapılmaktadır. Görsel sanatsal, işitsel sanatlar ve sportif alanlarda da öğrencilerin ilgilerini belirleyecek ve yeteneklerini geliştirecek yetenek eğitimleri verilmektedir.

İzmir Bilim Koleji İndirimleri
İzmir Bilim Koleji Yorumları
Devamını Gör
İzmir Bilim Koleji'nde Eğitim
İzmir Bilim Koleji Galeriler

İzmir Bilim Koleji Kampüsleri

İzmir Bilim Koleji kampüsleri bilgilerine ulaşın.

İzmir Bilim Koleji Kampüsü
İzmir / Güzelbahçe
comment-icon 0 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel Güzelbahçe Bilim Koleji İlkokulu, anasınıfından itibaren 10 kişilik sınıflarda aktif öğretim, Alanında deneyim sah...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

İzmir Bilim Koleji için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum