fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Safa Okulları

Safa Okulları hakkında tüm bilgilere anında ulaşın. Fiyatlarını, veli yorumlarını, fiziksel imkanlarını ve iletişim bilgilerini hemen inceleyin.

Safa Okulları'nda Eğitime Bakış

Özel Safa Okulları İstanbul ve Ankara’da kampüsleri bulunan özel bir eğitim kurumudur. 1986 yılında Kayseri’de çıktığı bu yola bugün anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise olarak 25 şubeyle kendine özgü eğitim modeli ile eğitim hayatına devam etmektedir. Lise kademesinde ise anadolu lisesi türünde eğitim vermektedir. Her bir kademede kendi gücünden enerji alan, iletişim becerileri kuvvetli, özgüvenli, kendini geliştirebilen, yeniliklere açık olan ve hızla değişen dinamikleri takip eden öğrenciler yetiştirmeyi amaçlamaktadır.


Safa Koleji milli ve manevi değerlerimizi, anasınıfı, ilkokul, ortaokul ve lise seviyesindeki bireylere aktararak verimli gelecek nesiller yetiştirmeyi görev edinmiştir. Amacını, yeniliğe açık, akademik eğitimin yanı sıra manevi eğitimine de odaklanmış, etkin yabancı dil eğitiminin verildiği, kültürel ve sportif faaliyetlerle zenginleştirilmiş müfredat ve eğitim programlarıyla, ufku geniş dünya insanları bireyler yetiştirmek olarak açıklamaktadır.. Bu amaç için çalışan Safa Okullarına çocuklar her gün isteyerek ve severek gelerek zevkle eğitim görmektedirler.


Okul, akademik çalışmalarla birlikte bir proje okulu olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Safa Okulları, öğrencilerine sunduğu akademik eğitimin temelinde bireye yer vermektedir. Tam öğrenme modeline dayalı olarak interaktif bir eğitim sunmaktadır. Sunduğu eğitimin yeterli nitelikte olup olmadığını anlamak için deneme sınavları uygulamaktadır. Uygulanan sınav puanlarına göre öğrencilerin eksikleri belirlenmekte ve bu eksiklerin karşılanmasına yönelik çalışmalar devam ettirilmektedir.


Özel Safa Okulları Ortaokulu'nda her öğrenci sanatsal, sportif ve sosyal alanlardaki potansiyellerini keşfederek, yetenekleri doğrultusunda bu alanlarda gelişim göstermektedir. Kurumda bir spor dalı ile uğraşan, sanatın herhangi bir alanına ilgi duyan, özgüvenli, akademik anlamda da kendi potansiyelinin en üst performansına erişebilen nitelikli bireyler yetiştirmek esas amaçtır.


Safa Okulları öğrencilerini uluslararası standartlar doğrultusunda yetiştirmeye ve uluslararası alanda yetkin öğrenciler mezun etmeye çaba göstermektedir. Bu nedenle kurumda nitelikli bir yabancı dil eğitimi verilmektedir. Bu dil eğitiminde birinci yabancı dil olarak İngilizce dil eğitimi verilmektedir. Verilen dil eğitiminde Oxford kaynakları kullanılmakta, Avrupa Ortak Diller Çerçeve Programına uygun eğitim verilmektedir. Kurumda ikinci yabancı dil olarak Fransızca dil eğitimi verilmektedir. Öğrenciler Avrupa Birliği tarafından onaylanan DALF sınavına girerek Fransızca dil yeterliliklerini de belgeleyebilmektedir.


Safa Okulları tüm eğitim süreçlerinde öğretmenin öneminin farkında olarak hareket etmektedir. Bu farkındalık doğrultusunda öğrencilere eğitim veren akademik kadronun alanında uzman, gerekli eğitimlerini tamamlamış, belirli bir deneyime ve bilgi birikimine ulaşmış ve öğrencilerle sevecen, sağlıklı iletişim kurabilen eğitmenlerden oluşmasına büyük özen göstermektedir.

Safa Okulları Tanıtım Filmi
Safa Okulları İndirimleri
Safa Okulları Yorumları
Devamını Gör
Safa Okulları'nda Eğitime Bakış
Safa Okulları Tanıtım Filmi
Safa Okulları Galeriler
Safa Okulları Yorumları

Safa Okulları Kampüsleri

Safa Okulları kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Etimesgut Safa Okulları Ortaokulu Kampüsü
Ankara / Etimesgut
comment-icon 0 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Ankara’ da eğitim çalışmalarını gerçekleştirmekte olan Özel Etimesgut Safa Okulları İlkokulu, kaliteli eğitimi, çocuklar...
Safa Okulları Sancaktepe Kampüsü
İstanbul / Sancaktepe
comment-icon 17 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
İstanbul da bulunanÖzel Sancaktepe Safa Okulları İlkokulu Sancaktepe ilçesi Sancaktepe bölgesinde eğitim vermektedir. K...
Safa Okulları Samandıra Kampüsü
İstanbul / Sancaktepe
comment-icon 2 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
İstanbul da bulunan Özel Samandıra Safa Okulları Anadolu Lisesi Sancaktepe ilçesi Samandıra bölgesinde eğitim vermektedi...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

Safa Okulları için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum