fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Kocatürk Okulları

Kocatürk Okulları'nın öğrencilere sunduğu teknolojik eğitim imkanlarını inceleyin. Okul fiyatlarına, görsellerine, fiziki imkanlarını kolaylıkla keşfedin.

Kocatürk Okulları İle İletişime Geç

Başarılı

Bilgileriniz başarılı bir şekilde alındı. En kısa sürede okul.com.tr sizinle iletişime geçecek.

Kullanıcı sözleşmesi ve pazarlama iznini okudum ve kabul ediyorum.

Anaokulları

Kocatürk Okulları Anaokullar

Kocatürk Okulları anaokullarını inceleyin.

İNCELE
İlkokullar

Kocatürk Okulları İlkokullar

Kocatürk Okulları ilkokullarını inceleyin.

İNCELE
Ortaokullar

Kocatürk Okulları Ortaokullar

Kocatürk Okulları ortaokullarını inceleyin.

İNCELE
Liseler

Kocatürk Okulları Liseler

Kocatürk Okulları liselerini inceleyin.

İNCELE

Kocatürk Okulları Hakkında

  • Kocatürk Koleji'nde Eğitim

1998-1999 eğitim-öğretim yılında Manisa'nın Turgutlu ilçesinde eğitime başlayan Kocatürk Okulları, İzmir, Manisa ve Aydın'da eğitim vermeye devam etmektedir. Uzun yıllardır süre gelen eğitim tecrübesiyle diğer kolejlere eğitimde kutup yıldızlığı yapmaktadır. Bu kurum öğrenciyi merkeze alarak verdiği eğitimle birçok başarıya imza atmıştır. Tarihinden bu yana TEOG (OKS,SBS) sınavlarında 21 Türkiye birincisi çıkartmıştır. Yalnızca akademik eğitimleriyle değil, düzenlenen spor ve sanat müsabakalarında Kocatürk Okulları öğrencileri, madalya ve plaketlerle ödüllendirilmiştir.


Kocatürk Okulları daima öğrencilerini daha ileriye taşımayı amaçlamaktadır. Öğrencilerine verdiği eğitimlerle, öğrencilerine öz güven, öz saygı, sorumluluk bilinci, öğrenme aşkı ve yüksek ahlaki değerler kazandırmaktadır. Aynı zamanda tüm öğrencilerini Atatürk ilke ve inkılapları doğrultusunda yetiştirmektedir. Bu doğrultuda öğrencileri cumhuriyetin laik yapısını benimsemiş ve Atatürk izinde ilerleyen bireyler olmasını hedeflemektedir. Bu kurum, gelecekten korkmayan, Kocatürk Okulları aracılığıyla emin ve sağlam adımlarla geleceğe ilerleyen öğrenciler yetiştirmeyi amaçlamaktadır.


Kocatürk Okulları Anaokulları

İzmir'in Bayındır ilçesinde bulunan Kocatürk Anaokulu, okul öncesi eğitimin ancak sevgiyle olacağını benimsemektedir. Çocuklar, Kocatürk Anaokulu'nda aile sıcaklığında, sevimli bir yuvayla karşılaşmaktadır. Okula hazırlanan öğrencilere, okuma - yazma alıştırmaları yapılmaktadır. Bunun yanı sıra, çocukların motor becerilerini geliştirebilmeleri açısından etkinlik ve faaliyetler düzenlenmektedir. Karakter yapılarının yeni yeni şekillendiği okul öncesi dönemde, Kocatürk Anaokulu, çocukların öncelikle mutlu birer birey olmasını önemsemektedir. Bu bağlamda karakter yapısının da şekillenmesi amacıyla sosyal etkinlikler düzenlenmektedir. Bu kurum, çocukların sosyal iletişimlerinin geliştirilebilmesi amacıyla onlara serbest oyun zamanı ayırmaktadır.


Kocatürk Anaokulu'nda çocuklara 3 öğün yemek verilmektedir. Sabah kahvaltısı, açık büfe şeklinde olmakla beraber ikindi kahvaltısı ve öğle yemeği verilmektedir. Çocukların fiziksel gelişimi bu kurumda oldukça önemsenmekte ve menüler hazırlanırken organik besin kullanılmasına özen gösterilmektedir. Fiziksel gelişimi günlük sporlarla da destekleyen bu kurum, çocukların sağlığını her zaman ön plana koymaktadır.


Kocatürk Okulları İlkokulları

Kemalpaşa, Tire, Turgutlu, Üçkuyular, Gaziemir ilçelerinde ilkokul düzeyinde eğitim veren Kocatürk Okulları, öğrencileriyle bireysel olarak ilgilenmektedir. Bu anlamda Bireyselleştirilmiş Eğitim Destekli Tam Öğrenme Modeli uygulanmaktadır. Bu şekilde öğrencilerin erken yaşta yetenek ve ilgi alanlarını keşfetmeleri sağlanmaktadır. Dolayısıyla öğrenciler, sağlam adımlarla eğitim hayatlarının ilk evresini tamamlamaktadır. Bu kurum öğrenmeyi öğrenme, bilgiye doğru kaynaklardan ulaşabilme, ulaştığı bilgiyi dönüştürebilme ve kullanabilme gibi birçok yetkinlik kazandırmaktadır. Bu yetkinliklerle hayatı boyunca öğrenmekten vazgeçmeyen ve başarıyı yakalayan bireyler oluşturmaktadır.


Kocatürk İlkokulları, öğrencilerini spor ve sanat alanlarında da geliştirmeyi amaçlamaktadır. Bilimsel çalışmalar yapan öğrenciler aynı zamanda olimpiyat çalışmalarına da katılabilmektedir. Çok yönlü yetiştirilen bu öğrenciler, yabancı dil eğitiminde de EDEXCEL (Uluslararası Yabancı Dil Sertifika Programı) Programını uygulamaktadır. Aynı zamanda öğrencilerin kitap okuma alışkanlığı kazanmasını oldukça önemseyen bu kurum, her gün 20 dakikalık kitap okuma saati uygulamasına her daim bağlı kalmaktadır.


Kocatürk Fen ve Anadolu Liseleri

Kocatürk Fen ve Anadolu Liseleri; Gaziemir, Salihli, Turgutlu, Tire ve Kemalpaşa'da bulunmaktadır. 9. sınıftan itibaren üniversite sınavına hazırlanan öğrenciler, Kocatürk Okulları'nın verdiği nitelikli ve kaliteli eğitimle elde ettikleri başarılarla Türkiye'nin en iyi üniversitelerine yerleşmektedir. Lise düzeyinde verdiği eğitimle markalaşan bu kurum, rehberlik ve psikolojik danışmanlık hizmetiyle öğrencilerinin sınav kaygılarını yok etmek için çaba göstermektedir. Aynı zamanda öğrencilerin bireysel sorunlarıyla da ilgilenerek geleceğe sorunsuz ve mutlu bireyler aktarmayı amaçlamaktadır.


Atatürk ilkeleri doğrultusunda yetiştirilen Kocatürk Fen ve Anadolu Liseleri öğrencileri, en az bir hobi edinmeleri amacıyla teşvik edilmektedir. Bu bağlamda okul bünyesinde öğrenci kulüpleri bulunmakta ve her kulüp aktif bir şekilde etkinlik ve aktivite düzenlemektedir. Öğrencilerin yönetimine bırakılan bu kulüplerde öğrenciler, sorumluluk alabilme, liderlik edebilme ve problem çözebilme gibi bir çok yetkinlik kazanmaktadır.


Kocatürk Fen ve Anadolu Liseleri; öğrencilerinin sanat ve spor alanlarında da gelişim gösterebilmeleri amacıyla şubelerinde birçok sanat atölyeleri ve spor alanları bulundurmaktadır. Kurum öğrencileri, diledikleri vakitlerde bu alanlardan faydalanabilmekte ve kendilerine zaman ayırabilmektedir. Yemekhane hizmeti de bulunan bu kurumda öğrencilerin düzenli ve sağlıklı beslenme anlayışı kazanmaları önemsenmektedir.


Kocatürk Havacılık Lisesi

Kocatürk Havacılık Lisesi, öğrencilerini mesleki alanda yetiştirmektedir. Uçak ve havacılık sektörünün liderlerini yetiştiren bu kurum, İzmir'in Gaziemir ilçesinde bulunmaktadır. Öğrencilerin, erken yaşta mesleki alanda yeterlilik kazanmasına aracı olan Kocatürk Okulları, bu alanda da başarılı gençler yetiştirmektedir. "İstikbal göklerdedir." sözünü benimseyerek hareket eden kurum öğrencileri, geleceğin aranan kişileri olmak için Kocatürk Havacılık Lisesi'ni tercih etmektedir.

Kocatürk Okulları Anaokulu

Lütfen Bekleyin

Kocatürk Okulları İlkokul

Lütfen Bekleyin

Kocatürk Okulları Ortaokul

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum