fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Seymen Koleji

Seymen Koleji'ne dair tüm bilgileri görüntüleyin. Bursluluk, fiyat bilgileri, eğitim anlayışları, veli yorumları ve daha fazlasını inceleyin.

Seymen Koleji'nde Eğitime Bakış

Seymen Koleji 1983 yılından bu yana tecrübesiyle Kocaeli’deki ilk özel eğitim kurumu olarak hizmet vermeye başlamıştır. Rahmi Seymen tarafından kurulan kolej, Atatürk ilke ve inkılaplarının ışığında ilerleyen, çağdaş, azimli, ahlaklı nesiller yetiştirmek ilk hedefi olmuştur. Sürekli gelişmek idealiyle, Cumhuriyet yolunda laik, demokratik, hukuk devleti ilkeleri ile hareket eden, Seymen Koleji kendisini hep yenileyip geliştirerek eğitim hayatına devam etmektedir. Seymen Koleji, eğitim anlayışını teknoloji ile donatarak, öğrencilerinin yeteneklerinin farkında olan ve iyi kullanabilen, kendi kültürünü iyi bilen, yabancı dilleri iyi kullanabilen, yaratıcı bireyler yetiştirmek hedefindedir.


İki bloktan oluşan Özel Seymen Koleji, İlkokul, Ortaokul, Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi olarak eğitim ve öğretim vermektedir. Bünyesinde yemekhanesi bulunan okul, yemeklerini gıda mühendisleri eşliğinde, diyetisyenler kontrolünde ve müdürün denetiminde hazırlamaktadır. Yemekhanede yemeklerin pişirildiği mutfak bölümü de mevcuttur. 1100 kişilik öğrenci kapasitesiyle öğrencilerin beslenme ihtiyaçlarına cevap vermektedir. Ayrıca öğrencilerin yemek yemeleri sırasında mutlaka hemşire ve öğretmen gözetmen olarak bulunur.


Seymen Koleji, kütüphane olanaklarıyla öğrencileri okumaya ve araştırmaya sevk edip, okumayı sevdirmektedir. Sahip olduğu kapalı ve açık spor salonları ve iki adet yüzme havuzu, öğrenci ve velilerin kullanımına sunulmuştur. Öğrencilerin akademik, bilişsel ve sanatsal gelişimleri yanında fiziksel olarak da sağlıklı gelişimleri sağlanmak istenmektedir. Ayrıca resim, matematik ve SÖYEP atölyeleri de bu kapalı spor salonu bünyesinde bulunmaktadır. Kapalı spor salonu içinde giyinme ve soyunma odaları, jimnastik salonu, görsel sanatlar sahnesi, açılır kapanır tenis kortu ve voleybol sahası bulunmaktadır.


Fen bilgisi ve kimya laboratuvarları yanında bilgisayar ve teknoloji laboratuvarları da her türlü olanağı öğrencilerine sağlamaktadır. Bilimsel bilgiye ve bilime olan inancıyla öğrencilerinin araştıran sorgulayan ve problem çözebilen bireyler olmalarını amaçlamaktadır.


Yabancı öğrenciler için oryantasyon, lise öğrencileri için exchange programı, CEFR (ortak dilleri öğretimi ortak çerçeve programı)’e dayalı İngilizce öğretimi ve 2. dil olarak Almanca öğretimi verilmektedir. 2008-2009 eğitim öğretim yılından itibaren Eko-okul Programı üyesi olan okul, su, enerji, biyolojik çeşitlilik, gibi konularda çalışmalar ve projeler yapmaktadır.


Yeşil Bayrak, uluslararası tanınan ve saygınlığı kabul edilen, çevreye duyarlı okul anlamına gelen bir ekolojik etikettir. Seymen Koleji, yeşil bayrağını 2 yılda bir tekrar almaya hak kazanmaktadır. Kolej, son eğitim teknolojisiyle donatılmış, öğrencilerin yetenek ve potansiyellerini kullanabildikleri, kampüs binasıyla yoluna devam etmektedir.


Seymen Koleji Anaokulu

Seymen Koleji Anaokulu, çocukların anaokulu sürecini en etkili ve verimli şekilde geçirmelerine ortam hazırlamaktadır. Okul, çocukların hayata hazırlandığı ve bir çok davranışsal alışkanlık kazandığı bu dönemde onları bedensel, sosyal, bilişsel, psiko-motor, duygusal ve sanatsal olarak desteklemenin öneminin farkındadır. Bu doğrultuda Seymen Koleji’nin vizyon ve misyonunu yansıtan Seymen Anaokulu, öğrencilerini yaparak ve yaşayarak öğrenmenin kazanımlarıyla donatmaktadır. Okulda sevgi dolu bir eğitim ortamı ve öğrencilerin kendilerini keşfedebilecekleri bir eğitim programı benimsenmiştir. Okul bu bağlamda tema bazlı eğitim modelini kullanmaktadır. Öğrenciler böylece bilgiyi kendilerinin keşfetme yollarını öğrenmekte ve her bakımdan yeterli, iletişim becerisi yüksek, donanımlı, mutlu bireyler olarak yetişmektedirler.


Okul, oyun temelli bir anlayışla öğrencilerin konuları içselleştirmelerine olanak tanımaktadır. Projeler, şarkılar, deneyler, aktiviteler ile öğrencilerin yaratıcılıkları pekiştirilmektedir. Math Their Way, Gems ve Scamper programları ile araştırma yapabilme, etkili iletişim kurabilme, farklı ve yaratıcı düşünebilme gibi becerileri de kazandırmaktadır. Seymen Koleji Anaokulu 2021 eğitim fiyatı 19.500 TL olarak açıklanmıştır.


Seymen Koleji İlkokulu

Seymen Koleji İlkokulu’nda öğrenci temelli ve öğrencilerin bireysel öğrenme farklılıklarını göz önüne alarak Howard Gardner’ın Çoklu Zeka Kuramı’nın da bahsettiği farklı öğrenme stillerini benimseyip uygulamaktadır. Böylece her öğrencinin kendine has özelliklerine uygun öğrenme ortamları sağlanmaktadır. Derslerde öğrencilerin yaşlarına uygun doğal materyaller kullanılır ve daha çok sözlü ve görsel iletişimden faydalanır.


İlkokul seviyesinde öğrencinin İngilizceyi en iyi şekilde öğrenmesinin yanında en iyi şekilde kullanıyor olmasına da önem verilir. Bunun için de gerekli tüm imkan ve ortamlar sağlanmaktadır. İngilizce eğitiminde iletişimsel yöntem kullanılmakta ve böylece öğrenci odaklı eğitim anlayışına uyulmaktadır. Total Physical Response (TPR) metodu da kullanılan İngilizce eğitiminde öğrencilerin önce duyarak sonra görerek zihinlerinde canlandırmaları ve bilgiyi kalıcı hale getirmeleri desteklenir.


Seymen Koleji, Fransızca eğitimini anaokulundan başlayarak tüm eğitim seviyelerinde vermektedir. Okulun Fransızca öğretmedeki hedefi, ilkokulu tamamlayan öğrencilerin, bir sonraki kademeye geçerken Fransızcayı iyi seviyede öğrenmiş olmaları, uluslararası sınavlarda (DELF) sertifika almış olmaları ve Fransızca iyi bir temel atmış olmalarını sağlamaktır. Seymen Koleji İlkokulu 2021 yılı için yıllık 25.000 TL’dir.


Seymen Koleji Ortaokulu

Seymen Koleji Ortaokulu, branş dersleri olarak Türkçe, İngilizce, Fransızca, Matematik, Sosyal Bilgiler dışında Fen ve Teknoloji dersi de verilmektedir. Böylece öğrencilerin fen ve teknolojiyi algılayıp yorumlayabilen bireyler olmaları ve bilimsel bilginin doğasını, ilke ve kuramlarını iyi kavramış olarak yetişmeleri hedeflenmektedir. Seymen Koleji Ortaokulu’nda öğrencilerin araştırma, gözlem ve deney yapmalarına imkan sağlanarak, teorik bilgi yerine uygulama ile kalıcı bilgi, beceriler kazanmaları sağlanmaktadır. Öğrencilerin bu uygulama etkinliklerini donatılmış fizik, kimya ve biyoloji laboratuvarlarında yapmalarına olanak tanınmaktadır. Seymen Koleji Ortaokulu 2021 yılı güncel fiyatı yıllık 30.600 TL’dir.


Seymen Koleji Anadolu ve Fen Lisesi

Seymen Koleji Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi olarak da öğrencilerinin üniversiteden önceki son ve en önemli eğitim kademesi olması bilincinde bir eğitim anlayışı benimsemiştir. Branş dersleri ve dil dersleri yanında kulüp dersleriyle de öğrencilerin sosyalleşerek becerilerini geliştirmelerine olanak tanımaktadır. Özellikle futsal kulübü, müzik ve ses eğitimi kulübü ve tiyatro kulübü ile öğrenciler sanatsal, fiziksel ve sosyal aktiviteler yaparak başarılar elde etmektedirler.


Rehberlik servisi ile hem öğrenci hem velilere sınav hazırlık ve üniversite seçim sürecinde destek olunmakta ve gerekli yönlendirmeler yapılmaktadır. Kurumda sık sık seminerler düzenlenmekte ve öğrencilerle yapılan seminerlerde, öğrencilerin çeşitli konularda bilgi sahibi olmaları sağlanmaktadır. Özellikle hızlı öğrenme, etkili çalışma yöntemleri, stresle başa çıkma, sınav kaygısı ve kaygıyla baş edebilme yöntemleri gibi çeşitli konularda bilgiler verilmektedir.

Seymen Koleji Tanıtım Filmi
Seymen Koleji Fiyatları 2022

Seymen Koleji 2022-2023 eğitim dönemi fiyatlarının ne kadar olacağını netleştirdi. Kurum kardeş indirim oranını %10 olarak açıkladı. Aşağıda yer alan 2022-2023 fiyatlarına KDV dahildir.


Eğitim SeviyesiEğitim ÜcretiBilgi
Anaokulu29.000 TLİletişime Geç
İlkokul34.180 TL - 37.000 TLİletişime Geç
Ortaokul41.835 TL - 44.000 TLİletişime Geç
Anadolu Lisesi43.750 TL - 47.000 TLİletişime Geç
Fen Lisesi54.690 TL - 58.000 TLİletişime Geç
Seymen Koleji İndirimleri
Seymen Koleji Yorumları
Devamını Gör
Seymen Koleji'nde Eğitime Bakış
Seymen Koleji Tanıtım Filmi
Seymen Koleji Fiyatları 2022
Seymen Koleji Galeriler

Seymen Koleji Kampüsleri

Seymen Koleji kampüsleri bilgilerine ulaşın.

İzmit Seymen Koleji Kampüsü
Kocaeli / İzmit
comment-icon 0 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel İzmit Seymen Koleji İlkokulu, öğrencilerine oldukça geniş yelpazede sosyal faaliyetler sunmaktadır. Basketbol, masa...
Darıca Seymen Koleji Kampüsü
Kocaeli / Darıca
comment-icon 0 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel Darıca Seymen Koleji Anadolu Lisesi, öğrencilerini oldukça yetkin ve kapsamlı bir eğitim ortamıyla karşılamaktadır....
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

Seymen Koleji için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum