fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

TAKEV Koleji

TAKEV Koleji hakkında tüm detaylara hızlıca ulaşın. TAKEV Koleji fiyatlarını, bursluluk sınav tarihlerini, iletişim bilgilerini ve erken kayıt dönemlerini hemen öğrenin.

TAKEV Koleji'nde Eğitime Bakış

TAKEV Koleji, İzmir’in Narlıdere ve Karşıyaka ilçelerinde eğitim vermekte olan özel bir eğitim kurumudur. Türk Alman Kültür ve Eğitim Vakfı, TAKEV Okullarının kurulması ve Almanca dilinde eğitim vermek amacı ile 1999 yılında çalışmalarına başlamıştır. Türk-Alman kurum ve kuruluşlarının temsilcilerinin de aralarında bulunduğu Türk Alman Kültür Eğitim Vakfı, Atatürkçü, bilimin ve sanatın ışığında iyi eğitimli bireyleri toplumumuza kazandırma amacı taşımaktadır. Kurum eğitim çalışmalarını ilkokul kademesinden lise kademesine kadar sürdürmektedir. Lise kademesinde ise anadolu lisesi ve fen lisesi türlerinde eğitim vermektedir.


TAKEV Koleji öğrencilerine fiziksel olarak ihtiyaç duyabilecekleri bütün imkanları sağlamayı amaçlamaktadır. Bu nedenle kurum sahip olduğu kampüslerde öğrencilerine çeşitli fiziksel olanaklar sunmaktadır. Kurum içerisinde bulunan havuz, kapalı spor salonu, jimnastik salonu, sanat atölyesi, fen ve bilgisayar laboratuvarı, teknoloji sınıfları gibi olanaklar öğrencilere sunulan imkanlardan bazılarıdır.


TAKEV Okulları, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı çalışan Almanca ve İngilizce dil eğitimi veren özel bir okuldur. Eğitim-Öğretim alanındaki başarısını, 2000 yılında açılan TAKEV Narlıdere İlköğretim Okulu ile ortaya koyan TAKEV Okulları’nın ikinci kampüsü TAKEV Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi, 2007-2008 yılında eğitim öğretim hayatına başlamıştır, TAKEV Okulları’nın anaokuldan lise mezuniyetine kadar eğitim kalitesinin devamlılığını hedefleyen TAKEV Lisesi mezunları, sadece Türkiye’nin seçkin üniversitelerine değil Avrupa’nın köklü devlet üniversitelerine yerleşme başarısı göstermektedir. İlköğretim, ortaöğretim ve lise son sınıfa kadar uyguladığı akademik program, ders müfredatı, bilimsel projeleri, Alman Bilim Derneği (MINT Zukunft schaffen) Komisyonu tarafından incelenerek detaylı değerlendirmeden geçen TAKEV Okulları, 2017 yılında ise “mint okulu” akreditasyonu alarak MINT Okulu olmaya hak kazanmıştır. Kolej, özgüvenli, başarılı, her bakımdan donanımlı Türkiye’nin yarınlarını şekillendirecek nesilleri yüksek öğrenime hazırlamaktadır.


TAKEV Koleji eğitimde sahip olduğu uluslararası standartları korumayı hedeflemektedir. Bu hedef doğrultusunda kurumda nitelikli bir yabancı dil eğitimi verilmektedir. Kurumun sahip olduğu Alman akreditasyonu sebebiyle kurumda birinci yabancı dil olarak Almanca dil eğitimi verilmektedir. 1. sınıftan itibaren başlayan Almanca dil eğitimi 2. sınıftan itibaren İngilizce ile desteklenmektedir. Bu şekilde sağlanan çift dilli eğitim ile öğrencilere hem sosyal hem de akademik alanlarda yetkin olabilecekleri yabancı dil olanakları sağlanmaktadır.


TAKEV Koleji öğrencilerinin gelişimini sağlamanın yanında sosyal olarak da gelişimlerini desteklemektedir. Bu destek doğrultusunda öğrencilere çeşitli sosyal kulüp aktiviteleri sağlanmaktadır. Sanatsal, sportif ve kültürel alanda yer alan öğrenci kulüpleri ile öğrenciler ilgi ve yetenekleri doğrultusunda aktiviteler gerçekleştirmektedir.

TAKEV Okulları Anadolu ve Fen Lisesi Tanıtım Filmi
TAKEV Koleji İndirimleri
TAKEV Koleji Yorumları
Devamını Gör
TAKEV Koleji'nde Eğitime Bakış
TAKEV Okulları Anadolu ve Fen Lisesi Tanıtım Filmi
TAKEV Koleji Galeriler
TAKEV Koleji Yorumları

TAKEV Koleji Kampüsleri

TAKEV Koleji kampüsleri bilgilerine ulaşın.

TAKEV Okulları Karşıyaka Kampüsü
İzmir / Karşıyaka
comment-icon 3 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Eksiksiz fiziksel donanımı, kaliteli eğitimi, uzman eğitimcileri ile hizmet veren Karşıyaka Özel Karşıyaka TAKEV Okullar...
Narlıdere Takev Okulları Kampüsü
İzmir / Narlıdere
comment-icon 2 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
İzmir Narlıdere’de bulunan Özel Narlıdere TAKEV Okulları İlkokulu, çocukların eğitim, öğretim ve gelişimlerinde ihtiyaç...
Narlıdere TAKEV Okulları Liseleri Kampüsü
İzmir / Narlıdere
comment-icon 1 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel Narlıdere TAKEV Okulları Anadolu Lisesi, İzmir'in Narlıdere ilçesinde yer almakta olan özel bir eğitim kurumudur. T...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

TAKEV Koleji için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum