fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Tarabya İngiliz Okulları

Tarabya İngiliz Okulları'nın eğitim kategorilerini tek bir sayfa üzerinde görüntüleyin! Tarabya İngiliz Okulları fotoğraflarına ve detaylı bilgilerine hemen ulaşın.

Tarabya İngiliz Okulları'nda Eğitim

Tarabya İngiliz Okulları, öğrencilerin liseden sonra yurtdışında eğitimine devam edebilmesini kolay bir şekilde sağlamak amacıyla kurulmuştur. Bu kurum, yurtdışında eğitim almak isteyen öğrencilerin yaşadığı birçok problemi göz önünde bulundurmuştur. Bu zorlukların başında, uluslararası dil belgesi zorunluluğu olmasından kaynaklı olarak; hem sınav heyecanı hem de hazırlanma sürecinde kaybedilen zaman gelmekteydi. Aynı zamanda Türkiye’de yabancı uyruklu okullarda okumak isteyen öğrencilerden yabancı pasaport talep edilmekteydi. Türk öğrenci kabul etmeyen bu okullarda eğitim almak imkansız hale gelmekteydi. Tüm bu sorunlara çözüm bulan Tarabya İngiliz Okulları (Tarabya British School-TBS), hem Türk öğrencileri, hem de yabancı uyruklu öğrencileri bünyesine kabul etmektedir. Tüm dersleri İngilizce olarak işleyen bu kurum, öğrencilerin liseden sonra branşına ve not ortalamasına göre direkt geçişle yurtdışında eğitim görmesine olanak sağlamaktadır.


Tarabya İngiliz Okulları, ayrıca Türk dili derslerini de bulundurmaktadır. Bu bağlamda Türkiye’de yaşayan yabancı uyruklu öğrenciler Türkçe öğrenerek sosyal yaşamlarında herhangi bir sorunla karşılaşmamaktadır. Tüm öğrencilerini din, dil, ırk ayrımı yapmadan yetiştiren ve öğrencilerine de bunu aşılayan bu kurum, geleceğe barış içinde yetişen nesiller taşımaktadır. Tarabya İngiliz Okulları, öğrencilerinin her birinin çok değerli olduğunu onlara hissettirmekte ve öğrenci merkezli yaklaşım izlemektedir. Bu kurumda eğitim anlayışı: “Başarısız öğrenci yoktur, öğrencinin yetenekli olduğu başka bir alan vardır.” sözüne dayanmaktadır. Bu bağlamda akademik açıdan son derece iyi şartlarda yetiştirilen Tarabya İngiliz Okulları öğrencileri, sanat ve spor alanlarında da çok yönlü gelişim sağlamaktadır. Bu alanlarda öğrenci gelişimi amacıyla öğrencilere birçok imkan sunulmaktadır. Bu kurum, sınıflarını ve laboratuvarlarını son teknolojiyle donatmıştır. Aynı zamanda sosyal kulüpler, yurtdışı ve yurtiçi gezileriyle öğrencilerine kültürel yaklaşımlarda bulunarak gelişimlerini sağlamaktadır.


Tarabya İngiliz Okulları’nın iç ve dış tasarımı öğrencilerin konforu ve güvenliği göz önünde bulundurularak tasarlanmıştır. Aynı zamanda okulda havuz bulunmaktadır. Öğrenciler burada fiziksel aktivitelerini yaparken, sağlıklı gelişimlerine katkıda bulunmaktadır. Tarabya İngiliz Okulları, yurtdışı bağlantılı bir okul olmasından dolayı tercih edilen okullar arasındadır. Bununla birlikte mezun olan öğrencilerine çift diploma vermesiyle, öğrencilerine yurtdışında eğitim imkanı sunmaktadır. Bu kurum, ilkokuldan liseye kadar öğrencilerine eğitim vermektedir.


TARABYA İNGİLİZ OKULLARI İLKOKULU

Tarabya İngiliz Okulları İlkokulu, öğrencilerin eğitim hayatının ilk yılında hiç bir zorluk çekmeden okula alışmasını sağlamaktadır. Severek okula giden öğrenciler, öğrenme sevgisiyle dolmaktadır. Çok yönlü ve farklı kültürlerin bilincinde olarak vizyon sahibi bireyler olarak yetişmektedirler. Cambridge CIE Programıyla öğrencilerine 5 yaştan başlayarak dünyanın en büyük eğitim programı ve sertifika sağlayıcısı sunmaktadır. Öğrenciler bu programı tamamladıktan sonra A level ve AS level seviyelerine gelmektedir. Akademik eğitimle verilen İngilizce dil yetkinliği ile öğrenciler Cambridge, Oxford gibi üniversitelere girme şansı yakalamaktadır.


Türk ve İngiliz müfredat karmasıyla eğitim veren bu kurum öğrencilerin içindeki potansiyeli ortaya çıkarmak amacıyla kendilerine inanmaları gerektiğini öğrencilerine aşılamaktadır. Aynı zamanda uzman eğitim kadrosu öğrencilere azim, sabır ve iç disiplin sağlamaktadır. Her öğrencinin farklı ilgi alanları olduğunun bilincinde ve bunları oldukça önemseyen bu kurum, öğrencileriyle yetenek şovları yaparak hem öğrencilerinin öz güven kazanmasını hem de yeteneklerinin farkında olmasını sağlamaktadır.


TARABYA İNGİLİZ OKULLARI ORTAOKULU

Tarabya İngiliz Okulları Ortaokulu (Tarabya British School-TBS), öğrencilerinin her birine değer veren eğitim anlayışına sahiptir. Öğrencilerin yalnızca sınavlara odaklanmasını değil, kendine zaman ayıran, motivasyon sağlayan ve sosyal hayata entegre olmuş bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Tarabya İngiliz Okulları Ortaokulu, Atatürk’ün izinde, cumhuriyetin laik yapısını benimsemiş, çağdaş ve modern öğrenciler yetiştirerek, onlara yurtdışı veya yurtiçinde eğitim alma fırsatı vermektedir. Bu kurumun öğrencileri, proje tabanlı eğitim sistemiyle yetişmekte ve üretmeyi ilke edinen bireyler olmaktadır. Fikir üreten, proje üreten TBS öğrencileri, üç boyutlu düşünme ve analitik becerilerini geliştirmiştir.


Tarabya İngiliz Okulları'nda okuyan öğrenciler fikirlerini ve projelerini dünyayla paylaşabilecek, dünyanın her yerinden insanlara sunum yapabilecek yeteneğe sahiptir. Kurumun butik okul olmasının avantajları oldukça fazladır. Her sınıfta en fazla 12 öğrenci bulunmakta ve 2 öğretmen ile öğrencilere tamamen konsantre şekilde bilgi akışı sağlanmaktadır. Bu kurum, yeşillikler içerisinde olan kampüsleriyle hem şehrin içinde, hem de şehirden bir o kadar bağımsızdır. Güvenli ve konforlu ortamıyla da öğrenciler ve ailelerin gözdesi olan bu kurum; dünya vatandaşı yetiştirmeye devam etmektedir.

Tarabya İngiliz Okulları Tanıtım Filmi
Tarabya İngiliz Okulları İndirimleri
Tarabya İngiliz Okulları Yorumları
Devamını Gör
Tarabya İngiliz Okulları'nda Eğitim
Tarabya İngiliz Okulları Tanıtım Filmi
Tarabya İngiliz Okulları Galeriler

Tarabya İngiliz Okulları Kampüsleri

Tarabya İngiliz Okulları kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Sarıyer İngiliz Okulları Tarabya Kampüsü
İstanbul / Sarıyer
comment-icon 0 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Veliler çocuklarının Türkiye’de uluslararası eğitim almalarını tercih ettiklerinde ilk akla gelen ve İstanbul Sarıyer 'd...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

Tarabya İngiliz Okulları için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum