fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Nasuhbey Koleji

Nasuhbey Koleji ile ilgili detaylı tüm bilgileri hemen inceleyin. Nasuhbey Koleji fiyat bilgileri, fotoğrafları ve daha fazlasını görüntüleyin.

Nasuhbey Koleji'nde Eğitime Bakış

Nasuhbey Koleji Anaokulu

Nasuhbey Koleji'nde, her bir öğrencinin farklılıklarını göz önünde bulundurarak öğrencilerin kendilerini keşfedip geliştirmelerine fırsat sağlayan bir okul ortamı mevcuttur. Kurumda eğitim ve öğretim sağlam pedagojik ilkeler üzerine kurulmuştur. İyi bir okul öncesi eğitim ilerleyen yıllarda alınacak eğitimi de etkilemektedir. Bu sebeple Nasuhbey Koleji'nde öğrencilerin ayrıntıların farkına varmalarına ama her unsura hak ettiği değeri vererek, büyük resmi görebilmeleri için kazanmaları gereken becerileri edinmelerini imkan verilmektedir. Kurumda eğitim, teknolojik cihazları çok iyi kullanmanın yanında bunları üretebilecek düzeye geçmektedir. Öğrencilere kodlama öğreterek yaşamları boyunca gözle görülür fark yaratmasına yardımcı olan kurum anaokulundan başlayarak zihinsel gelişim için gerekli ve vazgeçilmez olan STEM eğitimi de vermektedir. STEM eğitimi; öğrencilere matematik, bilim, problem çözme, takım çalışması, proje bazlı düşünme, yaratıcı sanatlar ve daha pek çok alanda beceri kazandırmaktadır. Anaokulu gruplarında ve ilkokulda İngilizce ve Almanca ile çift dilde eğitim okulun fark yarattığı iddialı bir konudur.


Nasuhbey Koleji İlkokulu

Nasuhbey Koleji'nde eğitim sadece sınav sonuçları ve akademik başarı üzerinden tanımlanmamaktadır. Eğitimin temel insani özellikler edinmeyi ve sosyal becerilerin gelişimini de kapsadığına inanmaktadır. İlkokulda günlük 4 saat eğitim ve 3 saat öğrenim verilmektedir. Gün içinde tek derse yoğunlaşarak ana branş derslerinin 4 saat verilmesi, günün kalan saatlerinde sanat ve spor ile zihinsel gelişime ayrılması okulun diğer okullardan ayrılan temel özelliğidir. Nasuhbey Koleji ilkokulu'nda çocukların kişisel yeteneklerinin keşfine ve gelişimine önem verilmektedir. Kurumda en önemli eğitim 1. sınıfta şekillenmektedir. Bu seviyede en temel 3 ders İngilizce, Türkçe ve Matematik'tir. Bunlar 3 kişisel gelişim dersi olan resim, beden eğitimi ve müzik ile dengelenmektedir. Aileler eğitime dahil edilerek, çocuklarının gelişimlerini yakınan gözlemleme şansı bulmakta düzenlenen konferanslarla çocuk eğitimi üzerine kuruma konuşmacılar çağrılmaktadır.


Nasuhbey Koleji Ortaokulu

Ortaokul, zihinsel ve duygusal gelişimini tamamlamış öğrencilerin; akademik başarı odaklı çalıştığı bir dönemdir. Bunun bilincine olan Nasuhbey Koleji ders anlatımlarında müfredat kitapları üzerinden aktarılan bilgileri, her ders için özel hazırlanmış detaylı uygulamalar ve deneyler ile desteklemektedir. Kurumda ortaokul, 5 - 6 ve 7 - 8 olarak iki eğitim dönemi üzerinden kurgulanır. 5 ve 6. sınıf akademik öğrenmenin temelidir. Bu sınıflarda ilkokulda temelleri verilen İngilizce, Türkçe ve Matematik derslerinin altyapısı geliştirilir. 7 ve 8. sınıflarda ise hedef başarıdır. LGS başarısı için eksiksiz bir hazırlık süreci ve sınav odaklı kaygının giderilmesine dayalı fark yaratan bir eğitim verilmektedir. Öğrenciler sosyal sorumluluk projeleri ile topluma katkı sağlamanın önemini kavramaktadır. Ortaokul eğitiminde yeterli düzeyde gelişim gösteremeyen öğrenciler etüt programlarına katılarak etüt öğretmenleri ile konu tekrarı yapmaktadır. Bunun yanında öğrencileri öğrenim süreçlerindeki farklılıklar asla arkadaşlarının yanına belirginleştirilmez. Çünkü Nasuhbey Koleji'nde öğrenciler kendileriyle yarışmaktadır.


Nasuhbey Koleji'nin Fiziksel Yapısı

Kurum 1700 metrekare arsa alanı üzerine kurulmuştur. 2600 metrekare kapalı kullanım alanı ve 1200 metrekare açık alanı sayesinde öğrencilere ferah bir eğitim ortamı sunulmaktadır. Okulda; kapalı spor salonu, konferans salonu, 22 derslik, fen ve teknoloji laboratuvarı, 3 adet STEM sınıfı ve 9 adet atölye (bilgisayar, seramik, satranç, yoga, müzik, kayıt stüdyosu, jimnastik, Montessori ve görsel sanatlar atölyesi) bulunmaktadır. Bunun yanında engelli öğrenciler içinde birçok imkan düşünülmüş ve ulaşım imkanları buna göre düzenlenmiştir.

Nasuhbey Koleji Tanıtım Filmi
Nasuhbey Koleji Öğrenci Kulüpleri

Nasuhbey Koleji'nde Sanat ve Spor

Sanat eğitimi, özellikle okul ve okul öncesi cağındaki çocuklar için bilişsel ve ruhsal gelişimlerine katkıda bulunmakta ve her şeyden önemlisi merak eden, sorgulayan, uygulamaya geçiren, deneyen ve kendine güvenen nesiller yetiştirmektedir. Kurumda öğrencilerin sanat etkinliklerine katılabileceği; güzel sanatlara hazırlık atölyesi, müzik atölyeleri, seramik atölyeleri, modern dans atölyeleri ve yaratıcı drama atölyeleri bulunmaktadır.


Spor ise; evrensel kültürün bir parçası, dünyada dili, ırkı, dini farklı olan insanları birleştiren önemli bir araçtır. Dünya barışına katkı sağlayan bir etkinliktir. Nasuhbey Koleji'nde bulunan spor dallarına baktığımızda ise; temel jimnastik, basketbol, futsal, masa tenisi ve yenilenme idmanının olduğu görülmektedir.


Nasuhbey Koleji'nde bulunan öğrenci kulüpleri ise; müzik, yabancı dil, satranç, origami, drama, tiyatro, yaratıcı yazarlık, fotoğraf, jimnastik, seramik ve radyo kulübü şeklindedir. Öğrenciler dilediği kulübe katılarak ilgi ve yetenekleri doğrultusunda kendisini geliştirebilmektedir.
Nasuhbey Koleji İndirimleri
Nasuhbey Koleji Yorumları
Devamını Gör
Nasuhbey Koleji'nde Eğitime Bakış
Nasuhbey Koleji Tanıtım Filmi
Nasuhbey Koleji Öğrenci Kulüpleri
Nasuhbey Koleji Galeriler
Nasuhbey Koleji Yorumları

Nasuhbey Koleji Kampüsleri

Nasuhbey Koleji kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Ataşehir Nasuhbey Koleji Kampüsü
İstanbul / Ataşehir
comment-icon 6 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel Ataşehir Nasuhbey Koleji İlkokulu'nda öğrencilerimizin kişisel yeteneklerinin keşfine ve gelişimine önem veririz. Ö...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

Nasuhbey Koleji için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum