fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Meltem Ayhan Okulları

Meltem Ayhan Okulları hakkında tüm bilgilere ulaşın! Kampüs kampüs detaylı bilgi, fiyat bilgileri ve daha fazlasını inceleyin!

Meltem Ayhan Okulları'nda Eğitime Bakış

Meltem Ayhan Okulları, çağdaş ulusal değerleri ve evrensel yaşam kültürünü benimsemiş, geleceğin Türkiye'sinde ve dünyasında etkin bir rol oynayacak, kendi iç dünyası ve çevresiyle uyumlu, akademik ve sosyal yetenekleri en üst seviyeye ulaşmış gençler yetiştirmeyi amaçlayan bir eğitim kurumudur. Meltem Ayhan Okulları, akademik programları ile öğrencileri dijital çağın ve 21. yüzyılın gerektirdiği bilgi ve beceriler ile donatmayı, onlara eleştirel düşünme ve problem çözme becerilerini kazandırmayı ve her birini ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkelerini özümsemiş, sorumlu, özgüvenli bireyler olarak yetiştirmeyi kendine görev bilmektedir. Öğrencilerin bir derste öğrendikleri ile diğer derslerde öğrendiklerinin bütünleşik bir yapıyla ele alındı Tematik/Bütünleşik Öğrenme, akademik içeriklerin mümkün oldukça keşif ve gözlemleme yoluyla öğretildiği Keşif/Etkinlik temelli öğrenme ve her öğrencinin farklı öğrenme stiline hitap edildiği Öğrenme Stillerine Yönelik Tasarım programları, Meltem Ayhan Okulları’nın eğitim yaklaşımını oluşturmaktadır.


Meltem Ayhan Okulları Anaokulu

Meltem Ayhan Okulları Anaokulu, 3-6 yaş aralığındaki öğrencilere sağlıklı zihinsel ve özbakım becerileri kazandırarak onların hayatlarına dokunmayı amaçlayan bir eğitim yuvasıdır. Çocukların zihinsel, duygusal ve bedensel gelişimini en iyi biçimde sağlamak amacıyla, Meltem Ayhan Anaokulu eğitim sistemini birçok evrensel kaynaktan esinlenerek oluşturmuştur. Çocukların bireysel farklılıklarına gerekli önem ve ilginin verilebilmesi için, Montessori yaklaşımının ilkeleri eğitim programına dahil edilmiştir. Çocukların çok yönlü düşünmelerini teşvik etmek için Waldorf yönteminden de esinlenilmiştir. Öğrencilere somut tecrübeler ile soyut kavramları öğretme amacıyla Reggio Emilia yaklaşımı kullanılmaktadır. Öğrencilerin sınıf ortamında edindikleri bilgilerini hayatlarında uygulayabilen, sorgulayıcı, çok yönlü bireyler olarak yetişmesi için de uluslararası düzeyde düzenlenmiş olan Primary Years Program (İlk Yıllar Programı) uygulanmaktadır.


Meltem Ayhan Okulları İlkokulu

Meltem Ayhan Okulları İlkokulu, klasik okul ortamı baskısını hissetmeyen, çekinmeden soru sorabilen, meraklı çocuklar yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Öğrencilerin ilk eğitim deneyimlerinin sevgi ve ilgi dolu bir ortamda gerçekleşmesi Meltem Ayhan İlkokulu için çok önemlidir. Eğitim yaklaşımlarının temelini edinilen bilginin sevgi ile donatılıp kalıcı olarak akılda kalması fikri oluşturmaktadır. 1. sınıfta başlayan Türkçe okuma yazma yolculuğu, 4. sınıfta eleştirel okuma ve yaratıcı yazma ile devam etmektedir. Yabancı dil öğrenmek ise öğrencilerin ufuklarını genişletirken, onlara evrensel değerler katmaktadır. İngilizce eğitimi için uluslararası düzeyde hazırlanan Cambridge dil eğitim sistemi kullanılmaktadır. Okuldaki İngilizce öğretmenleri öğrencilerle tamamen İngilizce konuşarak doğal bir şekilde dil edinmelerini sağlamaktadır. Matematik birçok çocuk için stres kaynağı olsa da, Meltem Ayhan öğrencileri için bir eğlencedir. Drama, satranç ve matematik oyunlarıyla matematiği öğrenen çocuklar hayatları boyunca matematikten korkmamaktadır. Hayat bilgisi ve fen dersleri kapsamında etkileşimli, deney bazlı, gözleme dayalı eğitim ile öğrenciler hayata bilimsel bakış açısıyla yaklaşmayı öğrenmektedir. Tabi ki, hayatta bilimle beraber sanat da olmalıdır. Resim ve müzik eğitimleri çocukların sanatsal, duygusal ve sosyal gelişimlerini destekleyecek şekilde tasarlanmakta, çocukları her anlamda tam bir birey olarak yetiştirmektedir.


Meltem Ayhan Okulları Ortaokulu

Meltem Ayhan Okulları Ortaokulu, yaparak yaşayarak öğrenme ilkesini, hem dünyadan örnek uygulamalardan hem de Türk eğitim sisteminin yüzyıllık birikiminden yararlanarak geliştirmektedir. Meltem Ayhan Ortaokulu eğitim sistemi, çocuklara yaratıcılık, analitik düşünce, problem çözme ve işbirlikçilik gibi 21. yüzyılın gerektirdiği becerileri kazandırmayı amaçlamaktadır. Öğrencilere tahtadan, kitaptan bilgi ezberletmenin yeterli olmadığını bilen Meltem Ayhan Okulları, öğrencilere sorgulayıcı, araştırmacı ve özgür düşünceli olmayı teşvik ederek aktardığı bilgileri kalıcı kılmaktadır. Ortaokul döneminin en önemli unsurlarından biri tabi ki liseye geçiş sınavlarına hazırlanma sürecidir. Meltem Ayhan Okulları, dershane, kurs, özel ders gibi gereksiz, masraflı şeyleri öğrencilerin hayatından çıkarmayı amaçlayarak, sınav hazırlığına yönelik özel bir program sunmaktadır. Derslerde işlenen konular üzerine yapılan denemeler ve tarama sınavları hem öğrencilere olumlu sınav çözme alışkanlıkları kazandırmaktadır hem de geri kaldıkları noktaların tespit edilip karşılanmasını mümkün kılmaktadır. Her öğrenci sınava hazırlık sürecinde sınav içeriği, test tekniği, ders çalışma yöntemleri, zaman yönetimi, sınav kaygısı ve tercih danışmanlığı konularında destek için rehberlik servisine erişebilmektedir.


Meltem Ayhan Okulları Liseleri

Meltem Ayhan Okulları’nın bünyesinde hem Meltem Ayhan Okulları Anadolu Lisesi hem de Meltem Ayhan Okulları Fen Lisesi bulunmaktadır. 20 yılı aşkın üniversite hazırlık deneyimi ile Meltem Ayhan Anadolu Lisesi ve Meltem Ayhan Fen Lisesi öğrencileri sadece sınava değil, aynı zamanda üniversite hayatına hazırlamaktadır. Sınavlara yönelik özel bir program ile öğrencilerin dershane veya özel ders ihtiyacı duymadan istedikleri üniversitelere girmeleri sağlanmaktadır. Bu program, her öğrencinin bireysel farklılıklarını göz önünde bulundurup, kişinin eğitim biçimine uygun biçimde ayarlanmaktadır. Sınav öncesi yoğunlaştırılmış program sayesinde öğrenciler sınavlarına taze bilgiler ile, enerjik bir biçimde girmektedir. Rehberlik servisi, öğrencilerin geleceklerini şekillendirdikleri bu dönemde doğru hazırlığı yapmaları ve doğru kararları vermeleri için gerekli her danışmanlığı sunmaktadır. Üniversite tanıtımları ile öğrenciler girmeyi hedefledikleri üniversiteleri erkenden tanıyarak bilinçli kararlar verebilmektedir.

Meltem Ayhan Okulları Tanıtım Filmi
Meltem Ayhan Okulları İndirimleri
Meltem Ayhan Okulları Yorumları
Devamını Gör
Meltem Ayhan Okulları'nda Eğitime Bakış
Meltem Ayhan Okulları Tanıtım Filmi
Meltem Ayhan Okulları Galeriler

Meltem Ayhan Okulları Kampüsleri

Meltem Ayhan Okulları kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Yenimahalle Meltem Ayhan Okulları Kampüsü
Ankara / Yenimahalle
comment-icon 0 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Ankara Yenimahalle' de bulunan, Özel Meltem Ayhan Okulları Anaokulu, eğitim programının amacını, ''çocukların zihinsel,...
Yenimahalle Meltem Ayhan Okulları Kampüsü
Ankara / Yenimahalle
comment-icon 0 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel Meltem Ayhan Okulları Anadolu Lisesi Ankara'nın Yenimahalle ilçesinde eğitim vermekte olan özel bir eğitim kurumudu...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

Meltem Ayhan Okulları için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum