fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

İzmir Bilset Koleji

İzmir Bilset Koleji hakkında tüm bilgilere ulaşın! Kampüs kampüs detaylı bilgi, fiyat bilgileri ve daha fazlasını inceleyin!

İzmir Bilset Koleji'nde Eğitime Bakış

Özel İzmir Bilset Koleji, çocukların, küreselleşen dünyada ve gelecekte sahip olması gereken yetenekleri elde etmesi için tüm olanakları ve eğitim sistemini sunmayı hedeflemiştir. Okul öncesi eğitim alanında kazandığı bu tecrübeyi ve başarıyı ilk ve orta öğretime de aktararak, donanımlı ve dinamik bir okul olmak amacıyla yola çıkmıştır.


Çocuklara, yaşanabilir bir gelecek kurmaları için rehberlik ederek, kültür ve geçmiş tecrübelerini paylaşarak, yaşam boyu öğrenmenin önemini kavrayarak, başarılı, bir dünya vatandaşı olmak için kültürü ve iletişim becerileri zengin, problemler çözme yeteneği gelişmiş, 21.yy hızla değişen dijital dünya toplumuna rahatlıkla katılabilen bireyler yetiştirmektir.


Çocuğun sağlıklı sosyalleşme ve iletişim becerilerini kazanabilmesi için, anadilde, özel okuma ve yazma programı, düşünme becerilerini destekleyen etkinlikler, yabancı dilde, okuma, yazma, dinleme, konuşma becerilerine odaklanan İngilizce Dil becerisi ve yetkinliği kazanımı, ikinci yabancı dil olan İspanyolca’da iletişim becerisi kazanımı, Dünyada yeni yeni geçerli olan dijital dil kullanımı desteklenmektedir.


Çocuklar için felsefe ile dünyayı anlama, drama derslerinde duygu ve düşünce ifadesi, Türkçe derslerinde duygu ve düşünceyi organize edebilmeyi ve yorumlamayı sağlayan üretim odaklı program, akıl oyunları ve satranç eğitimi , sistem düşüncesi yaklaşımı ile de düşünme becerileri desteklenmektedir. Bunların yanı sıra sanat, spor, kültür, bilim ve rehberlik alanında da çocuklara her türlü imkan ve destek sağlanarak akademik ve sosyal hayatlarına hazırlanmaktadır.


Bilset Koleji, değişen ve gelişen dünyaya uyum sağlayarak sürekli kendini yenileyen ve öğrencilerini global ölçekte becerilerle donatmayı hedefleyen bir eğitim kurumudur. Öğrencilerini sorumluluk sahibi, çevresine karşı duyarlı, araştırmacı, sorgulayan, kendini tanıyan çok yönlü dünya vatandaşları olarak yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Bu doğrultuda öğrencilere rehberlik ederek bilgi ve tecrübelerini gelecek nesillere aktarmaktadır.


Kurum, öğrencilerin sağlıklı iletişim ve sosyalleşme becerileri geliştirebilmesi amacıyla ana dilde özel okuma yazma programı ve düşünme becerilerini destekleyen etkinlikler; İngilizce okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerini kapsayan yabancı dil eğitimi; ikinci yabancı dil olarak İspanyolca eğitimi ve Dijital Dil Kullanımı eğitimi sunmaktadır.


Öğrencilere kendilerini tanıma ve ifade etme becerileri kazandırılarak özgüvenlerini artırmak hedeflenmektedir. Önleyici rehberlik ve bilgilendirici seminerler aracılığıyla öğrencilerin sosyal ve duygusal gelişimleri desteklenmektedir. Ölçme ve değerlendirmede takip sistemi sayesinde öğrencilerin ilerlemeleri yakından izlenmektedir. Ayrıca, aile paylaşımları ve değerler programlarıyla ailelerin okul sürecine katılımı teşvik edilmektedir.


Ayrıca, öğrencilere kendi öğrenme stillerini keşfetme fırsatı verilerek öğrenmeyi daha etkili hale getirmek amaçlanmaktadır. Öğrenme kaynakları ve tamamlayıcı eğitimlerle öğrencilerin potansiyellerini geliştirmeleri desteklenmektedir. Ayrıca, öğrenme sorumluluğunu almaları teşvik edilmektedir.


Bilset Koleji, çocukların bilişsel gelişimlerini desteklemek amacıyla geniş bir eğitim yelpazesi sunmaktadır. Düşünme becerileri üzerine odaklanılarak, felsefe ile dünyayı anlama süreci başlatılmaktadır. Drama dersleri, duygu ve düşüncelerin ifadesine yönelik önemli bir platform sağlamaktadır. Türkçe derslerinde, duygu ve düşüncelerin organize edilmesi ve yorumlanması becerileri, üretim odaklı bir programla desteklenmektedir. Matematik laboratuvarı ve çevre bilim laboratuvarı gibi uygulamalarla öğrencilerin üretkenliği teşvik edilmekte ve akıl oyunları ve satranç eğitimi ile çocukların problem çözme becerileri geliştirilmektedir.


Kurumda, öğrencilerin yaratıcılıklarını geliştirmek amacıyla görsel sanatlar, seramik, müzik, dans ve piyano eğitimleri verilmektedir. Sanatı ve sanatçıları tanıtan galeri ve müze gezileri de programa zenginlik katmaktadır. Ayrıca kültür eğitimi kapsamında, gezi programları, projeler ve konuk davetleri ile öğrencilere çeşitli deneyimler sunulmaktadır.


Sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam programı ile çocuklara sağlıklı yaşam alışkanlıkları kazandırılmaktadır. Farklı spor branşları tanıtılarak öğrencilerin sporla tanışmaları teşvik edilmektedir.


Anaokulu

Bilset Okulları Anaokulu, 3-6 yaş grubu öğrencilere yönelik olarak Montessori modeli temelli eğitim vermektedir. Kurum geleneksel eğitim sisteminden farklı olarak her çocuğun kendine özgü öğrenme süreç ve motivasyonlarına göre özgün eğitim planları hazırlamaktadır. Kurumun misyonu öğrenmeye meraklı ve bilgiye ulaşmayı isteyen nesiller yetiştirmektir.

Eğitim süreci uzman öğretmenler tarafından yürütülmekte ve çocukların psikomotor, sosyal ve bilişsel gelişimleri özenle takip edilmektedir. Çocukların sosyalleşmeleri ve yeni şeyler öğrenmeleri amacıyla çeşitli atölye çalışmalarına yer verilmektedir. Bunlara ek olarak, öğrencilerin eğlenerek öğrenebileceği oyunlar ve aktiviteler hem kapalı alanlar hem okul bahçesinde uygulanmaktadır.

Gezi kulübü, bilişim kulübü, proje kulübü ve yabancı dil kulübü gibi öğrencilerin farklı alanlarda yeteneklerini keşfedebilecekleri ve geliştirebilecekleri ortamlar sağlanmaktadır. Ayrıca kurumda değerler eğitimi dersleri de sunularak çocukların etik değerlere sahip, topluma faydalı ve bilinçli bireyler olarak yetişmesi için çabalanmaktadır.

Yabancı dil eğitimi gizil öğrenme yöntemi ve görsel, işitsel, duyusal, yaparak ve deneyerek öğrenme modeli ile verilmektedir. Bu eğitim, 3 yaş için haftada 6 saat, 4 yaş için haftada 8 saat ve 5 yaş için haftada 10 saat olarak düzenlenmektedir.


İlkokul

Bilset Okulları İlkokulu, öğrencilerin okulu sevmeleri ve eğitimle iyi tanışmaları için eğitmenlerinin işbirliğiyle çalışmaktadır. Eğitim kadrosu, alanlarında yetkin, deneyimli ve iletişim becerileri güçlü kişilerden oluşmaktadır. Fiziksel olarak rahat sınıflar ve servis imkanları sunularak öğrencilere konforlu bir öğrenme ortamı sağlanmaktadır.

Kurum aynı zamanda değerler eğitimine önem vermektedir ve öğrencilerin akademik başarılarının yanı sıra iyi insanlar olmalarını da teşvik etmektedir. Öğrencilerin çevre, insanlar, canlılar, kültürler ve inançlara saygılı olmalarını desteklemektedir.

Yeni başlayan ve ara sınıflara katılan öğrencilerin uyum sürecini kişiye özel olarak yönetebilmek amacıyla psiko-sosyal, duygusal, bilişsel, dil ve bedensel gelişimlerini desteklemeyi amaçlayan bir rehber danışman tarafından yönetilen bir oryantasyon programı da sunulmaktadır.


Ortaokul

Bilset Okulları Ortaokulu, öğrencilerin akademik, kişisel, fiziksel ve sosyal gelişimlerini desteklemeyi amaçlayan bir eğitim kurumudur. Özellikle lise sınavlarına hazırlanan öğrencilere en iyi imkanları sunarak nitelikli liselere yerleşmelerini hedeflemektedir. Eğitim kadrosu, alanlarında yetkin, iletişim becerileri güçlü ve deneyimli kişilerden oluşmakta ve böylece müfredat dersleri etkili bir şekilde işlenmektedir.

5. sınıftan itibaren Nitelikli Liselere Hazırlık programı uygulanmaktadır. Kurumdaki tüm birimler işbirliği içinde titiz ve özverili şekilde çalışmakta ve öğrencileri bu süreçte her açıdan desteklemektedir.

Kurum, öğrencileri sadece akademik olarak değil aynı zamanda sosyal olarak da geliştirmeyi amaçlamaktadır. Öğrencilere geziler, öğrenci kulüpleri ve aktiviteler gibi sosyal fırsatlar sunmaktadır. Bu sayede öğrenciler iletişim becerilerini güçlendirirken aynı zamanda takım çalışması, liderlik, özgüven gibi yetenekler kazanmaktadır.

Bilset Ortaokulu, öğrencilerin öğrenmeyi öğrenmelerini, araştırma yapmalarını, sorgulamalarını, yaparak ve yaşayarak öğrenmelerini teşvik etmektedir. Aynı zamanda analitik düşünme, sentez yeteneği, problem çözme ve etkili iletişim gibi beceriler kazandırmayı amaçlamaktadır. Öğrencilere gelecekteki başarıları için gerekli bilgi ve becerileri kazandırarak onları 21. yüzyılın gereksinimlerine uygun bireyler olarak yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Bilset Okulları Bayraklı Kampüsü Tanıtım Filmi
İzmir Bilset Koleji İndirimleri
İzmir Bilset Koleji Yorumları
Devamını Gör
İzmir Bilset Koleji'nde Eğitime Bakış
Bilset Okulları Bayraklı Kampüsü Tanıtım Filmi
İzmir Bilset Koleji Galeriler

İzmir Bilset Koleji Kampüsleri

İzmir Bilset Koleji kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Bilset Okulları Bayraklı Kampüsü
İzmir / Bayraklı
comment-icon 0 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel Bilset Okulları Ortaokulu, İzmir'in Bayraklı ilçesinde eğitim vermekte olan özel bir eğitim kurumudur. Kurum, eğiti...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

İzmir Bilset Koleji için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum