fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Süleymaniye Eğitim Kurumları

Süleymaniye Eğitim Kurumları hakkında merak ettiğiniz tüm bilgilere kolayca ulaşın! Kolejin eğitim yaklaşımları ve daha fazlası hakkında bilgi sahibi olun!

Süleymaniye Eğitim Kurumları'nda Eğitim

Süleymaniye Eğitim Kurumları Ankara’da eğitim vermekte olan özel bir eğitim kurumudur. Kurumun Ankara’nın Yenimahalle, Batıkent, Beypazarı gibi semtlerde bulunan kampüslerinin yanında Kırıkkale ve Çorum gibi illerde de eğitim kampüsleri yer almaktadır. Kurum eğitim çalışmalarını okul öncesi kademeden ortaokul kademesine kadar sürdürmektedir. Kurumun öncelikli amacı öğrencileri akademik olarak yetiştirirken aynı zamanda manevi olarak da geliştirmektir.


Süleymaniye Okulları kendi bünyesinde sahip olduğu kampüslerinde benzer fiziksel standartları korumaktadır. Her kampüste öğrencilerin rahatça ders dinleyebilecekleri geniş ve ferahlar sınıflar bulunmaktadır. Bunun yanında kampüs içerisinde bilimsel laboratuvarlar, çeşitli sanat ve kültür alanlarına yöneltilmiş atölyeler, açık ve kapalı spor alanları, donanımlı bir kütüphane ve uzman hemşirenin yer aldığı revir yer almaktadır. Ayrıca öğrencilerin manevi gelişimlerini destekleyecek, kız ve erkek çocuklara ayrı manevi eğitim alanları bulunmaktadır.


Süleymaniye Eğitim Kurumları çeşitli eğitim yöntemlerini bir arada kullanmaktadır. Yapılandırıcı yaklaşım; öğrenciyi düşünmeye, araştırmaya yönelten ve önceden öğrendiği bilgileri yenileriyle sağlamlaştıran bir yaklaşımdır. Aktif öğrenme modeli ise öğrencileri öğrenme sürecine aktif olarak dahil etmekte ve düşünme becerilerini geliştirmektedir. Buluş yoluyla öğrenme yaklaşımı ile öğrencilere kendi araştırmalarını ve gözlemlerini kullanarak belirli yargılara ulaşmasını öğretmektedir. Proje tabanlı öğrenme modeli ise yaparak ve de yaşayarak öğrenmeyi desteklemektedir. Kurum eğitim sürecine bu eğitim modellerini entegre etmektedir.


Süleymaniye Eğitim Kurumları öğrencilerin iyi birer bireyler olmaları adına nitelikli bir değerler eğitimi verilmektedir. Her insanın yetişkin bir birey olurken kazanması gereken iyi ahlak, sorumluluk bilinci, vatanseverlik, dürüstlük, saygı, sevgi, merhamet gibi değerler öğrencilere öğretilmektedir. Kurumda ayrıca dini eğitim de verilmektedir. Bu dini eğitim Kur’an-ı Kerim, tecvit, dua ezberleri ve peygamberler tarihi gibi eğitimleri kapsamaktadır.


Süleymaniye Okulları bilim ve teknolojini öneminin farkında olarak hareket etmektedir. Bu farkındalık doğrultusunda kurumda yeni teknolojiler kullanılmaktadır. STEM ile öğrencilere disiplinlerarası çalışma becerileri, robotik etkinlikler ile mekanik düzenekleri ve robot programlamaları öğretmek, kodlama eğitimleri vermek kurumun bilim ve teknoloji alanında verdiği eğitimlerden bazılarıdır.


Süleymaniye Eğitim Kurumları öğrencilerin çeşitli sosyal beceriler kazanmalarını desteklemektedir. Bu nedenle kurum içerisinde imkanlar dahilinde basketbol, jimnastik, karate gibi sportif faaliyetler; robotik kodlama, web tasarım, mekatronik gibi teknolojik faaliyetler; geleneksel Türk sanatları, ebru boyama, takı tasarımı, ahşap oymacılığı, hat sanatı gibi sanatsal faaliyetler gerçekleştirilmektedir.

Süleymaniye Eğitim Kurumları İndirimleri
Süleymaniye Eğitim Kurumları Yorumları
Devamını Gör
Süleymaniye Eğitim Kurumları'nda Eğitim
Süleymaniye Eğitim Kurumları Galeriler
Süleymaniye Eğitim Kurumları Yorumları

Süleymaniye Eğitim Kurumları Kampüsleri

Süleymaniye Eğitim Kurumları kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Bağlıca Süleymaniye Okulları Kampüsü
Ankara / Etimesgut
comment-icon 5 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Ankara Etimesgut’taki Bağlıca’da kampüs formundaki binası ile hizmet veren Özel Bağlıca Süleymaniye Okulları İlkokulu, ö...
Ovacık Süleymaniye Okulları Kampüsü
Ankara / Keçiören
comment-icon 2 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel Ovacık Süleymaniye Okulları İlkokulu; öğrenci merkezli, etkin ve verimli öğrenmeye dayalı zenginleştirilmiş eğitim...
Beypazarı Süleymaniye Eğitim Kurumları Kampüsü
Ankara / Beypazarı
comment-icon 0 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel Beypazarı Süleymaniye Eğitim Kurumları Ortaokulu, öğrencileri merkeze alan ve etkin öğrenmeye dayalı farklı yaklaşı...
Batıkent Süleymaniye Okulları Kampüsü
Ankara / Yenimahalle
comment-icon 0 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Ankara’ da eğitim hizmetlerini gerçekleştirmekte olan Özel Batıkent Süleymaniye Okulları İlkokulu, öğrencilerine sunduğu...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

Süleymaniye Eğitim Kurumları için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum