fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Özgün Koleji

Özgün Koleji hakkında bütün bilgilere kolaylıkla ulaşın. Özgün Koleji fiyatlarına, adreslerine, veli yorumlarına ve fiziksel imkanlarına hemen göz atın.

Özgün Koleji'nde Eğitime Bakış

Özgün Koleji, eğitim anlayışı ile çocuk yetiştirmeyi değil, topluma birey kazandırmayı hedefleyen seçkin bir eğitim kurumudur. Bünyesinde ortaokul, fen lisesi ve Anadolu lisesi bulunmaktadır. Özgün Koleji, Bursa’da ve Türkiye genelinde ettikleri vaatlerle değil, imza attıkları akademik başarılar ile öne çıkmıştır. Bu kolej, her çocuğun özelliğini ve farklılıklarını anlama prensibine göre hareket etmektedir. 500 öğrencilik kapasitesi olsa da sadece 200 öğrenci barındırarak her birine fazladan ilgi ve destek sağlamaktadır. Her öğrenciye bireysel ilgi verilmekte, her birinin özgün kimliği anlanmakta ve öğrenim süreçleri karakterlerine göre uyarlanmaktadır. Yeşilliklerle çevrili, geniş ve ferah kampüsü, nitelikli eğitim kadrosu ve özgün eğitim sistemi ile Özgün Koleji öğrencilerine en iyi eğitimi ve rehberliği sağlamaktadır.


Özgün Koleji, öğrencilerin yeteneklerini keşfedip geliştirdikleri ve akademik başarı elde ettikleri bir eğitim yuvasıdır. Elde edilen bu başarıların öğrencinin hayatı boyunca devam etmesi çok önemlidir. Bunu garantilemek amacıyla Özgün Koleji uluslararası düzeyde olan programlar uygulayarak eğitim alanında öncü bir kurum olup, yeni nesillerde kalıcı bir etki oluşturmayı hedeflemektedir. Özgün Koleji’nin misyonu, öğrencilerini modern, bilgin, ezberlemeyip konuları derinden anlayan, iradeli, disiplinli, değerlerine bağlı ve duyarlı bireyler olarak yetiştirmektir.


Özgün Eğitim Kurumları, eğitim modelini tüm öğrencilerin tüm farklılıklarıyla tanındığı bir temel üzerine eğitim modelini kurmuştur. Kolejin nitelikli ve tecrübeli kadrosu, öğrencilerini derinlemesine anlamayı, ihtiyaçlarını tespit etmeyi ve gerekli desteği sağlamayı görev bilmektedir. Bu görevi yerine getirmenin özünde her öğrenciye bireysel ilgi sağlamak bulunmaktadır. Bundan dolayı, Özgün Koleji öğretmenleri küçük sınıflarda ders vererek her öğrenciye vakit ve ilgi ayırabilmektedir. Her ders sanki özel ders gibidir. Bu sistem sayesinde öğrencilerin fazladan dershane, kurs, özel ders gibi masraflı uygulamalara gerek duymadan zorlu sınavlarına kolaylıkla hazırlanmaları mümkün kılınmaktadır. Özgün Koleji verilen ilginin kalitesine de tabi ki çok önem vermektedir. Bundan dolayı nitelikli eğitim kadrosu sürekli eğitilmekte ve desteklenmektedir. Bu kadro; alanında uzman, konusuna hakim, sektörel tecrübe sahibi, güncel bilgilerle donatılmış profesyonel öğretmenler ve danışmanlardan oluşmaktadır. Özgün Koleji, uyguladığı eğitim model ile Özverili, Zeki, Güvenilir, Üretken, Nitelikli bireyler yaratma görevinde kararlılıkla devam etmektedir.


Bu özgün eğitim modeli sürekli değişmekte olan akademik dünyaya ayak uydurmak için sürekli gözden geçirilmekte, zenginleştirilmekte ve güncellenmektedir. Modern düşünceye sahip, çağın gereksinimlerini karşılayacak bireyler yetiştirmek için eğitim müfredatı da modern ve çağa uygun bir şekilde düzenlenmelidir. Özgün Koleji’nin kullandığı Zenginleştirilmiş Eğitim Modeli, günümüzün koşullarına göre değil, geleceğin standartlarına göre tasarlanmaktadır. Bu model, öğrencilerin zihinsel gelişimine katkıda bulunacak olan zeka oyunlarını eğitim müfredatına entegre etmektedir. Böylece, eğitim modelinin içeriği öğrencilerin düşünme becerilerini, üretkenliklerini, problem çözme yeteneklerini, görsel algılarını, sosyal farkındalıklarını geliştirecek unsurlar taşımaktadır. Akıl oyunları ve hafıza teknikleri sayesinde öğrenciler sınavlarda büyük başarılar elde etmektedir.


Zenginleştirilmiş Eğitim Modeli, öğrencilerin akademik, zihinsel, sosyal, duygusal ve kültürel gelişimini pekiştirmektedir. Bu model ile eğitim gören öğrenciler eleştirel düşünme becerileri, özgüven, ekip ruhu, dikkat ve odak sahibi bireyler olarak yetişmektedir. Problemleri tanıma, anlama ve çözüm üretme sürecinde farklı yöntemler kullanabilmek için gerekli bilgi ve cesarete sahip olma fırsatına erişebilmektelerdir. Bu zihinsel, sosyal ve duygusal gelişim sayesinde öğrenciler hem kendilerini hem de çevrelerini daha iyi anlayıp, bulundukları dünya ve topluluk ile daha rahat etkileşmektedir. Zenginleştirilmiş Eğitim Modeli sayesinde Özgün Koleji öğrencileri potansiyelinin farkında olan, kendini tanıyan, Türkçe’yi doğru kullanan, eğlenerek öğrenen ve öğrenmekten zevk alan bireyler olarak hayata atılmaktadır.

Özgün Koleji İndirimleri
Özgün Koleji Yorumları
Devamını Gör
Özgün Koleji'nde Eğitime Bakış
Özgün Koleji Galeriler

Özgün Koleji Kampüsleri

Özgün Koleji kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Özgün Koleji Mudanya Kampüsü
Bursa / Mudanya
comment-icon 0 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel Özgün Koleji Ortaokulu yenilikçi ve modern anlayışa sahip bir özel ortaokuldur. Bu bağlamda öğrencilerini de çevrey...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

Özgün Koleji için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum