fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Kozan Koleji

Kozan Koleji; fiyatlarını, bursluluk sınav tarihlerini, indirimlerini ve veli yorumlarını bir arada görüntüleyin. Kozan Koleji ile vakit kaybetmeden iletişime geçin.

Kozan Koleji'nde Eğitime Bakış

Kozan Koleji, Adana’nın Kozan ilçesinde eğitim vermekte olan özel bir eğitim kurumudur. Kurucularından biri eğitmen olan bu kurum 2004-2005 eğitim öğretim senesinden beri eğitim çalışmalarını sürdürmektedir. Kurumun hızlı yükselişiyle beraber 2017-2018 eğitim öğretim yılında anadolu lisesi de eğitim vermeye başlamıştır. Kurumda şu an okul öncesi kademeden lise kademesine kadar eğitim çalışmaları sürdürülmektedir.


Adana Kozan Koleji geniş kampüs içerisinde çeşitli fiziksel imkanlara sahip bir eğitim kurumudur. Sahip olduğu fiziksel imkanlarla öğrencilerin eğitim süreçleri boyunca ihtiyaç duyabilecekleri bütün alanları öğrencilere tanımış olmak amaçlanmaktadır. Kapasitelerle sınırlı tutulan sınıflarda öğrencilerin eğitimlerini destekleyecek akıllı tahta donanımı bulunmaktadır. Bunun yanında kampüs içerisinde teknoloji tasarım atölyesi, fen laboratuvarı, bilgisayar laboratuvarı, müzik odası, sanat atölyesi, açık ve kapalı spor alanları ve tenis kortu gibi imkanlar bulunmaktadır.


Kozan Koleji eğitim süreçlerinde öğrencilerinin farklılıklarını gözetmektedir. Her öğrencinin zeki olduğunu, yapılması gerekenin o zekayı parlatmak olduğunu savunmaktadır. Bu nedenle öğrenciler eğitimin merkezine alınmakta ve öğrenciler eğitimin amacının temelini oluşturmaktadır. Kurumun akademik kadrosu bu sorumluluğu alabilecek, alanında nitelikli eğitimini tamamlamış kişilerden seçilerek oluşturulmaktadır. Hiçbir öğrenci kendi haline bırakılmadan eğitim sürecinin sonuna kadar gelişimleri takip edilmektedir.


Kozan Eğitim Kurumları bütün kademelerinde öğrencilerin dil gelişimini önemsemektedir. Bu nedenle öğrencilerin Türkçeyi nitelikli bir biçimde öğrenebilecekleri dil dersleri okul öncesi kademeden itibaren başlamaktadır. Kurumda yabancı dil olarak İngilizce dil eğitimi verilmektedir. Bu dil eğitimi öğrencilere sınıf içerisinde öğrencilerin yaş grubuna uygun olarak etkinliklerle oyunlarla öğretilmektedir. İngilizce derslerinde MEB kaynaklarının yanında İngilizce kaynaklar da kullanılmaktadır.


Kozan Koleji ortaokul ve lise kademelerindeki öğrencilerinin sınava hazırlık süreçlerine destek sağlamaktadır. Bu destek doğrultusunda öğrencilere katılımın zorunlu olduğu etüt dersleri verilmektedir. Öğrencilere yapılan deneme sınavları ile eksik konular tespit edilerek bu konularda öğretmenler tarafından konu tamamlama dersleri verilmektedir. Birebir dersler ve soru çözüm saatleriyle edinilen bilgiler pekiştirilmekte ve sınavlara tam nitelikli bir biçimde hazırlanılmaktadır.


Kozan Koleji öğrencilerin akademik gelişimleri kadar sosyal gelişimlerini de önemsemektedir. Bu önem doğrultusunda öğrencilere kurum içerisinde bazı aktiviteler sağlanmaktadır. Hafta içi ve hafta sonu düzenlenen kurslarla öğrencilerin jimnastik, futbol, müzik, satranç gibi alanlarda ilgileri doğrultusunda beceri kazanmaları amaçlanmaktadır.

Kozan Koleji İndirimleri
Kozan Koleji Yorumları
Devamını Gör
Kozan Koleji'nde Eğitime Bakış
Kozan Koleji Galeriler

Kozan Koleji Kampüsleri

Kozan Koleji kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Adana Kozan Koleji Kampüsü
Adana / Kozan
comment-icon 0 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
2004 -2005 eğitim öğretim yılında eğitim vermeye başlayan Özel Kozan Koleji, geniş bir alan içerisinde yaptıkları kampü...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

Kozan Koleji için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum