fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Oran Okulları

Oran Okulları hakkında tüm bilgilere kolayca ulaşın. Her kampüs ve her eğitim seviyesinde aradığınız okulu hemen keşfedin.

Oran Okulları'nda Eğitime Bakış

Oran Okulları, Atatürk ilkelerine bağlı, çağdaş, farkındalığı gelişmiş, başarılı ve mutlu bireyler yetiştirmek amacıyla 2019 yılında İstanbul, Kartal’da kurulmuştur. Deneyimli ve hepsi alanında uzman akademik ve yönetici kadrosuyla çocukları yaşamın her evresinde üretken bireyler olarak geleceğe taşımayı hedefleyerek yola çıkmıştır.


Çağdaş teknoloji ve fiziksel imkânlar ile donatılmış kampüsünde anasınıfı, ilkokul, ortaokul ve lise kademelerinde eğitim verilmektedir. Oran okullarında birinci yabancı dil İngilizce olup İngilizce eğitimi okul öncesi dönemde başlayıp lise bitinceye kadar devam etmektedir. İkinci yabancı dil eğitimleri Almanca ve İspanyolca olup 4. sınıftan itibaren öğrencinin tercihine göre şekillenmektedir. Kampüs 11900 metrekare kapalı alana, 2806 metrekare bahçe alanına sahiptir. 72 derslik ve 1600 öğrencilik kapasitesi vardır. Yemekhane, kapalı spor salonu, jimnastik ve dans/drama salonu, fizik, kimya, biyoloji laboratuvarlarının yanında iki adet fen laboratuvarı bulunmaktadır. Öğrencilerin teknolojik ve sanatsal gelişimlerine de büyük önem veren Oran Okulları bunun için iki bilgisayar laboratuvarının dışında robotik kodlama atölyesi, görsel sanatlar, seramik ve müzik atölyeleri de yer almaktadır.


Özel Oran Okulları okul öncesi eğitimden lise son sınıfa kadar, yüksek standartlarda, yenilikçi ve yüksek kalitede eğitim sağlayarak öğrencileri, geleceğe hazırlamak, bireysel yeteneklerini ve becerilerini geliştirmek için her türlü imkan ve ortamı sunan bir eğitim kurumu olmak için eğitim hizmeti vermeye devam etmektedir.


Oran Okulları, eğitime yatırım yaparak, ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve inkılaplarını benimsemiş, araştırıcı, sorgulayıcı, özgüvenli ve girişimci bireyleri yetiştirmeyi hedefleyen seçkin bir eğitim kurumudur. Deneyimli akademik ve yönetici kadroları, kararlılıkla geleceğin üretken liderlerini yetiştirmek için çabalamaktadır. Oran Okulları, nitelikli imkanlar ile donatılmış kampüsünde anaokulundan liseye kadar eğitim vermektedir. Öğrenci merkezli, öğretmen temelli bir eğitim yaklaşımı benimseyen Oran Okulları, “Özgünlüğünü Koruyarak Özgürleşme”yi, yani öğrencilere kendi geleceklerini şekillendirme becerisini ve fırsatını sağlamayı görev bilmektedir. Öğrencilerin kendi inşa ettikleri geleceklerinde küresel bakış açısına sahip, kendine güvenen, saygı duyan; öz disipline sahip, azimli, hayat boyu öğrenen bireyler olarak yer almaları hedeflenmektedir.


Oran Okulları Anaokulu

Oran Okulları Anaokulu, her çocuğun kendine öz gelişim özelliklerini ve bireysel ilgilerini gözeten bir eğitim yaklaşımı benimsemektedir. Öğrencilerin yeteneklerini keşfedip geliştirebilecekleri, duygusal ve bilişsel potansiyellerinin zirvelerine ulaşabilecekleri bir eğitim ortamı sunulmaktadır. GEMS, Great Explorations in Math and Science (Matematik ve Fende Muhteşem Keşifler) programı sunan Oran Anaokulu, doğayı fen deneyleri ve matematik etkinlikleri ile sınıflara getirmektedir. Çocukların kişisel gelişimlerini destekleyen ve farklılık gösteren ihtiyaçlarını karşılayan, bu doğrultuda zenginleştirilmiş bir öğretim modeli uygulanmaktadır. Her ay farklı ünitelerle aktif öğrenme temelli etkinlikler yürütülmektedir. Bu uygulamalar sayesinde çocukların merakları uyandırılmakta, öğrenmeyi sevmeleri sağlanmakta, onlara araştırma-soruşturma becerileri kazandırılmakta ve her çocuk okula hevesle gelmektedir.


Oran Okulları İlkokulu

Oran Okulları İlkokulu, öğrencilerin liseye kadar görecekleri “Oran Bütünsel Eğitim Programı”nın (OBEP) ilk adımlarının atıldığı yerdir. Bu program, Oran Okulları’nın uzman akademik kadrosu tarafından hazırlanmıştır ve yeniliklere açık, değişime adapte olabilen, çevre duyarlılığına sahip, empatik, yapıcı, yaratıcı ve seçkin bireyler yetiştirmeyi hedeflemektedir. OBEP, öğrencilerin akademik, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif gelişimlerini bir bütün olarak sağlamak amacıyla bünyesinde kulüp faaliyetleri, kış okulu ve etüt çalışmaları bulundurmaktadır. Ayrıca, “Özel İlgi ve Yetenek Gelişim Programı” uygulamakta olan Oran İlkokulu, bu program ile öğrencilerin bireysel ilgi ve yeteneklerini keşfedip, bu alanlarda gelişmelerini sağlamaktadır. İngilizce eğitimine de önem veren Oran Okulları, Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programı (CEFR) ve Cambridge IGCSE standartlarına uygun bir İngilizce eğitim müfredatı uygulamaktadır.


Oran Okulları Ortaokulu

Oran Okulları Ortaokulu, her çocuğun eşsiz potansiyele sahip olduğuna ve özelleştirilmiş bir öğrenim deneyimine gerek duyduğuna inanmaktadır. Oran Ortaokulu, öğrencilerine akademik, kültürel ve sosyal gelişim; sosyal sorumluluk bilinci ve sınav başarısı kazandırmayı hedeflemektedir. Oran Okulları Ortaokulu’nda, ilköğretimde başlayan OBEP ve Özel İlgi ve Yetenek Gelişim Programı devam ettirilmektedir. Buna ek olarak, 5. sınıfta başlayan yoğun bir LGS hazırlık programı yürütülmektedir. Her kademede düzenli kazanım tarama testleri ve etüt programları uygulanmaktadır. 7. sınıfta her ay, 8. sınıfta her hafta deneme sınavları düzenlenmektedir. Sınavlar sonrasında da öğretmenler ile soru çözümleri yapılmaktadır. 8. sınıf öğrencileri hafta sonu kurslara da katılarak LGS sınavlarına en iyi şekilde hazırlanmaktadır. Oran Okulları Ortaokulu öğrencileri, tüm bu hazırlıklar sayesinde en iyi liselerde yer alma fırsatına erişmektedir.


Oran Okulları Anadolu Lisesi

Oran Okulları Anadolu Lisesi, öğrencilerin kişisel gelişiminin, yabancı dil eğitiminin ve akademik başarılarının devam ettirildiği, yetişkin hayata geçişin yapıldığı dönemi vurgulamaktadır. Bu kademede OBEP’e dahil olan Özel Yetenek Gelişim Programı, Ulusal ve Uluslararası Projelere Katılım ile Proje Temelli Öğrenme Programı, LGS ve YKS Sınavlarına Hazırlık Programı, Anne Baba Aile Veli Rehberliği Eğitim Programı ve Gönüllü Toplum Hizmetleri Programı yürütülmektedir. Hazırlık sınıfında B1 seviyesinde İngilizce öğrenen öğrenciler, lise eğitimleri boyunca çift dilli eğitim ile akıcılık elde etmektedir. Almanca ve İspanyolca dersleri ile de ikinci yabancı dil kazandırılmaktadır. Aralıksız devam eden YKS Sınavlarına Hazırlık Programı sayesinde öğrenciler ulusal sınavlarda büyük başarılar elde edip, en iyi üniversitelere geçiş yapmaktadır.

Oran Okulları İndirimleri
Oran Okulları Yorumları
Devamını Gör
Oran Okulları'nda Eğitime Bakış
Oran Okulları Galeriler

Oran Okulları Kampüsleri

Oran Okulları kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Oran Okulları Kartal Kampüsü
İstanbul / Kartal
comment-icon 0 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Kartal bölgesinde eğitim ve öğretimlerini akademik sistem tabanlı ilerleten Özel Kartal Oran Okulları Ortaokulu 20 kişi...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

Oran Okulları için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum