fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Kültür 2000 Koleji

Kültür 2000 Koleji hakkında tüm bilgilere ulaşın! Kampüs kampüs detaylı bilgi, fiyat bilgileri ve daha fazlasını inceleyin!

Kültür 2000 Koleji İle İletişime Geç

Başarılı

Bilgileriniz başarılı bir şekilde alındı. En kısa sürede okul.com.tr sizinle iletişime geçecek.

Kullanıcı sözleşmesi ve pazarlama iznini okudum ve kabul ediyorum.

Anaokulları

Kültür 2000 Koleji Anaokullar

Kültür 2000 Koleji anaokullarını inceleyin.

İNCELE
İlkokullar

Kültür 2000 Koleji İlkokullar

Kültür 2000 Koleji ilkokullarını inceleyin.

İNCELE
Ortaokullar

Kültür 2000 Koleji Ortaokullar

Kültür 2000 Koleji ortaokullarını inceleyin.

İNCELE
Liseler

Kültür 2000 Koleji Liseler

Kültür 2000 Koleji liselerini inceleyin.

İNCELE

Kültür 2000 Koleji Hakkında

  • Kültür 2000 Koleji'nde Eğitime Bakış

Kültür Koleji 26.09.1960 tarihinde Bahçelievler-İstanbul’da eğitim hayatına başlar. Kültür Kolejinde ilkokul, ortaokul ve lise eğitiminin sunulduğu bu yıllarda Kültür Koleji, dünyada eğitim konusundaki gelişmeleri takip ederek sunduğu nitelikli eğitim hizmetleriyle kamuoyunun güvenini kazanarak bugüne kadar bir çok mezun vermiştir ve vermeyi sürdürmektedir. Eğitimin bireysel ve bireye özgü bir iş olduğu yaklaşımıyla eğitim yaşamını sürdüren Kültür Koleji, 1992 yılına kadar Şirinevler, Haznedar ve İncirli’de anaokulundan lise bitimine kadar olan eğitim kademelerinde eğitim yaşamını çağın gereklerine ve öğrencilerin gereksinimlerine uygun olarak sürdürmüştür. 1992 yılından itibaren Ataköy 9. Kısımda bulunan bugünkü yerleşkesinde, bölgede önemli bir ihtiyaca cevap vermektedir.


Kültür Kolejinin Kurucusu ve Yöneticileri (Akıngüç ailesi) yeni bir okulu kurma hayali ile 1998 yılında Büyükçekmece'de Kültür2000 Kolejini kurarak gerçekleştirdiler.ingilizce ve türkçe olmak üzere İki dilli öğretimi, Çoklu Zeka Kuramı’na göre düzenlenen öğrenci merkezli, etkin öğrenme ilkeli müfredatı ve fiziksel yapısıyla Kültür2000 Koleji ülkemizdeki seçkin okullar arasında yer almıştır. Günümüzde bir Anaokulu, bir İlkokul, bir Ortaokul ve bir Anadolu Lisesi ve bir Fen Lisesi ile eğitime devam etmektedir.


Bugün, Kültür Koleji ve Kültür2000 Koleji, tarihinden gelen deneyim ve birikimleri, mezunlarından ve çalışanlarından aldığı güç ile öncü ve dinamik bir kuruluş olarak eğitim sektöründe önemli bir yer almıştır. İstanbul Kültür Eğitim Kurumları, 1997-1998 yılında "Kültür Koleji Eğitim Vakfı" tarafından kurulan İstanbul Kültür Üniversitesi ile eğitim zincirinin son halkasını da tamamlayarak anaokulundan üniversite eğitimini de içine alan kesintisiz eğitim veren bir yapı haline gelmiştir.

Kültür 2000 Koleji Anaokulu

Lütfen Bekleyin

Kültür 2000 Koleji İlkokul

Lütfen Bekleyin

Kültür 2000 Koleji Ortaokul

Lütfen Bekleyin

Kültür 2000 Koleji Lise

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum