fb

Okan Koleji

Okan Koleji hakkında tüm eğitim seviyeleri ve daha fazla bilgiye hemen kolaylıkla ulaşın. Okan Koleji detaylı şekilde inceleyin.

Okan Koleji İle İletişime Geç

Başarılı

Bilgileriniz başarılı bir şekilde alındı. En kısa sürede okul.com.tr sizinle iletişime geçecek.

Kullanıcı sözleşmesi ve pazarlama iznini okudum ve kabul ediyorum.

Anaokulları

Okan Koleji Anaokullar

Okan Koleji anaokullarını
inceleyin.

İNCELE
Anaokulları

Okan Koleji İlkokullar

Okan Koleji ilkokullarını
inceleyin.

İNCELE
Anaokulları

Okan Koleji Ortaokullar

Okan Koleji ortaokullarını
inceleyin.

İNCELE
Anaokulları

Okan Koleji Liseler

Okan Koleji liselerini
inceleyin.

İNCELE

Okan Koleji Hakkında

  • Okan Kolejinde Eğitime Bakış
  • Okan Koleji Tanıtım Filmi
  • Ulusal Projeler
  • Sosyal Sorumluluk Projeleri

OKAN'DAN EĞİTİME

1999 yılında eğitim-öğretime ilk adımlarını atan özel kurum, ülkemizi çağdaş yarınlara taşıyacak nesilleri yetiştirmeyi hedeflemektedir. İlk olarak İstanbul Okan Üniversitesi olarak hizmete başlayan özel kolej, Türk eğitim sistemine kattığı kazanımlardan sonra, 2011 yılında Okan Koleji olarak hizmet vermeye başlamıştır.


Konfuçyüs Enstitüsü, Rus Kültür Merkezi ve Mevlana Akademisi'ni aynı çatı altında toplayarak dünyanın farklı kültür motiflerini bütünsel bir şekilde eğitim programına dahil etmektedir. ABD Miami de kurulan Okan International University'de öğrencilerin yabancı dil ve çift diploma alabilmesine olanak sağlamaktadır.


Atatürk'ün ilke ve inkılaplarını göz önünde bulundurarak eğitim hizmeti sağlayan Okan Eğitim Kurumları Atatürk'ün hedefleri doğrultusunda öğrencilerini yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Okan Kolejleri, bünyesindeki öğrencilerin; beden ve ruh sağlığı yerinde, çevreye ve insanlığa saygılı, İngilizceyi bir iletişim aracı olarak kullanabilen, yaratıcı, mutlu, ahlaklı, sorgulayıcı, sosyal ve paylaşımcı, akademik yönden güçlü bilgilerle donatılmış nesiller olmalarını hedeflemektedir.


Okan Kolejinde anaokulundan lise son sınıfa kadar bütünleştirilmiş ve örtücü eğitim verilmektedir. Fark yaratan bu eğitim modeli, öğrencilerin etkin ve tamamlayıcı bir eğitim almalarına olanak sağlamaktadır. Okan Eğitim Kurumları, okul öncesinden lise döneminin sonuna kadar yapılandırdığı yabancı dil programları uygulayarak öğrencilerinin uluslararası standartlarda dil bilgisine sahip olmalarına ve birer dünya vatandaşı olmalarına yardımcı olmaktadır.


Okan Kolejlerinde eğitmenler alanında uzman kişilerden seçilmekte ve eğitim alanında tecrübeli olmalarına özenle dikkat edilmektedir. Öğrencilerin en doğru eğitimi almaları için eğitim veren kişiler de çok önemlidir.


Öğrencilerine; yüzme eğitiminden piyano eğitimine kadar pek çok imkan sağlayan Okan Koleji, teknolojinin en gelişmiş olanaklarını kullanarak öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamayı hedeflemektedir. Atatürk'ün ilkelerinden şaşmadan ülkenin geleceğine yararı dokunabilecek bireyleri yetiştirmeyi hedefleyen Okan Eğitim Kurumları, her zaman geleceği düşünerek hareket etmektedir.


OKAN'DA ULUSAL PROJELER

Model Yelkenlide Rüzgar Enerjisinden Rejeneratif Frenleme ile Enerji Üretimi

Çevre kirliliğini ortadan kaldırmak ve küresel ısınmayı önlemek amacıyla hazırlanmış olan projedir. Günümüzde her alanda var olan petrolün gelecekte tükenmesi sonucunda ortaya çıkabilecek sorunları önlemek amacıyla düşünülen projede insanların petrolü su taşıtı kullanır gibi kullanmasını hedeflemektedir. Tamamen çevreci olan bir proje olma özelliğine sahiptir. Projede hazırlanan tekne sadece yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanarak çevreye zararı kaldırmakta ve hareket etmek için petrole ihtiyaç duymamaktadır.


İstanbul Trafiğindeki Yoğunluğu Azaltmak Amacıyla Manyetik Alan Sensörü

İstanbul gibi büyük metropollerdeki trafik sorunu çözümünde bir ilerleme sağlanması amaçlanmakta olan projedir. Trafik sorunu insan sağlığını, zihinsel ve fiziksel olarak yormaktadır. Bunun önüne geçebilmek için enerji ve iş gücü kaybı gibi ekonomik olumsuzlukları önlemek amacıyla trafik yoğunluğunu atlatmak gerekmektedir. Bu sebeple "fluxgate manyometre" olarak adlandırılan manyetik sensörlerin ihtiyacı doğru şekilde karşılayacağı düşünülerek proje oluşturulmaktadır.

Hazırlanan proje 07.05.2016 tarihinde İstek Okullarında düzenlenen ulusal ve uluslararası yarışmada fizik alanında 2. olmaya hak kazanmıştır.

OKAN'DA SOSYAL SORUMLULUK

Büyük Bitki Avcıları Sertifikalarını Almaya Hak Kazandılar

Okan Koleji Tuzla Kampüsünde ortaokulu 5 ve 6. sınıfların hazırladığı EKO-Okul eğitim modeli ile yerel biyolojik farklılığını koruyan ve tanıtan nesiller yetiştirmek, biyolojik farklılık sözleşmesinin prensiplerini göz önünde bulundurarak buna uygun bilimsel kaynaklar geliştirilmektedir. Biyolojik çeşitlilik ile ilgili eğitimleri sağlayan İngiltere Merkezli Doğa Koruma Kurumu(KEW) ve devam edilebilir kalkınma için çalışmalar yapan Uluslararası Çevre Eğitim Vakfı(FEE) ile birlikte, sponsorluğunu Toyota Motor Avrupa'nın yaptığı projedir.

Okan Kolejinde yapılan bu proje kapsamında çeşitli etkinliklere katılmaya hak kazanan öğrenciler, çevre konusundaki hassasiyetleri ile bir bilinç oluşturdular. Proje bitiminde öğrenciler ve koordinatör öğretmenlere Okan Koleji adına Great Plant Hunt(Büyük Bitki Avı) sertifikaları verildi.

4. Geleneksel Okanville Fair Etkinliği

Okan Eğitim Kurumlarında yabancı dil bölümleri tarafından gerçekleştirilen bu etkinliğin amacı öğrencilerin yabancı dillerini etkin bir şekilde kullanarak alışveriş yapmalarını sağlamaktır. Düzenlenen etkinlikten gelen gelir LÖSEV'e bağışlanmaktadır.


Düzce ve Erzincan'a Dostluk Eli

Okan'da bulunan rehberlik birimi önderliğinde başlatılan proje bu illerdeki ulaşımı zor ve ayrıntılı olarak belirlenen okullara; kitap, giysi, kırtasiye, oyuncak yardımları yapılmıştır.


Sınırda Çocuk Kalabilmek

Rehberlik birimi önderliğinde sürdürülen projede Okan Eğitim Kurumları, Suriye sınırındaki çocuklara destek olmayı hedeflemektedir. Tuzla Belediyesi işbirliği içerisinde Suriye sınırındaki çocuklara yapılan yardımlar ulaştırıldı.

Okan Koleji Anaokulu

Okan Koleji İlkokul

Okan Koleji Ortaokul

Okan Koleji Lise

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum