fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Koşuyolu Koleji

Koşuyolu Koleji hakkında tüm bilgilere ulaşın! Kampüs kampüs detaylı bilgi, fiyat bilgileri ve daha fazlasını inceleyin!

Koşuyolu Koleji'nde Eğitime Bakış

Koşuyolu Koleji, bilim ve aklın ışığı ile güzel yarınlar aydınlatmak için çalışan, eğitimi kutsal bir görev sayan, “Eğitim sevgi ile başlar, başarı ile sonuçlanır.” ilkesinin doğrultusunda bu görevi yerine getiren bir eğitim topluluğu, bir ailedir. Ortaokul ve lise olarak eğitim vermektedir. Koşuyolu Koleji, başarılı geçmişinin ve ümit dolu geleceğinin temelinde değerli öğrencilerine duyduğu sevgi ve inancın bulunduğuna inanmaktadır. Öğrencilere değer katarak ve eğitim alanında fark yaratarak, çocukların bulunduğu dünya ve toplum için daima daha iyi gelecekler kurmayı hedeflemektedir. Daimi daha iyi gelecek inşa etmenin ebedi bir gaye olduğunu bilen Koşuyolu Koleji, sürekli öğrencilerine ve topluma nasıl daha iyi katkıda bulunabileceğini düşünmektedir. Bu bağlamda küresel değişiklikleri hesaba katan, öğrencilerin farklılıklarını göz önünde bulunduran, sürekli güncellenen eğitim modelleri geliştirmektedir. Koşuyolu Koleji, sürekli gelişim ve üstün kalite sağlama amacıyla, eğitim süreçlerinin etkinliği ve verimliliği sürekli objektif kriterlerle denetlemektedir. Koşuyolu Koleji’nin sürekli gelişimi, öğrencilerinin sürekli gelişimi demektir. Koşuyolu Koleji, eğitim alanında örnek başarılara imza atmayı, derin akademik birikimini öğrencilerine akılcı öğretim yöntemlerine aktarmayı ve böylece model bir okul olmayı görev bilmektedir. Koşuyolu Koleji’nin birincil odağı ve hedefi, akademik başarıdır.


Koşuyolu Koleji, STEM bazlı bir eğitim modeli benimsemektedir. STEM, bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik alanlarından oluşmaktadır. STEM, sadece günümüze değil, geleceğe hitap eden kavramları ele aldığı için Koşuyolu Koleji gibi kurumlar için çok önemlidir. Koşuyolu Koleji, öğrencilerinin yaşamdan kopmadan, sosyal hayatlarından ödün vermeden, hayatlarını teknolojik risklerden korunarak yürütmelerini sağlamak amacıyla STEM modelini eğitim programına entegre etmiştir. Öğrencilerin analitik düşünme, bilimsel araştırma, teknolojik gelişim ve yaratıcı problem çözme yeteneklerini geliştiren STEM, bilimsel düşünceden destek alarak öğrenilen bilgi ve becerilerin pratik teknolojik uygulamalara dönüştürülmesini sağlamaktadır. Koşuyolu Koleji, STEM eğitim modeli ile öğrencilerini düşünen, sorgulayan, analiz eden, sivri zeka sahibi, üretken ve girişimci bireyler olarak yetiştirmektedir. Koşuyolu Koleji öğrencileri teknolojinin pasif tüketicileri değil, aktif üreticileri ve geliştiricileri olarak geleceği şekillendirmektedir.


Koşuyolu Koleji, köklü akademik geçmişe sahip kurucu kadrosu; tecrübeli, alanında uzman, sürekli kendini yenileyen akademik kadrosu ve özgün eğitim yaklaşımı ile eğitim alanında fark yaratmaktadır. LGS ve YKS sınavlarında akademik başarı elde etmekte kararlı olan Koşuyolu Koleji, öğrencileri dershane, kurs ve özel öğretmenlere muhtaç bırakmayacak bir eğitim sistemi ve sınav hazırlık süreci sunmaktadır. Hem okul bünyesinde hem Türkiye genelinde düzenli olarak deneme sınavları yapılmaktadır. Öğrenciler bu denemeler sayesinde kritik sınav çözme pratiği ve test çözme alışkanlıkları edinmektedir. Bunun yanı sıra, deneme sonuçları sayesinde geri kaldıkları noktaları tespit etme fırsatına sahiplerdir. Koşuyolu Koleji, denemeler ile öğrencilerin akademik gelişimini yakından takip etmektedir. Yaptıkları özel analizler sayesinde her öğrenciye özel bir konu takviye programı sunulmaktadır. Her öğrenci akademik eksiklerini giderecek birebir grup takviyelerine erişebilmektedir. Bunun yanı sıra, Koşuyolu Koleji öğrencilerine ücretsiz etüt ve kurs desteği sunmaktadır. Öğrencilerin ulusal sınavlara girmeden önceki senelerde, hedefledikleri okullara girmeye yönelik özel hazırlık programları düzenlenmektedir. Her öğrenci hedefine doğru tam isabet atış yapabilmektedir. Ayrıca, öğrencilere sınav mantığının aktarıldığı özel bir eğitim planı bulunmaktadır. Tüm bu süreç boyunca öğrencilerin bireysel ve grup rehberlik hizmetlerine erişimleri vardır. Psikolojik olarak yorucu olabilen sınav hazırlık sürecinde öğrenciler gerekli psikolojik ve duygusal desteği burada bulmaktadır. Ayrıca, öğrencilerin doğru okul seçimleri yapmaları ve hedeflerine doğru en etkili şekilde çalışabilmeleri için onlara rehberlik sağlayan öğrenci koçluğu ve danışmanlık hizmetleri bulunmaktadır. Koşuyolu Koleji, bu ve daha birçok uygulama sayesinde büyük akademik başarılara imza atmakta, kutsal eğitim görevinde başarıyla ilerlemektedir.

Koşuyolu Koleji İndirimleri
Koşuyolu Koleji Yorumları
Devamını Gör
Koşuyolu Koleji'nde Eğitime Bakış
Koşuyolu Koleji Galeriler

Koşuyolu Koleji Kampüsleri

Koşuyolu Koleji kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Koşuyolu Koleji Kadıköy Kampüsü
İstanbul / Kadıköy
comment-icon 0 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel Koşuyolu Koleji Anadolu Lisesi'nde etkin öğrenimin sağlanabilmesi için birçok çalışma düzeni oluşturmaktadır. Kadık...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

Koşuyolu Koleji için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum