fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Tanı Koleji

Tanı Koleji hakkında tüm bilgilere kolayca ulaşın. Her kampüs ve her eğitim seviyesinde aradığınız okulu hemen keşfedin.

Tanı Koleji'nde Eğitime Bakış

Tanı Koleji, bilgisini uygulayan, öğrenmeyi öğrenmiş, 21. yüzyıl becerilerine sahip bireyler yetiştiren seçkin bir eğitim kurumudur. Tanı Koleji, ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve inkılaplarını benimsemiş, analitik düşünen, problem çözebilen, hayal gücünü kuvvetli, yaratıcı, iletişim becerilerine sahip, öğrenmeyi seven, kendini yenileyebilen, değişimlere uyum sağlayabilen, başarılı ve mutlu bireyler yetiştirmeyi hedeflemektedir. Öğrenmenin bireye özgü olduğuna, her bireyin öğrenirken kendine özgü ve farklı yollar kullandığına inanan Tanı Koleji, günümüzün koşullarına değil, geleceğe öğrenci hazırlamaktadır. Deneyim ve donanımlı eğitim kadrosu, özgün eğitim programı, yoğun sınav çalışmaları ve sınav başarıları, başarılı İngilizce eğitim sistemi, ileri düzey Almanca eğitimi, yetkin rehberlik hizmetleri, güvenli, temiz ve küçük kapasiteli sınıfları ile Tanı Koleji öncü ve lider bir kurum olarak öne çıkmaktadır.


Tanı Koleji Anaokulu

Tanı Koleji Anaokulu, miniklerimizin ilk aile dışı eğitim ortamını saygı, sevgi dolu ve eğlenceli kılarak öğrenmeyi seven, hevesle okula gelen öğrenciler yetiştirmeyi hedeflemektedir. Bu anaokulunda eğitim, matematikten okur yazarlığa, değerler eğitiminden müziğe, sanattan spora kadar oyun temelli sağlanmaktadır. Eğlenceli Matematik, okuma yazmaya hazırlık, Türkçe dil etkinlikleri, fen ve doğa, akıl oyunları gibi dersler oldukça eğlenceli iken öte yandan öğrencilere kritik zihinsel gelişim ve akademik hazırlık sağlamaktadır. Davranış, nezaket ve değerler eğitimi; yaşam becerileri, farkındalık çalışmaları, kavram ve yaratıcı çalışmalar gibi dersler öğrencilerin duygusal, sosyal ve ruhsal gelişimine katkıda bulunmaktadır. beden eğitimi ve oyun-jimnastik, görsel sanatlar, bilgisayar, eğitici oyunlar - yaratıcı drama, satranç, İngilizce, müzik-ritim dersleri de öğrencilerin sanatsal, sportif ve çok yönlü gelişimini sağlamaktadır.


Tanı Koleji İlkokulu

Tanı Koleji İlkokulu, Buket Uzuner’in “Hayattan en büyük mucize küçükken iyi bir öğretmene rastlamaktır.” sözü doğrultusunda, kadrosunda çocukların düşünme modellerini anlayan, onlarla ilişki kurabilen, teknolojik gelişmeleri takip edip eğitiminde uygulayan, kendisini sürekli yenileyen öğretmenler bulundurarak öğrencilerin ilk akademik eğitim ortamını olabildiğince eğlenceli, eğitici ve etkili kılmayı hedeflemektedir. Tanı Koleji İlkokulu akademik programı, Türkçe, Matematik, Hayat Bilgisi, Sosyal Bilgiler ve Fen Bilimleri dersleri ile öğrencilerine kuvvetli akademik bir temel oluştururken, yabancı dil, sanat, müzik ve beden eğitimi alanlarında gelişmelerini de desteklemektedir. Her kademede haftada 10 saat İngilizce dersi verilmekte ve 4. sınıfta Almanca eğitimi sunulmaktadır. Satranç, modern dans, halk oyunları ve sosyal kulüp faaliyetleri akademik programa dahildir ve öğrencilerin ufuklarını genişletip, yeteneklerini keşfetmelerini sağlamaktadır.


Tanı Koleji Ortaokulu

Tanı Koleji Ortaokulu, Başöğretmen Atatürk’ün inkılap ve ilkelerine bağlı; milli, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerlerini benimseyen, koruyan ve geliştiren; ailesini, vatanını, milletini seven ve daima yüceltmeye çalışan, insan haklarına dayanan demokratik, laik ve sosyal bir hukuk Devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’ne karşı görev ve sorumluluklarını bilen ve bunları davranış haline getirmiş yurttaşlar yetiştirmeyi hedeflemektedir. Bu doğrultuda, Tanı Koleji özgün ve yenilikçi bir akademik program yürütmektedir. 5. 6. ve 7. sınıflarda Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulu tarafından verilen öğretim programı ön planda tutulmaktadır. Bunun ötesinde, 5. sınıftan itibaren yeni tarz matematik dersleri verilmektedir. Yabancı dil eğitim programı, öğrencilerin İngilizceyi günlük hayatlarında kullanabilecekleri şekilde öğretme doğrultusunda tasarlanmıştır. 5. ve 6. sınıflarda hafta içi, 7. sınıfta hafta sonu etütleri ile öğrenciler hem ders tekrarı yapıp akademik temellerini kuvvetlendirmekte hem de LGS hazırlık sürecine erkenden başlamaktadır. 8. sınıfta ise öğrencilerin masraflı dershane, kurs, özel ders gibi şeylere ihtiyaç duymayacak şekilde sınav hazırlığı yapmaları mümkün kılınmaktadır. Ağustos ayında başlayan LGS hazırlık programı, hafta sonları devam ederek yoğun bir şekilde uygulanmaktadır.


Tanı Koleji Anadolu Lisesi

Tanı Koleji Anadolu Lisesi, beden, zihin, ahlak, ruh ve duygu bakımlarından dengeli ve sağlıklı şekilde gelişmiş, hür ve bilimsel düşünebilen, evrensel bakış açısına sahip, insan haklarına saygılı, topluma karşı sorumluluk duyan; yapıcı, yaratıcı ve üretken kişiler yetiştirmeyi görev bilen bir eğitim yuvasıdır. 9. sınıfta lise boyunca karşılarına çıkacak tüm konulara giriş yapan öğrenciler, 11. sınıfta alan seçerek ilgi, yetenek ve hedeflerine uygun eğitimi görebilmektedir. Tanı Koleji Anadolu Lisesi’nde sayısal, eşit ağırlık, sözel ve dil alanları bulunmaktadır. Lisenin tamamı boyunca aslında öğrenciler TYT-AYT sınavlarına hazırlanmaktadır. 9. ve 10. sınıfta TYT konuları neredeyse tamamıyla işlenmektedir. Bu sayede 12. sınıfa gelen öğrencilerin ders yükü azalmaktadır. Dil alanını seçen öğrencileri YDS sınavına hazırlamak için de kapsamlı bir İngilizce eğitimi ve sınav hazırlığı sunulmaktadır.

Tanı Koleji Tanıtım Filmi
Tanı Koleji İndirimleri
Tanı Koleji Yorumları
Devamını Gör
Tanı Koleji'nde Eğitime Bakış
Tanı Koleji Tanıtım Filmi
Tanı Koleji Galeriler

Tanı Koleji Kampüsleri

Tanı Koleji kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Çiğli Tanı Koleji Yeni Mahalle Kampüsü
İzmir / Çiğli
comment-icon 0 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel Çiğli Tanı Koleji Anaokulu psikolojik danışman ve deneyimli kadroları ile 3 ve 6 yaşındaki çocuklara okul öncesi eğ...
Çiğli Tanı Koleji Maltepe Kampüsü
İzmir / Çiğli
comment-icon 0 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel Çiğli Tanı Koleji Ortaokulu, kurumsal bir eğitim ortamında başarılı ve mutlu bireyler yetiştirmek amacıyla İzmir’de...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

Tanı Koleji için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum