fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Marmara Bilge Okulları

Marmara Bilge Okulları hakkında tüm detaylı bilgileri vakit kaybetmeden inceleyin! Özel okulun eğitim bilgileri ve daha fazlasını görüntüleyin.

Marmara Bilge Okulları'nda Eğitim

Marmara Bilge Okulları, Kocaeli ilinde eğitim vermekte olan özel bir eğitim kurumudur. Kurum eğitim çalışmalarını okul öncesi kademeden lise kademesine kadar 1997 senesinden beri sürdürmektedir. Her bir kademede öğrencilerin gelişimlerini en iyi seviyeye getirmek adına titiz bir çalışma yürütülmektedir. Kurumun eğitim kadrosu, fiziksel imkanları, sosyal ve akademik olanakları öğrencilerin maksimum verimi alması üzerine oluşturulmuştur.


Marmara Bilge Okulları ana kampüsü Kocaeli’nin Darıca ilçesinde bulunmaktadır. Bu ana kampüs içerisinde anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise kademeleri bulunmaktadır. Kampüs içerisinde öğrencilerin ihtiyaç duyabilecekleri birçok imkan öğrencilere sunulmuş durumdadır. 18.000 metrekarelik kapalı alan içerisinde kapalı spor salonu, yüzme havuzu, konferans salonu, cep sineması, bale ve jimnastik salonu, görsel sanatlar atölyesi, müzik atölyesi, drama atölyesi ve ders çalışma atölyeleri bulunmaktadır.


Marmara Bilge Okulları kendine özgü bir uygulama merkezini hayata geçirmiş durumdadır. Bilgi İnovatif ve Hibrit Öğretim Merkezi isimli bu merkez; robotik ve kodlama, STEAM, MAKER gibi uygulamalara yönelik kurulmuştur. Kalıcı öğrenmeyi önemseyen kurum, bu doğrultuda Lego Education Inovation Studio sistemini kullanmaktadır. Bu sistemde öğrenciler öğrendikleriyle günlük yaşamdan ilişkiler kurarak öğrenmeyi kalıcı hale getirmektedir. Sürekli gelişen ve kendini geliştiren bir sistem olan LEIS ile öğrenciler de güncel sistemleri kullanmaktadır.


Marmara Bilge Okulları uluslararası standartlara ulaşmayı hedeflemekte olan bir kurumdur. Bu hedef doğrultusunda öğrencilere nitelikli bir yabancı dil eğitimi verilmektedir. Birinci yabancı dil olan İngilizce eğitimi okul öncesi kademeden itibaren verilmektedir. İlkokul 3. ile 4. sınıftan itibaren kurumda çift dilli eğitim başlamaktadır. Bu sayede öğrenciler İngilizce dil eğitimini günlük yaşantılarına ve derslerine entegre edebilmektedir. 3. sınıftan itibaren lise sonuna kadar öğrencilere ikinci yabancı dil olarak Almanca dil eğitimi verilmektedir.


Marmara Bilge Okulları bünyesinde rehberlik ve psikolojik danışmanlık servisi bulundurmaktadır. Bu rehberlik birimi ile öğrencilerin gelişimleri düzenli olarak takip edilmektedir. Sınava hazırlık sürecinde olan ortaokul ve lise kademelerindeki öğrenciler için sınava yönelik rehberlik çalışmaları yapılmakta ve öğrencilerin bir hedef belirlemelerine yardımcı olunmaktadır. Öğrencilerin hedeflerine ulaşabilmeleri açısından kurum içerisinde müfredat derslerinin dışında ek ders ve etütler düzenlenmektedir.

Marmara Bilge Okulları Tanıtım Filmi
Marmara Bilge Okulları İndirimleri
Marmara Bilge Okulları Yorumları
Devamını Gör
Marmara Bilge Okulları'nda Eğitim
Marmara Bilge Okulları Tanıtım Filmi
Marmara Bilge Okulları Galeriler

Marmara Bilge Okulları Kampüsleri

Marmara Bilge Okulları kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Gebze Marmara Bilge Anaokulu
Kocaeli / Gebze
comment-icon 0 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel Gebze Marmara Bilge Anaokulu, sağladığı fiziksel, sosyal, akademik imkanlarla, çocukların her türlü gelişimlerine d...
Darıca Marmara Bilge Koleji Kampüsü
Kocaeli / Darıca
comment-icon 0 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel Marmara Bilge Koleji Anadolu Lisesi, yenilikçi eğitim ve öğretim yöntemleri eğitim programına uygulamasıyla dikkat...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

Marmara Bilge Okulları için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum