fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Jale Tezer Eğitim Kurumları

Jale Tezer Eğitim Kurumları hakkında tüm bilgilere kolayca ulaşın. Her kampüs ve her eğitim seviyesinde aradığınız okulu hemen keşfedin.

Jale Tezer Eğitim Kurumları'nda Eğitime Bakış

Jale Tezer Eğitim Kurumları, eğitim alanında marka olmayı başarmış, sürekli eğitime yatırım yapan, büyüyen, hedefleri yolunda ilerleyen, uluslararası bir eğitim kurumudur. Jale Tezer Eğitim Kurumları, hür düşünce, araştırma isteği, sorgulayıcı zihin, ahlak ve tüm kültürlere saygı sahibi bireyler yetiştirmeyi görev bilmektedir. Potansiyelini en üst düzeyde değerlendiren, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı dünya vatandaşları yetiştirmek Jale Tezer Eğitim Kurumları’nın vizyonudur. Uluslararası bir okul olarak Jale Tezer Eğitim Kurumları çeşitli uluslararası kurumlar tarafından akredite edilmiştir ve programlarını yürütmektedir. İngiliz Edexcel müfredatı, Uluslararası Bakalorya Diploma Programı ve UCAS, Council of International Schools (Uluslararası Okullar Konseyi) üyesi olan Jale Tezer Eğitim Kurumları’nın öğrencilerini geniş ufuklu, küresel bireyler olarak mezun etmesini mümkün kılmaktadır.


Jale Tezer Eğitim Kurumları anaokulundan liseye kadar eğitim vererek yeni nesilleri geleceğe hazırlamaktadır. Jale Tezer Eğitim Kurumları Anaokulları, çocukların eğitim sürecini en iyi temelle başlatma amacı ile Montessori yaklaşımını benimsemektedir. Montessori eğitim yaklaşımı, merkezinde öğrencilerin mutluluğunu, başarısını ve özgüvenini bulunduran, dünyaca ünlü bir sistemdir. Montessori sistemi ile eğitim görmüş çocukların motor becerilerinin ve zihinlerinin diğer çocuklara göre daha iyi geliştiği kanıtlanmış bir gerçektir. Montessori “Çocuğun eline koymadığınız şeyi aklına koyamazsınız.” sözü doğrultusunda, somuttan soyuta doğru öğreten bir sistemdir. Öğrenciler öğrenecekleri kavramı önce görerek, dokunarak ve oynayarak tanımaktadır. Böylece o kavramı ezber ve dikkat eksikliği endişeleri olmadan öğrenebilmektelerdir.


Jale Tezer Eğitim Kurumları, İngiltere’nin en büyük akademik derece onay kuruluşu Edexcel tarafından akredite edilmiştir. Edexcel tarafından sağlanan ilkokul, ortaokul ve lise müfredatları ve eğitim programları bu kurumda uygulanmaktadır. İlkokul için Edexcel iPrimary müfredatı kullanılmaktadır. Uluslararası okullar için özel hazırlanan müfredat, örnek çalışma taslakları, model çalışma birimleri, dahili ve harici olarak değerlendirilen ilerleme testlerini ve kapsamlı bir gelişim programı içermektedir. Ortaokul için ise Jale Tezer Eğitim Kurumları Edexcel iLowerSecondary müfredatını kullanmaktadır. Bu müfredat İngilizce, Matematik ve Fen derslerine odaklanan bir programdır. Bu programdan edindikleri sertifikalar ve diploma sayesinde öğrenciler en iyi uluslararası liselerde yer alma fırsatına sahiptir.


Lise kademesinde sunulan Edexcel programı öğrencilere büyük uluslararası fırsatlar sunmaktadır. Öğrenciler bu programın bünyesinde A-level derslere katılım gösterip uluslararası GCSE diplomasını elde edebilmektedir. İleri düzey derslerin işlendiği A-level programı, öğrencilere çok yönlü bir temel kazandırıp onları dünyanın en iyi üniversitelerinde yer almaya hazırlamaktadır. Sınıflar ve sınav salonları, basılı ve dijital materyaller, kütüphane kaynakları, bilgisayar ve internet ortamı, sosyal olanaklar ve yönetimsel yapı Edexcel’in standartlarına göre düzenlenmekte ve öğrenciler bu sayede sertifikalarını başarıyla elde edebilmektedir. GCSE sınavlarını başarı ile tamamlayan öğrenciler, GCSE sertifikası sayesinde İngiltere, Amerika, Kanada ve daha birçok ülkedeki üniversitelere geçiş yapabilmektedir. Jale Tezer Eğitim Kurumları Pearson Edexcel sınav merkezi olmak için onaylanmıştır. Öğrenciler gerekli tüm sınavları kendi okullarında tamamlayabilmektedir.


Jale Tezer Eğitim Kurumları aynı zamanda UCAS programını sunmaktadır. Bu program eğitim hayatını Birleşik Krallık’ta devam ettirmeyi hedefleyen öğrencilere birçok alanda destek sağlamaktadır. Birleşik Krallık yüksek öğrenim kurumlarına başvuru, vize danışmanlığı, konaklama, uçak bileti, başvurular için portföy hazırlama, Birleşik Krallık’ta uyum eğitimi konularında, UCAS ücretsiz destek sağlamaktadır. UCAS üzerinden başvuru yapan öğrenciler Birleşik Krallık’ta bulunan belirli üniversitelere alınma fırsatına sahiptir ve bu süreç boyunca her tür desteğe erişimleri olacaktır.


Jale Tezer Eğitim Kurumu, Uluslararası Bakalorya tarafından IB Diploma Programını vermek için de akredite edilmiştir. IB programı geniş bilgi dağarcığına sahip; fiziksel, zihinsel, duygusal ve etik gelişim gösteren, geleneksel akademik derslerde üst düzeyde olan bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktadır. IB Diploma Programı 3 unsurdan oluşmaktadır; Theory of Knowledge (Bilgi Teorisi), Creativity/Activity/Service (Yaratıcılık/Aktivite/Hizmet) ve Extended Essay (Uzun Kompozisyon). Theory of Knowledge (TOK) öğrencilere akademik bilgi sağlayan, bilginin doğasını öğreten, uluslararası düzeyde düzenlenmiş bir eğitim müfredatıdır. Creativity/Activity/Service ise öğrencilerin kendi ilgi ve yeteneklerini geliştirmelerini ve topluma hizmet etmelerini teşvik eden uygulamalı bir programdır. Extended Essay ise öğrencilerin yazmaları gereken 4000 kelimelik bir kompozisyondur. Bu kompozisyonu yazarken öğrenciler bağımsız araştırma yapmayı, bilgiyi analiz etmeyi ve akademik bir dille metin yazmayı öğrenmektedir.

Jale Tezer Koleji 2022 Fiyatları

Jale Tezer Okulları'nın eğitim ücretlerine KDV dahil edilmiştir. Peşin ödemelerde %5 indirim uygulanmaktadır.

Eğitim SeviyesiFiyat
Anaokulu 41.750 TL - 51.070 TL
İlkokul 51.070 TL - 55.000 TL
Ortaokul 50.480 TL - 54.150 TL
Lise 50.900 TL - 59.150 TL
Jale Tezer Eğitim Kurumları Tanıtım Filmi
Jale Tezer Eğitim Kurumları İndirimleri
Jale Tezer Eğitim Kurumları Yorumları
Devamını Gör
Jale Tezer Eğitim Kurumları'nda Eğitime Bakış
Jale Tezer Koleji 2022 Fiyatları
Jale Tezer Eğitim Kurumları Tanıtım Filmi
Jale Tezer Eğitim Kurumları Galeriler
Jale Tezer Eğitim Kurumları Yorumları

Jale Tezer Eğitim Kurumları Kampüsleri

Jale Tezer Eğitim Kurumları kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Çayyolu Jale Tezer Koleji Kampüsü
Ankara / Çankaya
comment-icon 4 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel Çayyolu Jale Tezer Koleji Anadolu Lisesi, Ankara'nın Çankaya ilçesinde bulunan özel bir eğitim kurumudur. Kurum uzu...
GOP Jale Tezer Koleji Kampüsü
Ankara / Çankaya
comment-icon 5 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel GOP Jale Tezer Koleji İlkokulu, öğrencilere tam gün eğitim vermektedir. İlkokul, Montessori Eğitim Modelini benimse...
OR-AN Jale Tezer Eğitim Kurumları Kampüsü
Ankara / Çankaya
comment-icon 0 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel OR-AN Jale Tezer Eğitim Kurumları Fen Lisesi, Ankara ilinin Çankaya ilçesinde eğitim vermekte olan özel bir eğitim...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

Jale Tezer Eğitim Kurumları için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum