fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Kale Okulları

Kale Okulları hakkında bütün bilgilere kolaylıkla ulaşın. Kale Koleji fiyatlarına, bursluluk sınav tarihlerine, veli yorumlarına ve fiziksel imkanlarına göz atın.

Kale Okulları İle İletişime Geç

Başarılı

Bilgileriniz başarılı bir şekilde alındı. En kısa sürede okul.com.tr sizinle iletişime geçecek.

Kullanıcı sözleşmesi ve pazarlama iznini okudum ve kabul ediyorum.

Anaokulları

Kale Okulları Anaokullar

Kale Okulları anaokullarını inceleyin.

İNCELE
İlkokullar

Kale Okulları İlkokullar

Kale Okulları ilkokullarını inceleyin.

İNCELE
Ortaokullar

Kale Okulları Ortaokullar

Kale Okulları ortaokullarını inceleyin.

İNCELE
Liseler

Kale Okulları Liseler

Kale Okulları liselerini inceleyin.

İNCELE

Kale Okulları Hakkında

  • Kale Okulları'ndan Eğitime Bakış
  • Kale Okulları Tanıtım Filmi

KALE OKULLARI

Kale Okulları, öğrencilerin bilgili,becerili ve yetenekleri doğrultusunda geleceğe hazırlamayı ve kültürel/toplumsal değerleri taşıyabilen saygılı bireyler yetiştirmeyi hedeflemektedir. Bu hedefleri doğrultusunda yapığı çalışmalar ile nitelikli ve alanında güçlü eğitmenlerle sunduğu hizmetler ile lider bir kurum olmayı amaçlamaktadır. Gelecekte fark yaratan bireyler yetiştirmek isteyen Kale Okulları, bu amaca uygun olarak öğrenci merkezli eğitim hizmeti sağlamaktadır. Öğrencilerin ihtiyaçlarını en doğru biçimde karşılamayı amaçlamakta olan özel okulda, okul ortamları yararlı materyallerle ve çağın teknolojisi kullanarak hazırlanmaktadır. Kale Koleji, 21. yüzyıl gereksinimlerini öğrencilere kazandırmak amacıyla çeşitli eğitim programları hazırlamaktadır. Gelişen dünya düzenini yakından takip ederek öğrenciler için hazırlanmakta olan eğitim programlarını onlara alanında uzman eğitmenler sunmaktadır.


KALE OKULLARI ANAOKULLARI

Okul öncesi dönemde Kale Okulları bünyesine 3 ile 6 yaş arası öğrencileri dahil etmektedir. Özel okul uluslararası ve ulusal yaklaşımları kullanarak hazırladığı eğitim programları ile ekletik ve sarmal özelliklere sahip bir çalışma ortaya koymaktadır. Bu eğitim programı ile öğrencilerin çok yönlü gelişimlerini sağlamakta ve çağdaş eğitim teknikleri kullanarak öğrencilerin okul öncesi eksiklerini tamamlamayı hedeflemektedir.

Kale okul öncesi döneminde yer alan küçük yaştaki öğrencilerin ilgi, yetenek ve ihtiyaçları keşfedilmekte ve bu yönde seçimler yapma fırsatı verilmektedir. Özel kurumda öğrencilerin; sevecen, saygılı, iyimser, becerili, başarılı, merhametli, öz güvenli, yetenekli, paylaşımcı bireyler olmaları için çalışmalar düzenlenmektedir. Kale Koleji'nde kullanılan eğitim yaklaşımları Scamper, Göster-Anlat, Reggio Emilia, Akıl ve Zeka oyunları, yaratıcı drama,İnovasyon-CreativeThinking-Proje yaklaşımları okulun sunduğu yaklaşımlardan bazılarıdır.


KALE OKULLARI İLKOKULLARI

Butik yapısıyla dikkat çekmekte olan ortamı ile hizmet sağlamaktadır. Kale Okulları'nda verilen eğitim ve öğrenme yapısı her bireye özel ilgi gösterilerek gerçekleştirilmektedir. Öğrencilere sunulan eğitim programları sınıf seviyeleri arasındaki devamlılık temel alınarak, konular arasında örtücü bir bütünlük oluşturularak ve ulusal/uluslararası programlardan yararlı bilgiler çekilerek oluşturulmaktadır. Öğrencilere verilen bu eğitim programları alanında uzman eğitmenler tarafından öğrencilere sunulmaktadır. Öğrenci merkez alınarak hazırlanan eğitim programları sayesinde öğrencilerin ihtiyaçları eksiksiz bir şekilde tamamlanmakta ve bir sonraki döneme hazır hale gelmektedir.


KALE OKULLARI ORTAOKULLARI

Kale Koleji, kur sistemi ile öğrencilerine yoğunlaştırılmış ve etkin biçimde İngilizce dil eğitimi, proje tabanlı akademik eğitim, uluslararası düzeyde zenginleştirilmiş ders programları, TEOG çalışmaları, kapsamlı olarak verilen yayın ve sınav desteği özel okulun sağladığı eğitim koçları yardımı ile sunulmaktadır.


Kale Okulları'nda ortaokul düzeyinde verilen eğitim ikiye bölünmektedir. Bu sayede 5 ve 6. sınıflara yabancı öğretmen desteği ile yarı zamanlı hazırlık sınıfı uygulamaları yapılmaktadır. Anaokulu ve ilköğretim döneminden sonra haftalık 8 saat ile belli seviyeye ulaşan öğrencilerin İngilizce becerileri en üst düzeye çıkarmaya yönelik çalışmalar yapılmaktadır. Kurumda 7. ve 8. sınıflar ise TEOG hazırlığı ön planda olarak eğitim görmektedir. Okulda 7. sınıftan itibaren sınava hazırlık çalışmaları daha yoğun olarak sürdürülmektedir. TEOG'a giren öğrencilerinden bireysel ve kitlesel başarı hedeflemekte olan Özel Kale Okulları, bu alandaki çalışmalarını devam ettirerek üst düzey başarılar hedeflemektedir.


KALE OKULLARI LİSELERİ

Kale Okulları'nda öğrenciler etkin öğrenim ortamlarında eğitim görmektedir. Lise dönemindeki öğrenciler için yapılan çalışma programları onları geleceğe ve hayata hazır bireyler haline getirmeyi amaçlamaktadır. Bu dönemde öğrencilere verilen dil eğitimi en üst düzeyde olmakla birlikte uluslararası standartlarda eğitim içerikleri ile buluşmaktadırlar. Öğrencilere sunulan bilgilerin doğru ve etkin bir biçimde anlaşılabilmesi için sıradanlıktan uzak, ezberci eğitim değil yaparak yaşayarak öğrenme metoduna dayalı eğitim hizmeti sağlanmaktadır. Çeşitli sportif ve sanatsal faaliyetlerle renklendirilmiş eğitim programları öğrencilerin hayatlarında sosyal ve aktif bireyler olmalarını amaçlamaktadır.

Kale Okulları Anaokulu

Lütfen Bekleyin

Kale Okulları İlkokul

Lütfen Bekleyin

Kale Okulları Ortaokul

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum