fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Selçuklu Koleji

Selçuklu Koleji'ne dair tüm bilgileri görüntüleyin. Bursluluk, fiyat bilgileri, eğitim anlayışları, veli yorumları ve daha fazlasını inceleyin.

Selçuklu Koleji'nde Eğitime Bakış

Özel Selçuklu Koleji'nde Eğitim

Selçuklu Koleji, eğitim hayatına 2015-2016 eğitim öğretim yılında başlamıştır. Bünyesinde anasınıfı, ilkokul, ortaokul eğitimi verilmekte olan okul butik okul modelindedir. Öğrenciler kalabalıklar arasında kaybolmaz, her biriyle özel olarak ilgilenilir.


Selçuklu Koleji; ödevci, baskıcı ve tekelci eğitim yerine sevgi, bilgi ve güvene dayalı bir eğitim felsefesi benimsemiştir. Ezberden uzak, öğrenci merkezli bu eğitim öğretim ortamında, düşünen, soran, araştıran, inceleyen ve yeteneklerinin farkında olan nesiller yetiştirmek amaçlanmaktadır. Selçuklu Kolejinde öğretim bireysel ve kişiye özgüdür. Çocukların bireysel farklılıklarını göz önüne alınarak bireyselleşmiş eğitim programlarını kullanır.


Selçuklu Koleji, hepsi alanında uzman öğretmen kadrosuyla kurulmuş bir öğretmen kuruluşudur. Geniş bahçesi ve her türlü fiziksel ve sosyal imkanıyla öğrencilerin ihtiyaçlarına karşılık verebilmektedir. Kolejde MEB’in ilkokul ve ortaokul müfredatına göre kullanılan İngilizce dil kaynaklarının yanı sıra yabancı kaynaklar da kullanılarak İngilizce dil seviyesini uluslararası boyutlarda öğrencilerine sunmaktadır. Anasınıfından 8. Sınıfa kadar yoğun bir İngilizce eğitimi mevcuttur.


Öğrencilerin sadece akademik olarak değil sosyal yaşamlarında da başarılı olmaları Özel Selçuklu Koleji'nin hedeflerindendir. Günlük yaşamda öğrencilerin ihtiyaçları olan tüm becerileri kazandırmak için çeşitli aktivite, sosyal ve kültürel programlar uygulanmaktadır. Mutlu çocukların daha kolay öğrendikleri inancıyla her türlü faaliyet ve eğitim eksiksiz verilmektedir.


Ankara Selçuklu Koleji butik bir eğitim kuruluşudur. Öğrencilerin ayrıcalıklı eğitim görebilmesi için VIP sınıflar oluşturmaktadır. Çağın teknolojisini kullanarak, teknolojik altyapı ve çağdaş bir eğitim ortamı oluşturmaktadır. Dersliklerdeki öğrenci sayılarını belirli seviyelerle sınırlandırarak öğrencilerle birebir ilgilenme olasılığını artırmaktadır. Aynı zamanda böylelikle öğrencilerin derse katılımını ve ders içi etkileşimi artırmaktadır. Öğrenci odaklı eğitim anlayışından hareketle Selçuklu Okulları, her ayın sonunda öğrencilere deneme sınavları uygulamaktadır. Düzenlenen bu sınavın sonuçlarına göre öğrenci başarıları ölçümlenmektedir. Elde edilen veriler doğrultusunda öğrencilerin eksiksiz bir öğrenim hizmeti alması adına eksik tamamlama, etüt, kurs gibi çalışmalar yapılmaktadır. "Bireyselleşmiş Eğitim" programları dahilinde öğrencilerin başarılı bireyler olarak mezun olması amaçlanmaktadır.


Selçuklu Koleji'nde Yabancı Dil Eğitimi

Selçuklu Eğitim Kurumları modern çağın gerekliliği olan İngilizce dil eğitimi konusunda etkili eğitim içerikleri oluşturmaktadır. Kurum, klasik eğitim yöntemlerinin dışında, dili sadece bir ders olarak öğrencilere aktarmamaktadır. Dil edinim programları sürdürerek öğrencilerin İngilizceyi ana dil yetkinliğinde kullanabilmesini hedeflemektedir. Dil becerisini öğrencilere MEB kaynaklarının yanı sıra yabancı kaynak kitaplarla aktarmaktadır. Haftada 10 saati bulan yabancı dil eğitimi Grammer ve Speaking olarak sürdürülmektedir. Ortaokul seviyesinde öğrencilere İngilizcenin yanı sıra Almanca dil eğitimi de verilmektedir.

Selçuklu Koleji Tanıtım Filmi
Selçuklu Koleji İndirimleri
Selçuklu Koleji Yorumları
Devamını Gör
Selçuklu Koleji'nde Eğitime Bakış
Selçuklu Koleji Tanıtım Filmi
Selçuklu Koleji Galeriler

Selçuklu Koleji Kampüsleri

Selçuklu Koleji kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Yenimahalle Selçuklu Koleji Kampüsü
Ankara / Yenimahalle
comment-icon 0 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel Selçuklu Koleji Anaokulu, eğitim hayatına, 2015-2016 eğitim öğretim yılında başlamıştır. 4000 metrekare kapalı alan...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

Selçuklu Koleji için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum