fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Matfen Koleji

Matfen Koleji hakkında tüm bilgilere kolayca ulaşın. Her kampüs ve her eğitim seviyesinde aradığınız okulu hemen keşfedin.

Matfen Koleji'nde Eğitime Bakış

1985 yılından beri faaliyet gösteren Matfen Koleji anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise kademelerinde eğitim vermektedir. Kendine güvenen, farklı becerilere sahip ve herkesle iletişim kurabilen mutlu nesiller yetiştirmek temel hedefleridir. Bu doğrultuda sevgi ve saygıyı temel alan, hiçbir öğrenci arasında ayırım yapmayan, Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlı, sürekli araştıran ve gelişen bir kurum olma amacı gütmektedir.

Matfen Koleji; öğrencilerinin, sadece belirli bir dönemde değil, hayatlarının tüm evrelerinde bilgiye ulaşmak, bilgiyi kullanmak suretiyle çalışmayı ve mücadele etmeyi kendisine ilke edinmesini hedeflemektedir. Küçük yaşlardan itibaren saygı, sevgi ve doğruluk ilkleri en temel prensip olarak öğretilerek, öğrencilerin öncelikle kendi çevrelerine sonrasında ise doğaya ve insanlığa karşı sorumlu ve duyarlı olması hedeflenmektedir.

Matfen Koleji, güvenlik görevlileri ve kamera sistemleri ile devamlı olarak takip edilmektedir. Temizlik çalışanları tüm binalarda hijyenin en üst seviyede sağlanması için düzenli olarak kontrollerde ve çalışmalarda bulunmaktadır. Ayrıca tüm öğrenci ve çalışanlar özel sigorta güvencesiyle istenmeyen olumsuzluklara karşı kurum tarafından sigortalanmıştır.

Anaokulu, ilkokul ve ortaokul kademelerinde, sabah kahvaltıları, öğle yemekleri ve ikindi kahvaltıları tüm öğrenci ve öğretmenlerle yemekhanede bir arada yenmektedir. Kurumda sunulan tüm öğünler hijyen kurallarına bağlı kalınarak, kaliteli ve sağlıklı öğünler olarak hazırlanmaktadır. Uzmanlar tarafından kalori hesapları yapılarak ve yaş gruplarının besin ihtiyaçları göz önünde bulundurularak oluşturulan menüler, okul doktoru tarafından da onaylanarak öğrencilerin beğenisine sunulmaktadır.

Öğrencilerin bilgi ve becerilerini geliştirmeye yönelik çeşitli kitap ve dergilerin bulunduğu kütüphaneler sadece öğrencilerin akademik anlamda gelişimleri için değil aynı zamanda uygun zamanlarında zevkle okuma yapmaları için tasarlanmıştır. Öğrencilerin istekleri doğrultusunda devamlı olarak büyüyen kütüphaneler, günümüzün bilgi çağını hızlı bir şekilde takip etmektedir.

Matfen Eğitim Kurumları, öğrencilerin yaşadıkları yüzyılın teknolojik ve dijital araçlarını bilinçli ve doğru kullanmalarını hedeflemektedir. Evrensel becerilere sahip olmaları adına, etik kurallara uygun ve etkin bir biçimde teknolojiyi kullanarak, öğrenme ve araştırma süreçlerini desteklemektedir.

Bu bağlamda akıllı sınıflar, bilgisayar laboratuvarları, elektronik ve 3D tasarım atölyesi ile en son teknoloji araçlarının kullanıldığı öğrenme ortamı öğrencilere sunulmaktadır.

Çocukların ana dil eğitimi ile birlikte verilen yabancı dil programı, yeni bilgileri öğrenmelerini kolaylaştırmakta ve bilgilerin kalıcı olmasını sağlamaktadır. Program, farklı seviyelerdeki öğrencilerin özel gereksinimlerine göre tasarlanmaktadır. Pearson ve Macmillan kitapları ile birlikte Matfen eğitim materyalleri kullanılmaktadır.

Hedef, çocukların dil becerilerini hayatlarının her alanında kullanabilecekleri bir düzeye getirmektir. Aynı zamanda, çocukların dil öğrenmeyi sevmelerini, ilgilerini çekmeyi ve merak duygusuyla yaklaşmalarını teşvik etmek amacıyla eğlenceli etkinliklerle desteklenmektedir.

Fransızca eğitimi anaokulundan liseye kadar devam etmekte ve ilkokulda oyun atölyeleriyle desteklenmektedir. Bu atölyeler, çocukların fransızca dil farkındalığını geliştirmeyi amaçlamaktadır. Ayrıca, daha önce fransızca öğrenmemiş öğrencilere oyunlar aracılığıyla dil eğitimi verilmekte, bu da onların dil öğrenmelerini kolaylaştırmaktadır.

Ayrıca, Pearson Test of English (PTE) Academic sınavı ile öğrenciler üniversite hazırlık bölümlerini atlayabilmektedir.

Matfen Eğitim Kurumlarının Rehberlik ve Psikolojik Danışma bölümü, öğrencilere kendilerini keşfetme ve kendi hayatlarını inşa etme konusunda yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Bu bölüm, öğrencilerin duygusal dalgalanmalarını takip etmekte ve onlara destek olmaktadır.

Çocuklara algoritmik düşünme, yaratıcı düşünce, olaylar arası bağlantı kurma yeteneği ve hayal gücü kazandırmak amacıyla robotik ve kodlama eğitimi sunulmaktadır. Bu eğitimde sevimli robotlar tasarlanmakta ve çeşitli kodlama uygulamaları kullanılmaktadır.

Öğrencilere "kendin yap" anlayışını aşılayarak teknolojiyle birleştirilmiş üretken ve çok yönlü düşünmelerini hedefleyen maker etkinlikleri ve çalışmalarına da kurumda yer verilmektedir.

Öğrencilerin hayal güçlerini geliştirmek için drama, kitap okuma, öykü tamamlama, sanatsal faaliyetler ve zekâ oyunları gibi yöntemler kullanılmaktadır. Ayrıca fiziksel sağlık ve spor önemsenmektedir. Beden eğitimi dersleri, çocuk pilatesi, düzenli fizyoterapi takibi ve sağlıklı beslenme programları öğrencilerin fiziksel gelişimine katkı sağlamaktadır.

Matfen Koleji Anaokulu’nda proje ve oyun odaklı, öğrencinin yaşayıp deneyimleyerek öğrendiği bir eğitim modeli uygulanmaktadır. Kurumda 2 yıllık program doğrultusunda 4 ve 5 yaş grubu öğrencilerine eğitim verilmektedir. Tüm branş programlarında, öğrencilerin yaş gruplarına göre, bedensel, sosyal, sanatsal ve ruhsal gelişimleri göz önünde tutularak oluşturulan etkinliklerle kazanımlardaki verimlilik en üst düzeye taşınmaktadır. Tüm sınıflarda iki öğretmen görevlendirilmektedir.

Matfen Mavi Fil Anaokulu sınıf içi etkinliklerde kendi özgün programını ve eğitim materyallerini kullanmaktadır. İngilizce eğitimi için Pearson preschool etkinlik kitapları ve Macmillan kitapları, çizgi ve yazı çalışmaları için ise Doku yayınları etkinlik kitaplarını kullanmaktadır.

Çocuklar, kuruma ve personele uyum sürecinde alanında uzman rehberlik öğretmen, pedagog ve çocuk gelişimi uzmanları tarafından yakından takip altına alınmakta ve süreci onlar için kolaylaştırmak adına gerekli önlemler alınmaktadır.

Matfen Koleji Ortaokulu, çocukların büyüme yolculuklarında kritik önem taşıyan ergenlik dönemlerinde; ruhsal, duygusal ve bilişsel gelişimlerini de büyük bir önemle ele alarak akademik ve sosyal potansiyellerini en üst seviyeye çıkarmayı amaçlayan çok yönlü bir eğitim-öğretim programı uygulamaktadır. Matfen Koleji'nin temel değerlerinin başında gelen öğrenmeyi öğrenen birey anlayışı ile; sorgulayan, kendini ve bilmediklerini bilen, karşılaştığı sorunlar, problemler karşısında çözüm üretmeye çalışan, hayal kuran ve hayallerini gerçekleştirmek için mücadele etme isteği olan çocuklar yetiştirmek için çabalanmaktadır.

Matfen Koleji'nin 9. ve 10. sınıf programı, öğrencilerin akademik gelişimlerini tamamlamayı amaçlarken aynı zamanda hayal gücü ve vizyonlarını geliştirmeyi hedeflemektedir. Bu program, üniversite sınavlarına hazırlık için güçlü bir temel oluşturmanın yanı sıra öğrencilerin kendilerini keşfetmelerine ve ilgi alanlarını geliştirmelerine olanak sağlamaktadır. Ana akademik derslerin yanı sıra yabancı dil programları, görsel sanatlar, müzik etkinlikleri, robotik-kodlama projeleri ve toplumsal duyarlılık çalışmaları gibi çok yönlü bir eğitim sunulmaktadır.

12. sınıf programları ise Milli Eğitim Bakanlığı müfredatını detaylı bir şekilde öğretirken, öğrencileri sınavlara eksiksiz bir şekilde hazırlamayı amaçlamaktadır. Program, öğrencilere konuları detaylı bir şekilde anlatmakta, düzenli ödevler, sınavlar ve geri bildirimlerle öğrenilen bilgiler pekiştirilmektedir. Okul, öğrencilere sınav taktikleri, zaman yönetimi, test teknikleri, programlı çalışma yöntemleri, üniversite ve meslek seçimi konularında da rehberlik sağlamaktadır.

Matfen Koleji öğrencileri, uzman öğretmenler eşliğinde MEB müfredatına ve sınav müfredatına hakim bir şekilde tam gün eğitim almakta ve sınavlara hazırlanmaktadır.

Matfen Koleji aynı zamanda kurs olarak da hizmet vermektedir. Kurs programının amacı, öğrencilerin okul derslerine destek vererek akademik başarılarını artırmak ve kalıcı olarak öğrenmelerini sağlamaktır. Bununla beraber, TYT ve AYT’de kendi sınıf konularıyla ilgili çıkabilecek sorular için öğrencilerin sağlam temellere dayanan bilgi, dikkat, çabukluk ve soru çözme yeteneğine sahip olmasını sağlamaktadır. Mezun Programı, 12. Sınıf Programı, 11. Sınıf Programı ve 10. Sınıf Programı olmak üzere 4 farklı program sunulmaktadır.

Matfen Koleji İndirimleri
Matfen Koleji Yorumları
Devamını Gör
Matfen Koleji'nde Eğitime Bakış
Matfen Koleji Galeriler

Matfen Koleji Kampüsleri

Matfen Koleji kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Çankaya Matfen Koleji Kampüsü
Ankara / Çankaya
comment-icon 0 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel Matfen Koleji Mavi Fil Anaokulu'nda psikolojik danışman ve uzman öğretmenler tarafından 4 - 5 yaşındaki çocuklar ok...
Çayyolu Matfen Koleji Anadolu Lisesi Kampüsü
Ankara / Çankaya
comment-icon 0 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel Çayyolu Matfen Koleji Anadolu Lisesi, etkin öğrenmeyi hayat gayesi yapmış bireyler yetiştirmek amacıyla Ankara’da h...
Çankaya Matfen Koleji Emre Karataş Anadolu Lisesi Kampüsü
Ankara / Çankaya
comment-icon 0 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Başarısının asla tesadüf olmadığını savunan Özel Matfen Koleji Emre Karataş Anadolu Lisesi, 37 yıllık eğitim tecrübesi,...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

Matfen Koleji için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum