fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Kavaklıdere Koleji

Kavaklıdere Koleji hakkında merak edilen tüm bilgilere kolaylıkla erişin. Kurumun fiyatlarına, veli yorumlarına, fotoğraflarına ve daha fazlasına hızlıca ulaşın.

Kavaklıdere Koleji'nde Eğitim

Kavaklıdere Koleji, Ankara’da eğitim vermekte olan özel bir eğitim kurumudur. Kurum ortaokul ve lise kademelerinde eğitim vermektedir. Öğrencilerine nitelikli bir eğitim süreci sunmak adına fiziksel imkanlarını ve akademik imkanlarını maksimum seviyede kullanmaktadır. Kurum öğrencilerini lise ve üniversite sınavlarına son derece yetkin ve nitelikli biçimde hazırlamak adına çaba göstermektedir.


Kavaklıdere Eğitim Kurumları her öğrenciyle birebir ilgilenebileceği bir ortam yaratmak adına çabalamaktadır. Bu çaba doğrultusunda sınıf kapasiteleri kontenjanlarla sınırlandırılmaktadır. 10 kişiyi aşmayan sınıflarda öğrencilere VIP standartlarında birebir eğitim verilmektedir. Kişiye özel çalışma programlarıyla her öğrencinin potansiyeli ve yetenekleri bireysel olarak değerlendirilmektedir.


Kavaklıdere Okulları akademik başarı kadar öğrencilerinin sosyal yönlerini geliştirmeyi önemsemektedir. 21. yüzyılın sürekli değişen ve gelişen dünyasında bu değişimleri yakalayabilen ve çağın gerekliliklerini karşılayabilen nesiller yetiştirmektedir. Bu nedenle öğrencilere ezberci bir eğitim sistemi yerine yaparak-yaşayarak öğrenme metoduyla eğitim verilmektedir. Kurum “içinde yaşam olan okul” mottosuyla hareket etmektedir. Bu bağlamda öğrenciler eğitime seyirci olarak değil katılımcı olarak dahil olmaktadır.


Kavaklıdere Koleji'nde eğitim aşamalarla sarmal bir düzen içerisinde sürdürülmektedir. Bu aşamalar sırayla ilerlemektedir. Her ilerleyişte öğrencilerin eksikleri takip edilmekte ve bu eksikliklerin giderilmesi adına ek dersler ve etütler gerçekleştirilmektedir. Kurum içerisinde ders içi ve ders dışı aktivitelerle öğrencilere eğitimin yaşam boyu devam eden bir süreç olduğu öğretilmektedir. Eğitim sürecinde öğrencilerin yetenekleri de gözetilmektedir. Öğrencilerin ilgi ve yetenekleri gözetilerek bu doğrultuda yeteneklerini geliştirmek adına çaba gösterilmektedir.


Kavaklıdere Koleji öğrencilere ek derse veya dershaneye ihtiyaç duymayacakları bir eğitim vermektedir. Yabancı dil konusunda da oldukça titiz davranmakta olan kurum, CULIL (culture-language integrated learning) temelli bir dil eğitimi vermektedir. Bu dil eğitiminde öğrencilere sadece yabancı dil eğitimi verilmemekte, öğrendikleri yabancı dilin kültürünü benimsemelerine de destek olunmaktadır. Common European Framework of Reference kur sisteminde liseden mezun olan öğrencilerinin B1 ile C1 seviyelerinde İngilizce hakimiyetlerinin olması amaçlanmaktadır. Kurumda ikinci yabancı dil eğitimi olarak da Almanca dil eğitimi verilmektedir. Bu iki dil eğitiminde de sadece dört temel iletişim becerisini geliştirmek değil, öğrencilerin günlük yaşamlarında bu dilleri kültürel olarak da benimsemiş olmaları amaçlanmaktadır.


Kavaklıdere Koleji üniversite eğitimini yurtdışında gerçekleştirmek isteyen öğrencilerine de destek olmaktadır. Yurtdışında eğitim görmeye karar vermiş öğrenciler için gereken sınavlara hazırlanmaları ve başvuru süreçleri konusunda kurum yol göstermektedir.

Kavaklıdere Koleji Tanıtım Filmi
Kavaklıdere Koleji İndirimleri
Kavaklıdere Koleji Yorumları
Devamını Gör
Kavaklıdere Koleji'nde Eğitim
Kavaklıdere Koleji Tanıtım Filmi
Kavaklıdere Koleji Galeriler

Kavaklıdere Koleji Kampüsleri

Kavaklıdere Koleji kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Çankaya Kavaklıdere Koleji Kampüsü
Ankara / Çankaya
comment-icon 0 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Pursaklar Kavaklıdere Koleji Kampüsü
Ankara / Pursaklar
comment-icon 0 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel Pursaklar Kavaklıdere Koleji Anadolu Lisesi; öğrencilerinin problem çözme, yaratıcılık ve sorgulayıcılık gibi özell...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

Kavaklıdere Koleji için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum