fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Rehberim Koleji

Rehberim Koleji'nde uygulanan eğitim programlarını, okulun fiziki imkanlarını ve daha fazlasını inceleyin!

Rehberim Koleji Eğitim Yaklaşımları

Rehberim Koleji, Kocaeli’nin Gebze ilçesinde eğitim vermekte olan özel bir eğitim kurumudur. Kurum eğitim çalışmalarını okul öncesi kademeden lise kademesine kadar sürdürmekte; lise kademesinde ise anadolu lisesi türünde eğitim vermektedir. Kurum eğitim çalışmalarını OMTAŞ Eğitim Kurumları bünyesinde gerçekleştirmektedir. 2020 senesinden beri eğitim veren kurum Kocaeli bölgesinin en iyi okullarından birisi olmayı hedeflemektedir.


Rehberim Koleji öğrencilerine uzman eğitim kadrosuyla eğitim vermektedir. Eğitim kadrosunun niteliğine büyük önem veren kurum, eğitim kadrosunu da titizlikle oluşturmaktadır. Eğitim kadrosunun niteliğine dikkat eden kurum, öğretmenlerinin kendi branşlarında nitelikli, gerekli eğitimlere ve deneyimlere sahip kişiler olmalarına büyük önem vermektedir. Her bir kademenin eğitim kadrosu o kademedeki öğrencilerin yaş gruplarıyla sağlıklı ve verimli iletişim kurabilecek kişilerden seçilerek oluşturulmaktadır.


Rehberim Koleji fiziksel olarak birçok imkanı öğrencilerine sunmaktadır. Yedi bin metrekarelik kampüs alanına sahip olan kurumda öğrenciler için açık ve kapalı alanda birçok imkan sunulmaktadır. Açık alanda öğrencilerin oyun oynayıp spor yapabileceği alanlar bulunmaktadır. Kapalı alanlarda ise kapalı spor salonu, kapalı yüzme havuzu, içerisinde çeşitli enstrümanlar bulunan müzik odası, görsel sanatlar atölyesi, yeterli bilgisayar donanımına sahip bilgisayar laboratuvarı, fen derslerini pratiğe dökmeye yarayan fen laboratuvarları, akıl oyunları sınıfı bulunmaktadır. Tüm derslikler ses ve ısı yalıtımına sahip akıllı tahta donanımlı sınıflardır.


Rehberim Koleji her bir kademede, o kademenin ihtiyaçlarına cevap verecek bir eğitim sistemi oluşturulmaktadır. Anaokulu kademesinde öğrencilere verilen eğitim sisteminde dünya genelinde kabul gören sistemlerden yararlanılmaktadır. Çocukların bağımsızlığını destekleyen Montessori, çocukların yaratıcılığını ve çok yönlü gelişimini destekleyen Montessori, okul-aile işbirliğini esas alan Reggio Emilia ve matematik, mühendislik disiplinlerini eğitime dahil eden STEM sistemleri kurumda kullanılan eğitim sistemlerindendir.


Rehberim Koleji ilkokul seviyesinde ise öğrencilerini akademik eğitime alıştırmayı amaçlamaktadır. Bu amaç doğrultusunda öğrencilere birçok imkan sunulmaktadır. Sınıf içerisinde öğrencilerin eğitim süreçlerini destekleyen akıllı tahta ve beyaz tahtalar bulunmaktadır. İlkokul döneminde yabancı dil eğitimi haftalık 12 saat İngilizce eğitimiyle başlamaktadır. Bunun yanında öğrencileri sosyal ve fiziksel olarak destekleyen drama, yüzme, akıl oyunları gibi dersler gerçekleştirilmektedir.


Rehberim Koleji ortaokul döneminde akademik eğitim yoğunlaştırılmaktadır. Ortaokul kademesindeki öğrencilerin tamamına günlük ders çalışma ve kitap okuma hedefleri verilmekte ve aile-okul işbirliği içerisinde bu program takip edilmektedir. Kurumda aylık deneme sınavları gerçekleştirilmekte ve öğrencilerin eksiklerini tamamlamaya yönelik bireysel etüt çalışmaları yapılmaktadır. İngilizce eğitimi ortaokul kademesiyle beraber yoğunlaştırılmaktadır.


Rehberim Koleji lise kademesinde ise öğrencilerin üniversite sınavlarına en iyi biçimde hazırlanmaları sağlanmaktadır. Her hafta deneme sınavları gerçekleştirilmekte ve bireysel etüt çalışmalarıyla öğrencilerin eksiklerini kapatmak amaçlanmaktadır. Bu dönemde öğrencilerin kendilerine bir hedef belirlemeleri ve ders motivasyonlarını kaybetmemeleri için bireysel rehberlik sistemi uygulanmaktadır.

Rehberim Koleji Tanıtım Filmi
Rehberim Koleji İndirimleri
Rehberim Koleji Yorumları
Devamını Gör
Rehberim Koleji Eğitim Yaklaşımları
Rehberim Koleji Tanıtım Filmi
Rehberim Koleji Galeriler
Rehberim Koleji Yorumları

Rehberim Koleji Kampüsleri

Rehberim Koleji kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Gebze Rehberim Koleji Kampüsü
Kocaeli / Gebze
comment-icon 1 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel Rehberim Koleji Anaokulu, ortalama 35-40 metrekarelik sınıflarda öğrencilerin rahat bir öğrenim süreci yaşamasını d...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

Rehberim Koleji için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum