fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Saygın Koleji

Saygın Koleji hakkında tüm bilgilere anında ulaşın. Fiyatlarını, veli yorumlarını, fiziksel imkanlarını ve iletişim bilgilerini hemen inceleyin.

Saygın Koleji'nden Eğitim

SAYGIN KOLEJİ

Saygın Koleji, öğrencilerinin; Atatürk İlke ve İnkılaplarına ve Atatürk Milliyetçiliğine bağlı, milli, ahlaki, manevi, insani ve kültürel değerlerini benimseyen, koruyan ve geliştiren, ailesini, vatanını, milletini seven ve daima yükseltmeye çalışan bireyler olmalarını sağlamaktadır. Aynı zamanda Saygın Koleji'nden çıkan öğrenciler; insana ve doğaya saygılı, demokratik, laik ve sosyal sorumluluklarının bilincinde bireyler olarak eğitilmektedir.


Saygın Koleji 2017-2018 senesinde öğrencilerin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak hazırladığı eğitim ortamları ile eğitime başlamıştır. Kurucuları öğretmen olan bu eğitim kurumu öğrencilerin çok yönlü gelişimi ve kaliteli eğitim hizmeti almaları açısından eğitim programlarını öğrencilere göre düzenlemektedir. Hizmet binası 24 adet derslikten oluşurken ortak kullanım alanları; laboratuvar, spor salonu, görsel sanatlar ve müzik atölyesi, yemekhane ve öğrenciler için özel olarak hazırlanan güvenli ve ferah bir okul bahçesini kapsamaktadır.


Öğrenci gelişimini en doğru olarak sağlamak ve desteklemek amacı ile Saygın Koleji, alanında uzman eğitmenleri ile eğitim vermektedir. Zenginleştirdiği eğitim programı ile öğrencileri eğitmeyi hedefleyen kurum, bütün öğrencilerinin başarılı bireyler olmalarını amaçlamaktadır. Bu amaçları doğrultusunda, onları yakından takip ederek gelişimlerini gözlemlemektedir. Öğrencilerin sorun ve problemlerini çözmek amacı ile okulda rehberlik servisi bulunmaktadır. Aynı zamanda, öğrencilerin aklında kalan soru işaretlerini gidermekte, gelecek ve meslekler hakkında öğrencilerin bilgilendirilmesini sağlamaktadır.


Bir gereksinim haline gelen yabancı dil eğitimi Saygın Koleji'nde öğrencilere dili aktif kullanabilmeleri için çok yönlü çalışmalarla sunulmaktadır. Okulun benimsediği eğitim sistemi Common European Framework'tür. Bu modelle öğrencilerin en hızlı ve en üst düzeyde İngilizce öğrenmesi sağlanmaktadır. Kurum, klasik İngilizce eğitiminden farklı olarak öğrencilerin dil düzeyini, dinleme, konuşma, anlama, yazma ve okuma olarak ayrı ayrı değerlendirerek öğrencilerin seviye seviye eğitildiği en ideal eğitim modelini uygulamaktadır.


Saygın Koleji Ortaokulu konferans salonu, açık ve kapalı spor alanı, fen ve bilgisayar laboratuvarı, yemekhane, kütüphane gibi imkanlara sahiptir. Bu imkanların yanında sınıflarda akıllı tahta donanımı bulunmaktadır. Kapasitelerle sınırlandırılan sınıflarda öğrencilerle birebir ilgilenilmekte ve her öğrencinin özel birer insan olduğu anlayışıyla hareket edilmektedir.


Saygın Koleji Ortaokulu öğrencilerin liselere giriş sınavına hazırlandıkları bu dönemde öğrencileri akademik olarak geliştirmek adına çabalarını sürdürmektedir. Kurumun yoğun liselere giriş sınavına hazırlık çalışmaları 7. sınıf itibariyle başlamaktadır. Haftalık konu tarama testleri, yıl içerisinde uygulanan kazanım değerlendirme sınavı gibi değerlendirmelerle öğrencilerin gelişimi düzenli olarak ölçülmekte ve seviyelerine uygun kurs programları ayarlanmaktadır.


Saygın Koleji Fen ve Anadolu Liseleri, öğrencilerini geleceğe hazırlarken; bilimselliği ve akılcılığı kendine rehber edinmektedir. Okul, milli, çağdaş, laik ve demokratik ilke ve değerlere; iyilik, güzellik, doğruluk ve sorumluluk gibi erdemlere bağlıdır. Sabır ve azimle uzun bir dönem eğitim verdiği öğrencilerini geleceğin teminatı olarak görmekte ve ailesine, topluma ve kendine saygısı olan ve yabancılaşmamış, yaşının getirdiği sorumluluklarının bilincinde olan ve karakteri sağlamlaşmış, olaylara gerçekçi yaklaşan, araştıran ve üreten ve üretirken yaratıcı düşünebilen, yeniliğe açık ve kendisini sürekli geliştiren dünya vatandaşları olarak yetiştirmek amacındadır.


Saygın Koleji Fen ve Anadolu Liseleri'nin amacı üniversiteye hazırlık eğitimi sürecinde, öğrencilerinin bilgi düzeylerini ölçerek eksiklerini bilmelerini sağlamak ve bu eksiklerin uzman ve alanında deneyimli eğitimci kadrosu ile üstesinden gelmektir. Etüt programları ve birebir dersler ile öğrencilerinin üniversiteye hazırlıkta ve okul derslerinde başarılı olmalarını amaç edinmektedir.

Saygın Koleji Tanıtım Filmi
Saygın Koleji İndirimleri
Saygın Koleji Yorumları
Devamını Gör
Saygın Koleji'nden Eğitim
Saygın Koleji Tanıtım Filmi
Saygın Koleji Galeriler

Saygın Koleji Kampüsleri

Saygın Koleji kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Saygın Koleji Bornova Kampüsü
İzmir / Bornova
comment-icon 0 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
İzmir'in Bayraklı ilçesinde bulunan, Özel Saygın Koleji Anadolu Lisesi, öğrencilerini geleceğe hazırlarken; bilimselliği...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

Saygın Koleji için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum