fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Okan Koleji

Okan Koleji; fiyatlarına, bursluluk sınavlarına, veli yorumlarına ve erken kayıt indirim oranlarına ulaşın. Okan Koleji ile vakit kaybetmeden iletişime geçin.

Okan Kolejinde Eğitime Bakış

OKAN KOLEJİ

Okan Koleji 1999 yılında eğitim ve öğretime ilk adımlarını atmış, ülkemizi çağdaş yarınlara taşıyacak nesilleri yetiştirmeyi hedeflemiştir. İlk olarak İstanbul Okan Üniversitesi olarak hizmete başlayan özel kolej, Türk eğitim sistemine kattığı kazanımlardan sonra, 2011 yılında Okan Koleji olarak hizmet vermeye başlamıştır. Başarının yalnızca akademik eğitimle değil, öğrencilerin sosyal, bedensel ve kültürel gelişimlerine de katkı yaparak yakalanabileceğini bilen kurumda, spor alanların, tiyatro salonlarına, yurtiçi gezilerden, kulüp aktivitelerine kadar öğrenciler için her şey düşünülmüştür.


Atatürk'ün ilke ve inkılaplarını göz önünde bulundurarak eğitim hizmeti sağlayan Okan Koleji Atatürk'ün hedefleri doğrultusunda öğrencilerini yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Kurum, bünyesindeki öğrencilerin; beden ve ruh sağlığı yerinde, çevreye ve insanlığa saygılı, İngilizceyi bir iletişim aracı olarak kullanabilen, yaratıcı, mutlu, ahlaklı, sorgulayıcı, sosyal ve paylaşımcı, akademik yönden güçlü nesiller olmalarını hedeflemektedir.


Okan Koleji anaokulundan lise son sınıfa kadar bütünleştirilmiş ve örtücü eğitim vermektedir. Fark yaratan bu eğitim modeli, öğrencilerin etkin ve tamamlayıcı bir eğitim almalarına olanak sağlamaktadır. Okan Koleji, okul öncesinden lise döneminin sonuna kadar yapılandırdığı yabancı dil programları uygulayarak öğrencilerinin uluslararası standartlarda dil bilgisine sahip olmalarına ve birer dünya vatandaşı olmalarına yardımcı olmaktadır. Öğrenciler okulda İngilizcenin yanında ikinci bir yabancı dil eğitimi olarak Çinçe, Rusça, Almanca ve Fransızca dersleri alabilmektedir. Birçok farklı dilde bilgi sahabi olan öğrenciler ayrıca bu ülkelerin kültürlerini de yakından tanıma fırsatı bulmaktadır.


Okan Kolejlerinde öğretmenler alanında uzman kişilerden seçilmekte ve eğitim alanında tecrübeli olmalarına özenle dikkat edilmektedir. Öğretmenler mesleki anlamda kendilerini güncel tutabilmeleri adına sempozyum ve panellere katılmakta böylece öğrencilerin gelişimine en doğru katkıyı yapmak için çabalamaktadırlar. Kurumda öğretmen değişimi çok az olduğundan öğrenciler uyum sorunu yaşamadan tek bir öğretmenle branş derslerini sürdürebilmektedirler. Okulda bulunan rehber öğretmenler eğitimin her kademesinde öğrencilere psikolojik destek sağlamakta, üniversiteye geçiş yapacak olan öğrencilere ise hem üniversite tercihlerinde hem de meslek seçimlerinde yardımcı olmaktadırlar.


Öğrencilerine; yüzme eğitiminden piyano eğitimine kadar pek çok imkan sağlayan Okan Koleji, teknolojinin en gelişmiş olanaklarını kullanarak öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamayı hedeflemektedir. Öğrencilere düşüncelerini özgürce ifade edebilecekleri ortamlar yaratan kurum, böylece özgüveni yüksek, iletişim becerileri gelişmiş bireyler yetiştirmektedir.


Okan Koleji fiyatları her sene belirli bir oranda artmakta ve eğitim ücretine ek olarak servis ve yemek masrafları için de ailelerden belirli bir ücret talep edilmektedir. Eğitim seviyesine göre de değişen fiyatlar genellikle taksitli ödenebilmekte bu durum velileri ekonomik açıdan rahatlatmaktadır. Okan Koleji ücretlerine dair bilgi sahibi olmak isterseniz form doldurabilir kurumdan geri dönüş alabilirsiniz.

Okan Koleji Tanıtım Filmi
Ulusal Projeler

OKAN'DA ULUSAL PROJELER

Model Yelkenlide Rüzgar Enerjisinden Rejeneratif Frenleme ile Enerji Üretimi

Çevre kirliliğini ortadan kaldırmak ve küresel ısınmayı önlemek amacıyla hazırlanmış olan projedir. Günümüzde her alanda var olan petrolün gelecekte tükenmesi sonucunda ortaya çıkabilecek sorunları önlemek amacıyla düşünülen projede insanların petrolü su taşıtı kullanır gibi kullanmasını hedeflemektedir. Tamamen çevreci olan bir proje olma özelliğine sahiptir. Projede hazırlanan tekne sadece yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanarak çevreye zararı kaldırmakta ve hareket etmek için petrole ihtiyaç duymamaktadır.


İstanbul Trafiğindeki Yoğunluğu Azaltmak Amacıyla Manyetik Alan Sensörü

İstanbul gibi büyük metropollerdeki trafik sorunu çözümünde bir ilerleme sağlanması amaçlanmakta olan projedir. Trafik sorunu insan sağlığını, zihinsel ve fiziksel olarak yormaktadır. Bunun önüne geçebilmek için enerji ve iş gücü kaybı gibi ekonomik olumsuzlukları önlemek amacıyla trafik yoğunluğunu atlatmak gerekmektedir. Bu sebeple "fluxgate manyometre" olarak adlandırılan manyetik sensörlerin ihtiyacı doğru şekilde karşılayacağı düşünülerek proje oluşturulmaktadır.

Hazırlanan proje 07.05.2016 tarihinde İstek Okullarında düzenlenen ulusal ve uluslararası yarışmada fizik alanında 2. olmaya hak kazanmıştır.

Sosyal Sorumluluk Projeleri

OKAN'DA SOSYAL SORUMLULUK

Büyük Bitki Avcıları Sertifikalarını Almaya Hak Kazandılar

Okan Koleji Tuzla Kampüsünde ortaokulu 5 ve 6. sınıfların hazırladığı EKO-Okul eğitim modeli ile yerel biyolojik farklılığını koruyan ve tanıtan nesiller yetiştirmek, biyolojik farklılık sözleşmesinin prensiplerini göz önünde bulundurarak buna uygun bilimsel kaynaklar geliştirilmektedir. Biyolojik çeşitlilik ile ilgili eğitimleri sağlayan İngiltere Merkezli Doğa Koruma Kurumu(KEW) ve devam edilebilir kalkınma için çalışmalar yapan Uluslararası Çevre Eğitim Vakfı(FEE) ile birlikte, sponsorluğunu Toyota Motor Avrupa'nın yaptığı projedir.

Okan Kolejinde yapılan bu proje kapsamında çeşitli etkinliklere katılmaya hak kazanan öğrenciler, çevre konusundaki hassasiyetleri ile bir bilinç oluşturdular. Proje bitiminde öğrenciler ve koordinatör öğretmenlere Okan Koleji adına Great Plant Hunt(Büyük Bitki Avı) sertifikaları verildi.

4. Geleneksel Okanville Fair Etkinliği

Okan Eğitim Kurumlarında yabancı dil bölümleri tarafından gerçekleştirilen bu etkinliğin amacı öğrencilerin yabancı dillerini etkin bir şekilde kullanarak alışveriş yapmalarını sağlamaktır. Düzenlenen etkinlikten gelen gelir LÖSEV'e bağışlanmaktadır.


Düzce ve Erzincan'a Dostluk Eli

Okan'da bulunan rehberlik birimi önderliğinde başlatılan proje bu illerdeki ulaşımı zor ve ayrıntılı olarak belirlenen okullara; kitap, giysi, kırtasiye, oyuncak yardımları yapılmıştır.


Sınırda Çocuk Kalabilmek

Rehberlik birimi önderliğinde sürdürülen projede Okan Eğitim Kurumları, Suriye sınırındaki çocuklara destek olmayı hedeflemektedir. Tuzla Belediyesi işbirliği içerisinde Suriye sınırındaki çocuklara yapılan yardımlar ulaştırıldı.

Okan Koleji İndirimleri
Okan Koleji Yorumları
Devamını Gör
Okan Kolejinde Eğitime Bakış
Okan Koleji Tanıtım Filmi
Ulusal Projeler
Sosyal Sorumluluk Projeleri
Okan Koleji Galeriler
Okan Koleji Yorumları

Okan Koleji Kampüsleri

Okan Koleji kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Tuzla Okan Koleji Kampüsü
İstanbul / Tuzla
comment-icon 10 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel Tuzla Okan Koleji Anaokulu, İstanbul Okan Üniversitesi'nin bilgi birikimini Okan Koleji bünyesinde sürdürmeye devam...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

Okan Koleji için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum